Farovi i svetlece lampe

Skoro sam pisao u vezi saturnus-ovih farova i vracanja u zivot hromiranjem sociva, odustalo se od toga (ili odlozilo za neki drugi put...)! Razlog: nadjena dva "kao nova" i ugradjena, pa malo kasnije jos dva NOVA za rezervu, a cena nije bila bezobrazna...

 
Skoro sam pisao u vezi saturnus-ovih farova i vracanja u zivot hromiranjem sociva, odustalo se od toga (ili odlozilo za neki drugi put...)! Razlog: nadjena dva "kao nova" i ugradjena, pa malo kasnije jos dva NOVA za rezervu, a cena nije bila bezobrazna...
Mojoj sreci nije bilo kraja kad sam kod cokoladnih u Rumi kupio 2 nova Saturnus fara za fapa njuskasa ili tamica. I to u kutiji sa hrom prstenom i kucistem. Cena isto 3 crvene. Mogao sam ih odmah preprodati za vise para al sam ih ipak ugradio :osmeh:.
 
Ugradio bi led farove na rusa da mogu da radim nocu prskanje setvu i ostalo.Koje bi jacine trebalo da trazim?
Razmisljao sam da ih spojim na postojecu instalaciju.stim da naravno sadasnja svetla budu iskljucena(osim za asfalt,tada naravmo ne bi koristio led)
Koja bi bila preporuka i da li je ovo izvodljivo zbog osiguraca.preseka zica i alternatora?
 
Ja sam ubacio 42w led okrugla svetla umesto postojecih radnih svetala kod mene na rusu.
Mislim da svetla nemaju stvarnih 42w snage, kao sto je deklarisano, ali i da imaju, radna svetla su imala 55w. Samim tim postojeci sistem je rasterecenen, nema bojazni za instalaciju (ako pretpostavimo da ono sto je fabrika ugradila valja).
Kacio sam slike negde u temi o rusu, ali ako treba slikacu ponovo
 
Uzmes 4 po 48W
Dva napred dva nazad.
Ako su stari bili halogeni po 50W nemas brige.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Hvala drugari, uzecu od ovoga sto donosi na pijac u vrscu. Optimista ne treba slike, nasao sam u temi, dosta prakticno, tako cu ih i ja montirati
 
Ma sve sto imas pali i kad si na asfaltu,da beze svi od tebe zato sto ima kvaran svet mnogo

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Dok ne naleti na plavce, e onda će biti klepanja što drži radna svetla upaljena a ne samo svetla za osvetljenje puta...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Bolje da bude vidljiv nego kao oni sto su neosvetljeni dzaba sto dobili nove Skode kad su corci stalno na po jedno svetlo

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Aj što nisu po zakonu radna svetla po putevima, već što zaslepljujete ostale učesnike u saobraćaju! Noću svakako vozite sa uključenom rotacijom, ali ako baš nekome zelite dati do znanja da imate iza sebe široku priključeni mašinu, samo na kratko upalite zadnja radna, da zna onaj ispred vas sta da očekuje.
 
Sad sam bas gledao, kod mene su farovi fabricki po 40w, u ponedeljak idem u kupovinu, uzecu one kockaste od 48w, nema od 42w, valjda nece biti previse.
Treba biti osvetljen svakako, posto cu sa ovom kombinacijom cesto dolaziti kuci po mraku. E sad ako bi ukljucivao i led, fasovao bi kaznu garant, baksuz sam:)
 
Uzeo Sam ja te kockaste, svijetle dobro ne mozes gledat u njih po danu al bacaju svjetlo u tacku vrlo malo u sirinu

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk
 
Nazad
Vrh