Enterijer traktora (unutrašnjost kabine)

I ispod gume zna da brzo truli lim ,a o tepihu lil itisonu neću ni da govorim.Da ne spominjem što će da se usmrdi da nećeš moći sedeti u traktoru.
 
cuo sam da je dosta tisi kad se to uradi!ja mislim da bi moglo i kad se kabina ne bi izdizala,samo da je naci debelu gumu ili neki drugi izolator i lepo je ukrojiti po podu,oko menjaca.... ne znam kako bi to probao a da nista veliko ne prepravljam,samo da mi je staviti nesto da vidim da li funkcionise pa bi onda uradio kako Bog pomaze!

kako smanjiti buku diferencijala od ursusa 355...koji materijal koristiti kao izolaciju...da smanji buku barem 40%...

- - - - - - - - - -

zna li neko kako smanjiti buku uu kabini koja dolazi od diferencijala traktor ursus 355...koji materijal koristiti kao izolaciju...da smanji buku barem 40%...
 
Ja sam narucio Alubutil panele. Inace sa njima se radi zvucna izolacija automobila, a da li ce smanjiti buku u kabini videcemo kad ih budem zalepio.
 


- - - - - - - - - -


I taj deo sam izlepio, ali nisam sve zavrsio. Za sada se primecuje razlika tisi je u kabini i manje se osecaju vibracije, ali jos uvek nisam sve zavrsio. Kad budem sve zavsio dacu konacni odgovor da li se isplati raditi ovo.
 
ja sam u ursusa 355 stavio azmafon po podu,i preko etison sa poda automobila,a ispod nogu gmene podmetace...smanjio sam buku za 70 % a motor se jedva cuje tek na 1200 obrtaja.zaista prezadovoljan ::super:: .ih da sam znao davno bih to uradio,inace buka me izludjivala pa sam par puta razmisljao da zbog toga prodam traktor.e tek sad se ne rastajemo :nono:
 
poljak a kako si resio na poklopcu hidraulike lepio pravio pregradu ili trece nesta naravno kako rekao Branko ako moze slika pozz
 
samo izlepio azmafon...jer on je savitljiv i elastican...a da je zapaljiv ne vjerujem,kupio sam ga na autootpadu vadio iz mercedesa dizela 2 komada i bilo mi je dovoljno da kompletiram kabinu.od motora sam ubacio izmedju haube i rezervoara izolaciju koja dodje na autu ispod haube nesto kao tvrda spuzva...slikacu naravno.nije to ispalo bas lepo za oko kolko je korisno jer ima efekat,sam sam radio i prvi put da ja nesto sijecem lepim i ukrajam.
 
Nazad
Vrh