Eple Mobile kombajni

Ima male prepravke ubaciti Tamicev motor u Zmaj 133 ali moze se odraditi...

Na tim motorima se jedino razlikuje pumpa visokog pritiska i uljna pumpa kao i sam karter... OStalo je sve isto...
 
Da razlike ima, al' poenta je ta da moze raditi taj motor i na kombajnu u najtezim uslovima rada, da nema razlike u tome da l' radi na kamionu ili radi na kombajnu.
 
MA to nema veze sto se iz kamiona ubaci u kombajn cak sam i ja sam pomagao coveku da ubaci motor u Zmaj 131 a motor je bio sa tamica...
Kombajn idalje radi...
 
Niko nije rekao da ne može nego je pisano o tome šta je potrebno uraditi sa PVP da bi operacija bila uspešna i pacijent preživeo.
 
Motor je Iveko , nema neke posebne oznake(bar ja nisam primetio)...... Ne znam bas da li je okruglo 100 konja, ali tako je bilo reci... izvadjen je kao sto rekoh iz Turbo zete 7.5 tona......
elem; nije turbo, obican je...... za trecinu veci u svakom smislu od onog koji je izvadjen iz kombajna, perkinsov 4 klipa..... nemam pojma koja je oznaka.....
Za sada mi je jedini problem(neracuajuci to sto pumpa mora kod bosiste i sto mi ovaj majstor sto rece da nema sanse da mi uspe ta zamena koju sam zamislio) zvono koje je od kamiona polovina po sirini me smeta jer ispod i iznad alansera prolazi trakasti kais...... ako ga odsecem, oslabicu odlivak gde stoji alanser..... ako pravim novu plocu, onda treba nasi osu izmedju zamajca motora i alansera.......

- - - - - - - - - -

Takav motor imam na kombajnu i ide bez problema a vi samo treba da odnesete pumpu kod bošiste da vam on promeni režim rada.

Da li bi imao volju, i vremena da slikas par slika(ako ti je pristupacno) da bacim pogleda kako si ti resio sistem vesanja i srafljenja motora na drzace..... :sta:
 
Evo opet ja nesto pametno da pitam, a da vidim da li ce mi neko pomoci!!

cuo sam od nekih majstora da od rakovice ili od tamica, pasuje motor!!!

Kao sto rekoh prosle godine da ce EM 840 otici u staro gvozdje, to se ipak nije desilo.....
Dao mi je ujak motor od 100 konja, od kamiona Turbo Zete, ne znam koji model ali znam da ima 100 konja, i posto za proslu sezonu nisam stiagoa to da namestiom ,hteo sam sada dok je lose vreme....ali danas cujem od jednog coveka od iskustva da to sto sam hteo, nece moci da se uradi....
On tvrdi da motor od putnickog(kamiona) vozila, ne moze i ne sme da se stavi na radnu masinu...... I jos kaze da ako bih to uradio da cu uraditi 1 ha i da ima da preopteretim motor i popece se temperatura, nece moci da se ohladi i zaribace...... Putnicki motor nije namenjen da radi u ekstremnim uslovima i pod punim gasom kao sto ce raditi na kombajnu.... neznam sta ono jos.......

Molim za savet sta vi mislite o gore navedenom....... ?? :0

nebrini nista mu nece faliti,to kao prvo nije turbo zeta nego zastava 640 i to je fiatov motor od 4.200kubika i ako je motor u dobrom stanju sluzice te jakoooo dugo
 
Čarapan veoma je nezgodno za slikanje.Garažiran je a trebalo bi slikati napolju da se sve lepo vidi a da ga isteram napolje da bi ga slikao nema teorije.
 
Интересује ме који би мотор било најефикасније ставити на модел 210? Комбајн је без мотора већ десетак година, последњи му је био Перкинс "мала четворка" који се није показао нешто изузетно лоше или добро. Такође, мотор који би се уклапао, око које цене би био? Унапред хвала.
 
Ima kod mene jedan kombajnski motor bas sa Eple koliko mi se cini... Na otpadu je ali je dat kao ispravan.... Uslikacu ga sutra...
 
na tim manjim epplama su 4 cil motori od 40 KS,mislim na taj perkins...4.107 sa mokrim kosuljicama ili 4.108 sa klasicnim blokom....e sad da li bi valjalo staviti neki jaci,recimo IMR od 60KS...verovatno bi imao visak snage pa bi se mozda odrazilo na bespotrebno vecu potrosnju.
 
Mislim da bi to posteno vise torsilo bez potrebe... Netreba mu veca snaga...
 
to je 50% vise snage e sad ako moze nesto sa PVP da se uradi pa da se ustroji...ali to ce vec morati neko strucniji da kaze
 
Poslednja izmena:
Ja bi u taj kombajn stavio motor od 539!!! Milsim da bi isao bez problema...
 
1
22072014091.jpg


- - - - - - - - - -

2
22072014092.jpg


- - - - - - - - - -

3
22072014093.jpg


- - - - - - - - - -

ako nekog zanima 3000e ekstra stanje
 
Интересује ме који би мотор било најефикасније ставити на модел 210? Комбајн је без мотора већ десетак година, последњи му је био Перкинс "мала четворка" који се није показао нешто изузетно лоше или добро. Такође, мотор који би се уклапао, око које цене би био? Унапред хвала.

Ja imam Epple Mobil 210,original bio motor Perkins 42 ks,crkao i cale nabacio motor od Rakovice 60.Motor stavljen 1982 godine od tada svake godine ovrsi oko 25 ha (a nekad i vise) i radi ko sat.
 
25 hektara za sezonu (radim moje i usluzno).Cale i deda su nekada vrseli i po 35 hektara za sezonu ali to je bilo onih godina kad je imalo manje kombajna a vise se sejalo psenice.
Rekord nam je 6 hektara za dan od 10 ujutru do 10 uvece ali to je bilo 6 hektara u 4 njive a sve njive u krugu od 300 metara cale i ja na smenu vozili,kipovali u hodu.
Inace u redovnim uslovima 3,5 do 4 hektara dnevno moze da se ovrsi.
 
Nazad
Vrh