Elixir Zorka Sabac mineralna djubriva

Osnovno djubrivo se zaorava a ne baca pred setvu onda bi se zvalo pred setveno djubrivo

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Kolega, možda će čovek sad orati. Nova arenda, državna zemlja...
Pa nema tu šta da se misli. Možda da si naveo ko je proizvođač pa da to komentarišemo, ovako.... Ako je analiza pokazala da fali fosfora (a valjda su i neku preporuku dali), šibni đubrivo, posej i gledaj u nebo kao i mi. :)
----------------------------
Ups, sad vidim da smo u temi Elixir. o_O
Ako je kao i ostala njihova đubriva (konkretno tu formulaciju nisam koristio) onda nemo' se sekiraš.
 
Pa jes' ali je napisao i osnovno... Zbunjujuće malo. Javiće se kolega, verovatno, pa će razrešiti misteriju.
 
Osnovno 6:24:12 od Elixir Zorke je baceno i pre neki dan zatvorena brazda. A UREU planiram prilikom setve, u drugom koraku.
Nadam se da je sada jasnije :)
 
Ma bilo je to jasno još od prve, al smo (sam) se nadao da grešim. Kao što reče Barbula, trebalo je to đubrivo da ide pod petu (kod nas stariji tako kažu) odnosno da se zaore a urea pred setvu (poželjno bar dve nedelje pred setvu, a može i mesec dana. ako sam dobro zapamtiJo). Ali kad je ker gladan i muva je dobra, tj bolje da je i tako bačeno nego nikako.
 
Ma bilo je to jasno još od prve, al smo (sam) se nadao da grešim. Kao što reče Barbula, trebalo je to đubrivo da ide pod petu (kod nas stariji tako kažu) odnosno da se zaore a urea pred setvu (poželjno bar dve nedelje pred setvu, a može i mesec dana. ako sam dobro zapamtiJo). Ali kad je ker gladan i muva je dobra, tj bolje da je i tako bačeno nego nikako.

Sinisa, apsolutno si u pravu, medjutim iz nekih objektivnih razloga smo zakasnili sa bacanjem pred oranje, tako da je moralo da ide ovako...
 
Ja sam bio nasao 8 15 15 po 29.2 fco kuca i odustao sam, nista ja njima ne verujem da su ta djubriva u redu. Na jesenje useve isao na ruski 3x16 a za zaoravanje pregovaram za rumunsku 3x16
 
Godinama koristim MAP, radio sam analizu i trebalo bi dodati oko 60kg K po hektaru. Mislio sam da uzmem KCl pa da razbacim MAP pa KCL ali drugar kaze da je KCl bas korozivan. Nov traktor i rasturac nekako mi se ne da. Uklapa mi se u analizu ovaj njihov 6:24:12 ali upravo me brine kvalitet, trebalo bi mi oko 16t pa ne bih da se kockam

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Ja ne znam da li sam ja dobio drugačije đubrivo od vas, ja sam bacio 6:24:12 pred tanjiranje za ječam, bile su lepe granule (ne znam kako da ih nazovem), nije bilo zgrudvano kao da je pokislo, a nije bilo ni prašine, delovalo mi je skroz ok đubrivo. I meni se ovo uklapalo da bacim po analizi, zato sam ga uzeo i mislim da nisam pogrešio.
 
Ja vec par godina bacam 6:12:24 i nijednom nije imalo grudvi ili prasine. Svo je lepo granulisano. Koristio sam i 8:15:15 i isto je takvo. Uzeo sam i za ovu sezonu.
 
Kome je upala stara zaliha iz 2019 (drugčiji su džakovi) pakovanje ima prašine dok u novijem pakovanju je bez prašine mada sad ima i 16-e ima više granulacija a ona sitna je mamara.
 
Pola povrsina bacao njihov 3x16 a drugu polovinu rusku 16.Nisam primetio nikakve razlike, jedino domace ima vise prasine.Takodje stvar je i do ulja za sprecavanje grudvanja, veoma je skupo tako da nekad Elixir malo stedi na njemu.
 
Kutina djubriva su po tom kriterijumu najbolja. Usudio bi se reci u rangu jare.
 
Nazad
Vrh