Elektricna pumpa umesto klasične ac pumpe

Rezervoar-el pumpa-nepovratni ventil-filteri-bos pumpa.Tako mogu da postavim bez ikakvih komplikacija pa cu probati.
 
Sad sam našao da AC pumpa na tom motoru po standardu treba da daje maximalno 0,5 bara.Šta se dešava i smeta li ako električna gura 5-6 bara?Kako se to odražava na rad motora i ostalog tj. kako da primetim dali ima nekih negativnih uticaja?
 
Sad sam našao da AC pumpa na tom motoru po standardu treba da daje maximalno 0,5 bara.Šta se dešava i smeta li ako električna gura 5-6 bara?Kako se to odražava na rad motora i ostalog tj. kako da primetim dali ima nekih negativnih uticaja?
jedino creva ako su vec stara pa ce precuriti, ja imam na motoru s46 namontiranu 0.2 bara i dovoljno mu je radi tako vec par godina, iskreno mislim da je to prevelik pritisak za creva i kompletan vod nafte. ali trebalo bi da radi i tako jer visak odbaci natrag u rezervar
 
Sad sam našao da AC pumpa na tom motoru po standardu treba da daje maximalno 0,5 bara.Šta se dešava i smeta li ako električna gura 5-6 bara?Kako se to odražava na rad motora i ostalog tj. kako da primetim dali ima nekih negativnih uticaja?

Pa naravno da ima, to je 10 X veci pritisak nego sto je predvidjeno. A moze da se desi, da zbog prevelikog priiska, gorivo probije kroz semering na bos pumpi i propusti gorivo u motor(karter), pogotovo kad motor radi na leru ili na manjem broju obrtaja, i narocito ako se slucajno desi da se povrat zacepi, ili prikljesti necim sto je teoretski moguce.
Zato je klasicna AC sinhronizovana sa motorom i uvek daje podjednaku kolicinu goriva.
I po meni, nema ni jednog razloga menjati je elektricnom, osim u izuzetnim slucajevima!
A svima koji su imali problem sa pustanjem goriva iz AC pumpe u karter, predlazem da umesto 3 sloja membrane, pojacaju i ugrade jos recimo 2 sloja.
I narocito da paze kakve pumpe kupuju, jer na trzistu ima vise turskih i male privrede nego original IPM !
 
Nazad
Vrh