E-Agrar

Sta ce se desiti ako se ne verifikuju parcele sve do 1 marta,da li ce zahtev za subvencije i dalje vaziti ili kako?
pa ako nisu verifikovane, onda se ni ne nalaze u zahtevu za subvencije, sto bi onda znacilo da se za parcele koje nisu verifikovane nece dobiti subvencije za 2024.
Ja sam podneo zahtev za one parcele koje su prosle verifikaciju, a za one koje nisu prosle verifikaciju, verovatno se nece ni verifikovati do isteka roka.
 
dal moze da se prijavi poljoprivredno zemljiste,livada 4klase?dobili u restituciji...ore se,seje najmanje 20 godina..nisam ni znao da je kao livada...bio u pss-u rekli da napravim prenamenu u katastru,al nema vremena sad za to,sta raditi?
Kaži tim u pss da nemaju pojma. Da, trebalo bi promenuti namenu u katastru, ali dok to ne uradiš ide sve redovno. Bitno da je posejano to što si prijavio...

Послато са SM-A546E помоћу Тапатока
 
verifikovali su mi sve parcele sem jedne ...pored te parcele stoji crveni uzvicnik...zakupodavac je vlasnik parcele 128 od 130. sad ja sam na ugovor stavio celu povrsinu parcele jel to moda problem? a na mesto gde pise povrsina koja sa obradjuje stavio sam povrsinu njegovog udela ...

kako bi to ustvari trebalo da se uradi ?

Бр. 1459127
Потребно је да се изврши измена или допуна информација у складу са позивом који Вам је послат. Potrebno je priložiti ugovor sa tacnim površinama parcela.

Бр. 1459127
Право коришћења над парцелом је у процесу провере и биће додато у Регистар након провере Регстратора. Приложене доказе можете погледати кликом на дугме "Прилози" непосредно поред дугмета за измену података
 
Meni danas verifikovano. Podneto 9.2.
Posllao tri maila, danas dobio odgovor da je moj predmet prosledjen nadleznima i popodne verifikovano

Да ли си пре верификације додавао биљне културе на те парцеле? Неко је спомиње да то има утицаја.

dal moze da se prijavi poljoprivredno zemljiste,livada 4klase?dobili u restituciji...ore se,seje najmanje 20 godina..nisam ni znao da je kao livada...bio u pss-u rekli da napravim prenamenu u katastru,al nema vremena sad za to,sta raditi?

Хајде опет да поновимо: НЕБИТНО је шта је катастарска култура, битно је шта је на терену. Можда тога нема код вас, али овде скоро свако има парцеле које се сада обрађују а чија катастарска култура је: ливада, пашњак, воћњак, виноград, врт. Чак има случајева где се њива води као шумско земљиште. С друге стране, многи имају од свега тога (укључујући и њиве) а што се пошумило, напуштено итд, а што су због катастарске културе пријављивали као обрадиво. Тако је и настала ова ситуација са "злоупотребама".

Уосталом, Министарство је саопштило да није битно шта је катастарска култура већ шта је на терену: http://www.minpolj.gov.rs/prijava-parcela-za-podsticaje-po-hektaru/
 
Poruke im šaljite na

  1. uap.callcentar@minpolj.gov.rs
  2. uap.kontaktcentar@minpolj.gov.rs
  3. office@minpolj.gov.rs

Мораш ићи у Епархију којој земља припада...Нема парох са тим ништа бар код нас је тако.
Slažem se kod svakog je drugačije (Uglavnom bitno je da dokumenti imaju dva pečata)

1. Jedan od Sveštenog lica
2. Jedan od Notara
A ako je prošle godine verifikovana parcela sa neoverenim ugovorom koji važi do 2033godine,jel i on mora da se overi kod notara?
Za sada nema potrebe sve dok ne bude obavezno i za te starije Ugovore koji smo prilagali u 2023. godini.
Sta ce se desiti ako se ne verifikuju parcele sve do 1 marta,da li ce zahtev za subvencije i dalje vaziti ili kako?
dal moze da se prijavi poljoprivredno zemljiste,livada 4klase?dobili u restituciji...ore se,seje najmanje 20 godina..nisam ni znao da je kao livada...bio u pss-u rekli da napravim prenamenu u katastru,al nema vremena sad za to,sta raditi?
Prijavite onako kako i jeste (To što ste posejali to i navedite). Svakako je poželjno da promenite kulturu u Katastru


Opet po ko zna koji put kažem njima je bitno sledeće


To što je navedeno u eRPG da je stvarno i na terenu (Ako ustanove da je drugačije prvo vam pošalju OPOMENU u eSanduče da u tom i tom vremenskom roku izmenite navedene podatke ili ako to ne odradite onda idete u Pasivni status i to je to nema više šta da se priča). Vremenski rok koji daju za izmenu je 15 dana.
 
Poslednja izmena:
Parcele dodate 13.02 od 15 parcela danas su prošle 3.
Interesantno je da recimo celina gde je broj do broja jedna je prošla druga ne.
 
Da mi je znati kakvi cirkusanti rade na toj verifikaciji majko mila...

Послато са SM-A546E помоћу Тапатока
 
Pozdrav ljudi,

Juče u pokušaju da kulture na parceli izmenimo, greškom obrišem celu parcelu (znam, izašlo ono upozorenje i ze**nem stvar).
Prethodo je gazdinsto obnovljeno za ovu godinu. Sad da bih povratio, pošto je parcela od člana i postoji na onoj padajućoj listi traži mi izjavu i LK.
Nejasno mi je popunjavanje same izjave, jel kao vlasnik odredjuem parcelu da se vodi na nosioca gazdinstva i da li se potpusujem na oba mesta na dnu obrasca.
Hvala.
 
Evo stigao mi odgovor na jučerašnji mail gde sam im napisao da se uozbilje...


Поштовани,




У току је верификација великог броја захтева. Управа за аграрна плаћања улаже максималне напоре да сви захтеви који чекају на верификацију буду завршени у најкраћем могућем року. Молимо Вас за још мало стрпљења.





Послато са SM-A546E помоћу Тапатока
 
Evo stigao mi odgovor na jučerašnji mail gde sam im napisao da se uozbilje...


Поштовани,




У току је верификација великог броја захтева. Управа за аграрна плаћања улаже максималне напоре да сви захтеви који чекају на верификацију буду завршени у најкраћем могућем року. Молимо Вас за још мало стрпљења.





Послато са SM-A546E помоћу Тапатока
Opet genericki mail. Vecina je tu polunepismeno preko stranke dobili posao da radi ozbiljne stvari. Nemaju ni kuceta ni maceta a rade u direktnoj sprezi sa katastrom nepokretnosti..
 
Jedno pitanje:
Zemlju(parcela) koju ne zelimo da prijavimo za subvencije da li da obrisemo iz E agrara ili da stavim pasnjak jer on ne pripada subvencionisanju?
Trenutno se pod toj parceli vodi merkantilna psenica... Jos nisam obnovio i predao zahtev za podsticaje.
Unapred zahvalan, Dalibor
 
Nazad
Vrh