Fabrika poljoprivrednih masina Mehanika Dubica

Imaju trobrazne 14" , koštaju negdje oko 1500e , sad neznam tačno dal sa pdvom il bez , mogu provjerit . Nisu teški za vući i neguši ih uopšte kuruzovina to sigurno . Gledo sam par tih plugova gdje rade uporedo i neki zaoravaju solidno , kod neki vire ostaci , znači da je do podešavanja . Možda i mogu deflektori da se nabace ako treba i malo nešto dodati . Nesvidja mi se jedino što nemaju nikakve osigurače od preopterećenja i što im je točak nekako skroz iza pluga .

- - - - - - - - - -

Iako su dva posta zaredom , al moram da napišem lično iskustvo sa "dubicom" . Kupim juče njihovo crtalo za plug komplet sa držačem i stavim na svog Regenta . Nakon uzoranog 1ha , vijci na glavčini s popustili a kad sam pokušo da ih stegnem vidim i da je kućište ležaja puklo . Idem danas da im vratim i da prepakujem svoje "Austro-ugarsko " crtalo staro 30 godina . Nadam se da im plugovi nisu nisu sličnog kvaliteta .:zli:
 
Crtala 0 bodova. Na trobraznom kupljenom pre dvije god (crveni) disk se smota ko da je od lima .Takodje i nosači (šipke crtala) se savijaju.Plug se za sada drži.
Nosač crtala na starom IMT 756 se nesavija ni mm. Kad mu baš dodije pukne ko ledenica a unutra struktura materijala ko sitni šećer (kristal) Nažalost više toga nema .
Ja kupio novu nošenu tanjiraču iz Srbije i samo što valja na njoj su tanjiri iz Italije.Svaki čistač sam morao prepraviti i postaviti kosnike jer su od go..ana napraviti .Rupe kroz koje prolazi klin toplinka su skoro izašle napolje i izduguljile se ,pa ako neću da mi negde spadnu moram sa strana naći neke dobre čaure i zavariti.Sve moraš prepravljati šta god sada kupiš.

Tanjiri su dobri jer su prelazili preko kamena ,panja pa čak i granate od haubice u zemlji,i to punom brzinom .Čitava tanjirača se podigne na jednom tanjiru i padne dole .Ništa se nesavije ,ni osovina.kad ih mažem i okrenem,idu ko srijela.
 
Poslednja izmena:
- - - - - - - - - -

Slikano danas prije snijega.
atom.jpg

plug2-ide.jpg


- - - - - - - - - -

plug1-ide.jpg


- - - - - - - - - -



- - - - - - - - - -

grn1.jpg


- - - - - - - - - -



- - - - - - - - - -

plug6-ide.jpg


- - - - - - - - - -



- - - - - - - - - -

plug5-ide.jpg


- - - - - - - - - -



- - - - - - - - - -

plug7-ide.jpg


- - - - - - - - - -


plug8-ide.jpg


- - - - - - - - - -

spartac1-ide.jpg


- - - - - - - - - -




- - - - - - - - - -


spartac2ide.jpg

sjetvo1-ide.jpg


- - - - - - - - - -

sjetvo2-ide.jpg


- - - - - - - - - -

tanjiraca1-ide.jpg
 
Da kameni , približno podijeliš sa 2 , a tačno dijeliš sa 1.95 . Znači 1158/1.95 = 594 eur. Ovde nema mijenjanja kursa , nego je fiksiran 1 euro=1.95 km , pošto smo mi protektorat, nažalost , samo dal što nismo samostalni ili što nismo protektorat u pravoj mjeri tu su različita mišljenja.
Da ne filozofiram , greder je malo manje od 600eura .
 
Nazad
Vrh