Električni pastiri za čuvanje ovaca i koza

Odg: Elekrični pastiri za čuvanje koza

za zaštitu od zečeva sam stavljao pastir oko cele njive i nisam imao problema
 
Odg: Elekrični pastiri za čuvanje koza

kakva su vasa iskustva?koliko zica je potrebno da bi zadrzali kozu(cuo sam da su za ovce dovoljne dve)
 
Odg: Elekrični pastiri za čuvanje koza

koristim elektrićčni pastir "čobanica" 30 god, za krave je dovoljno 1 žica, ovce 2 a za koze neznam. Ako koze preskaču visoke ograde onda to nema efekta u vazduhu ih struja ne "drma" jer nemaju kontakt sa drugim polom struje_zemljom.
 
Odg: Elekrični pastiri za čuvanje koza

Najsigurnije za čuvanje ovaca i koza je mreža-električni pastir visine 90-110 cm, sve ostale varijante sa žicom u praksi ne funkcionišu, jer ih ovce, zbog vune kao izolator, i koze preskaču.Još bolji od električnog pastira je živi-čobanin, najbolja ali i najskuplja varijanta.
 
Odg: ograda za blago

Počela zima
5buk2.jpg
 
Odg: ograda za blago

ovo treba da ide u temu moje blago i po kvaltetu ovaca i po umetničkom varijanti
 
Odg: Elekrični pastiri za čuvanje koza

vecina kod nas imaju zicu providnu i ovce ne vide mi smo donosili zicu kao traka u boji iz ch i ovce vide
naj bitnije je da ovce prvi put se nakvase i da se puste par puta provale zicu ali par puta kad ih udari struja vise ne prilaze cak pola metra oko zice ne pasu

a ovo sto kaze velimir je dobro ali je mnogo skuplje naj bolje bi bilo da svi mi imamo par ogradjeni
njiva i da se ovce prebacivaju iz njive u njivu da pasu a de su opasle da se zaliva trava

6yhdn6.jpg

2zsqqhg.jpg

107tnvt.jpg

ovo je mreza sto velimir spominje
 
Odg: ograda za blago

Prijatan docek i sretnu i uspesnu Novu Godinu zelim u svoje i u ime ureddjivackog tima
 
Odg: Elekrični pastiri za čuvanje koza

Za koze nepostoji pastir koji ce je sacuvati nit je sresti kad ona naumi da izadje to ce i napraviti,nece van dok neispase ali kad pasa ili brst postane siromasan nema te struje koja ce je zaustaviti mozda 220 direkt iz kuce fazu dovuci.Pricam to jer nema sta nisam pokusavao cak 6 redova zica i najgornja na 1,60m a najdonja 15 cm od zemlje.Samo stane i gleda i to je dijelic sekunde kad kroz zicu se probije i sve otegne najdonja na zemlju padne i odmah slabije udara kud prodje jedna i ostali 80% prodje.Moze sluziti ali uz zito je metnuti ostaviti 2 km od kuce nema sanse ako netko zna da gresim nek me ispravi potpuno prihvacam savijet i ispravak.Jedino mreza od 160cm sa naponom struje ali mislim da nasi dzepovi i ekonomska isplativost to nedozvoljava osim hm.
 
Odg: Elekrični pastiri za čuvanje koza

ja sam sam pravio elektricnog pastira tj. kupovao sam zicu izolatore i transformator.nasao sam dracovo kolje koje nije deblje od 5 cm,duzinski oko 100 cm,izolatore sam zavrtao na 20 pa na 50 i zadnje na 80 cm.razmak od kolca do kolca je nekih 5-6 metara.zatim sam zicu zategao i iz iskustva vam kazem to je sasvim dovoljno,koze niti preskacu niti izlaze.i transformator i zica su kao i izolatori domace proizvodnje.za povrsinu od 4000 metara mi je bilo potrebno oko 250 eura.to ja naravno stalna elektricna pastirka,sada sam pronasao neke solarne koje cu najvjerovatnije koristiti za prenosni sistem,zelim da imam dva pokretna na solarni sistem.polovni se krecu negje oko 120 eura + mreza sa koljem koja je veoma dobra i prilicno skupa oko 100 metera kosta oko 80 eura,novo
 
Odg: Elekrični pastiri za čuvanje koza

Koliko dzula ima taj tvoj pastir sto koze cuva bas me interesira?
 
Nazad
Vrh