E-Agrar

Srđan01 nisam imao nikakvu gresku. Lelo je upisana povrsina iz katastra i takva je i na Ugovoru o zakupu koji traje vec 4 godinu. I tako je bilo godinama da se isplacuje subvencija na celu povrsinu. Medjutim ove godine sam umanjio deo koji se obradjuje. Tako upisao. Na toj parceli kao i na drugima nisam imamo nikakva obavestenja pored zuti ili cvreni znak. Na 6 novih parcela sam te znakove imao. Niko me nista nije obavestio da mora da se izvrsi promena dok ih ja nisam pozvao i pitao zasto stoji dugo predmet kao PRIJAVLJEN. E tek onda su mi rekli da moram da izmenim zahtev zbog te parcele. Dakle to je moglo odmah da se uradi. Posle dva tri dana od prijave. Ali sad je tako i cekamo dalje.
Da moglo je odmah da se uradi Izmena zahteva.
 
Znam već da je moguće ako imate pristup eUpravi preko lične karte da sami sebi izdate parametre kako bi ste dobili i pristup preko aplikacije ConsentID. Zanima me da li je moguće uraditi i obratno. Tj. dati sebi parametre kada se logujete preko ConsentID da bi ste mogle posle preko lične karte da pristupite eUpravi? Ili se mora u poštu?

Tačnije zanima me oko el. potpisa kako to funkcioniš ili konkretno želim da obnovim vozačku, ali mi iz nekog razloga ne da opciju da potpišem u cloud-u. Na eUpravi sam logovan preko mobilne aplikacije.
Za tu opciju morate da budete logovani isključivo preko Kvalifikovanog Elektronskog Sertifikata (Lična karta).


Što se tiče Cloud-a​

Prvo vidite da li ste aktivirali Kvalifikovani Elektronski potpis u Cloud-u (Pa svaki put kada želite da potpišete neki dokument stizaće vam zahtev na ConsentID).

Ako želite da potpišete neki dokument kliknete na Aplikacija za potpisivanje u Cloud-u pa dodate neki fajl u .pdf, zatim odobrite zahtev na ConsentID i to je to.


Sa ConsentID na eUpravi možete da opozovete sve sertifikate ili da obnovite sve sertifikate.

 
Srđan01
Imam jednio pitanje..
Dobio sam od uprave za agrarna plaćanja mail..

Увидом у Ваш поднети захтев, установили смо да постоји спорна пријава. Парцела број 7816/3 проверити површину која је заведена у газдинству. Површина парцеле је једнака укупној површини у катастру, док удео може да одступа и не мора.

Parcelu je već duže vremena obrađujem u zakupu,samo su se menjali vlasnici,u ugovorima sam samo menjao vlasnike e sad kad sam sa poslednjim to uradio u e-agraru se pojavilo da u katastru ima 5 m2 manje nego u ugovoru. koja je procedura da se to ispravi??
Da li je dovoljno samo da ispravim povrsinu pod kulturom?
Napominjem da je parcela prosla verifikaciju.
 
Poslednja izmena:
Srđan01
Imam jednio pitanje..
Dobio sam od uprave za agrarna plaćanja mail..

Увидом у Ваш поднети захтев, установили смо да постоји спорна пријава. Парцела број 7816/3 проверити површину која је заведена у газдинству. Површина парцеле је једнака укупној површини у катастру, док удео може да одступа и не мора.

Parcelu je već duže vremena obrađujem u zakupu,samo su se menjali vlasnici,u ugovorima sam samo menjao vlasnike e sad kad sam sa poslednjim to uradio u e-agraru se pojavilo da u katastru ima 5 m2 manje nego u ugovoru. koja je procedura da se to ispravi??
Da li je dovoljno samo da ispravim povrsinu pod kulturom?
Napominjem da je parcela prosla verifikaciju.
Dovoljno je samo da se promeni površina pod kulturom (Ali u vašem slučaju vi ste napravili grešku i u ugovoru i na eRPG-u). Samo mi nije jasno kako je parcela prošla Verifikaciju ako je napravljena greška na samom početku.​

U ugovoru mora da vam stoji ako je 1/1 (Što u vašem slučaju jeste)
kako je u Katastru tako treba da stoji i u ugovoru i u vašem eRPG-u.​
 
Srdjane i ja imam isti problem dobio sam meil isto kao bubisa od uprave za agrarna plaćanja za dve parcele koje se vode kao zajednička imovina supružnika pa me zanima dali zena mora da bude član domaćinstva da bi se te parcele odobrile inače površina je svugde tacna ... Ili nesto drugo u pitanju...
 
Srdjane,jedno pitanje za relaksaciju! :osmeh:
Kako "zamagliš" reč,i kad se podigne magla,onda se vidi?:)
 
Srdjane,jedno pitanje za relaksaciju! :osmeh:
Kako "zamagliš" reč,i kad se podigne magla,onda se vidi?:)
Tajna tajna :haha: šalim se naravno
ISPOILER60c6f7d1244e92e0.png
 
Nešto mi ne leže spojler kako treba!
Uradim tako,ali mi se ne prikazuje magla. :haha:
Pardon moderatorima za off
 
Srdjane i ja imam isti problem dobio sam meil isto kao bubisa od uprave za agrarna plaćanja za dve parcele koje se vode kao zajednička imovina supružnika pa me zanima dali zena mora da bude član domaćinstva da bi se te parcele odobrile inače površina je svugde tacna ... Ili nesto drugo u pitanju...
Žena mora da bude prijavljena kao član tog poljoprivrednog gazdinstva pa se odabere Dodaj parcelu člana pa zatim U Katastru.
 
Poslednja izmena:
A dali kada ubacim zenu kao člana Onda moram te parcele da ih podelim na pola jedna polovina muzeva jedna zenuna a dali ce to da prihvati posto u katastar pod oba imena pise 1/1.
U Katastru svako ima svoj deo i tako će i pisati u vaš eRPG (Znači ime žene daje tu i tu parcelu vama u vaše gazdinstvo) pa onda vi isto tako

Broj parcele - Naziv parcele Ime i Prezime - Parcela nosioca Površina parcele​

Broj parcele - Naziv parcele Ime i Prezime - Parcela člana Površina parcele​


Uh umalo da zaboravim :oops::eek::udri: pošto dodajete člana u vaše gazdinstvo pored očitane lične karte morate da priložite sledeće


Izjava (Prilog 1) Link
Izjava (Prilog 2) Link
 
Poslednja izmena:
Nakon podneska za subvencije po ha (stoji primljen)
sam ubacio jos dve njive na verifikaciju.

Jel moram cekati da se verifikuju da trazio i za njih subvencije ili mogu i sada nekako.
Kada hocu da promenim zahtev te se njive ne vide
 
Nazad
Vrh