Elektronska kontrola setve

pa napisao je agroelektronika, ukucaj na google i sve ces saznati...
po meni je bilja na zrno, jer ako ti koim slucajem nestane semena u jednoj bateriji, stanes sipas i teras. kad je na plocama to ne otkriva, pa opet moras da ceprkas da trazis de je nestalo, ili sacekas da nikne, pa ti se sve samo kaze:ppozdrav:
 
Mislim da agroelektronika radi i sa el. meračem brzine i hektara i da je ta za 6 redi oko 300 evra.U svakom slučaju ja sam sa njom već dve godine zadovoljan jel stvarno lepo prati zrna.
Opekao sam se sa onom što radi Plamet Zrenjanin i bilo je više štete na njivi nego što ona košta.
 
Problem je u tome što je ostalo seme od prošle godine.U džakove je stavljen mali papir sa imenom sorte smena.Prilikom sipanja upali su i ti papirići.Sejali a ništa posejali nismo.Kontrola pokazuje da se ploče okreću a zrna ne ispadaju jer im papirići smetali.To kod agroelektronike ne može da se desi jer čim zrno ne prođe kroz snop ono pišti.
Razlika u ceni mala ,a u radu mirna glava.
 
Dok se nisu pojavile ove kontrole setve, svako je pustao sejalicu na put prilikom ulaska i njivu, i onda se samo okrene i ako vidi zrna sve je ok, a ako nema zrna, greska je svedena na minimum, tj samo na zadnji prohod(zadnje 4 vrste).
Ipak plamet-ova je bolja nego nista, a agroelektronik-ina je bolja od plameta.
 
Slažem se sa tom konstatacijom.Za naše džepove su te dve odlične mada ko ima para može da kupi mnogo-mnogo bolje i ujedno skuplje.
 
Da to na zrno je definitivno bolja stvar, meni od kad imam sejalicu ( sedam godina) samo dva puta je stala ploca, a da nestane semena bar jednom godisnje!
 
Zvao da narucim kontrolu setve,isporuka tek od nedelje,imaju guzvu.Cena 170evra za PSK4
Vec stigla,bas me iznenadio sa brzinom isporuke
34ordpf.jpg
 
ja sam također uzeo elektronoku od agroelektronike u kombinaciji za dvije sijačice psk 6 i 4 znači 10 senzora dvije razvodne kutije i jedan monitor bez hektrometra za 300 eura i prezadovoljan sam kvalitetom izrade još nisam montirao!
 
ja sam isto uzeo kontrolu setve agroelektronika ali nisam mogao da je namontiram,nikako nisam mogao da skinem usmerivace semena a nemam sad vremena da skidam baterije i razbusujem sarafe....
 
Nazad
Vrh