Duvači / usisivači lišća

@Millan1 sam si dao odgovor u poslednjoj recenici. Radice i Vilager posao, a kosta oko 18k. Najbolje znas koliko imas posla godisnje, ovi u JKP ga sigurno ne bi uzeli...

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 

Kakvi su aku duvaci? Video sam Radoslav ov milvoki, treba mi nesto za kombajn, da ne izduvavam vise kuci, pun mi k...., i prasine, i pleve, ljustike, ovako izduvam na njivi. Neki predlog?
 
Vilager kupljen pre dve godine i od prvog dana nije radio kako treba.Karburacija katastrofa evo ga sad na remontu.
 
@Millan1 sam si dao odgovor u poslednjoj recenici. Radice i Vilager posao, a kosta oko 18k. Najbolje znas koliko imas posla godisnje, ovi u JKP ga sigurno ne bi uzeli...

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
Da, znam da ce raditi, ali ovoga se plasim::unsure:
Vilager kupljen pre dve godine i od prvog dana nije radio kako treba.Karburacija katastrofa evo ga sad na remontu.
Jel' bas VBV 230 E u pitanju?


Danas sam malo vise citao o specifikacijama duvaca i vidim da Villager VBV 230 E u stvari ima samo 468m3/h kapacitet izduva u odnosu na npr. najslabiji Stihl BG50 kod kojeg je 700m3/h, ali zato ima vecu brzinu duvanja 85m/s, dok je kod Stihl-a 63m/s, verovatno zbog pljosnatog zavrsetka izduvne cevi...

Gledao sam jos neke modele: Stiga SBL 327 V, ECHO PB-2520, Oleo Mac BV 250, ali on vec prelazi 30k...:rolleyes:
 
VBV 230 E imam vec tri godine, svako vece izduvavam kombajn a preko godine duvam dvoriste i na ulici. Sve ovo vreme nikakvih problema sa njim nisam imao. Cim sam ga kupio video sam da mu je filter vazduha igracka pa sam od filca iseko dodatak i stavio ispred fabrickog filtera.
 
Aj priznajte da svi koji kupujete duvač da bi ga koristili za lišće radite to jer vas je žena naterala? :) :D :)
I je ne znam ženu kaja može da počisti to lišće nekih 3 puta za tih mesec+ dana kad opada nego svakih 2-3 dan i onda krenu da pizde što moraju da čiste toliko. :)
Narvano prvi predlog im je "Ovo drvo mora da se izvadi". Kad je pitaš zašto? Ona ti kaže ne treba drvo tu. Pa posle "dižu žile putanju ili kuću". Pa onda "pašće grane na krov i razbiti crpove". (Naravno kad se popneš i odsečeš te problematične grane rizikujuću da ti sam padneš od gore i polomiš nešto, problemi naravno ne prestaju :))
Uzalud se trudiš da joj objasniš da je jako lepo imati drvo pored kuće, kako štiti od vetra, a da ne pominjem vrućunu koja bi leti bili da nije te lepo formirane krošnje.
Narvano jedine opcije koje ti ostaju su:
1) Izvadiš drvo i usereš 25 godina koje je isto raslo. (pritom ispadneš totalni papučar :)...+ račun za klimu znatno poraste)
2) Mutiš ženu na raznorazne načine da će isto biti rešeno i to radiš sve dok lišće ne opadne i ona potpuno zaboravi na te "probleme".
3) Odresiš kesu i više kupiš taj duvač prilikom čega taj posao sad pada na tebe jer lakše ti je da izduvaš to lišće na brzinu nego da joj svaki put objašnjavaš kako se taj koristi duvač za lišće.

Priznajte da je bar još neko ima barem sličnu situaciju. :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO: Ja sam je imao sa tri različite žene. Totalno nezavisne jedna od druge majka, tetka i ova moja. :ROFLMAO:

Uz svo dužno poštovanje prema ženama sposobnim za ... da kažem muške poslove, Nisam sexista.
Ау друже па није теби лако. 😂😂😂
Ја сам мојој то другачије објаснио рекао сам да је то хумус до пролећа и да ће баштица бити још лепша, цвеће бујније ако у опште не чистимо лишће. Некада се дохвати метле и кад је видим ја побегнем у задње двориште и увучем се у бункер од комбајна. Кад ме тражи, ја као нешто лупкам у бункеру и она одустане од метлања. Свакако до пролећа то све сатрули.
 
Ja sam kupio neki B&D na struju (polovan) duvač, eto tako naletio i ja mislio da ću ga koristiti da izduvavam garaže jer uvlače lišće kad duva vetar - pa kupio. Nisam ga tri puta upalio do sad, te treba produžni, te ja više naduvam iza sebe nego gde treba, lakše mi je (i brže) da se dohvatim metle... A, kombajn svakako nemam pa nemam nigde jako puno prljavštine da se duva, za traktorsku kabinu je nezgrapan...
 
Baš zbog tih kablova od alata koji imaju SUS parnjaka, uvek biram benzinjaru...aku je neka druga priča, ali preskupa i večita punjenja..Od takvih el, alata imam el. testeru (najviše zbog izduvnh gasova u garaži), mikser, brusilicu, bušilicu i dr. ne računam.
 
ja sam ovaj uzeo pre tri godine,imam i na struju ali ovo milina nema da secam kablove sipam mesavinu i udri

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Posle dugog razmatranja, kalkulisanja prema potrebama, i sta sve ne, izbor je pao na Stihl BG50.
Direkt iz 'merike....:D
1667346018030.jpg

1667346018013.jpg


Hvala svima na pomoci!(y):)
 
Dvorište mi je pokriveno, dole imam tucanik ali sam naneo na njega blato koje se pretvorio u prašinu. Mnogo se podiže prašina kada hodam po dvorištu.
Da li neko ima rešenje za moj problem, kako da se rešim prašine ?
 
Trebam ovih dana u nabavku duvača, ima li ko iskustva sa villager vbv750? Ne treba mi usisavanje, samo da lišće izduvam na kraj dvorišta. Ima li dovoljno snage za taj posao, koliko je uopšte potrebno da budu brzina duvanja i protok vazduha?
Ima snage dovoljno,nekad i suviše, koliko dignem prašinu kad ga cepam po gasu ne da mi sosa da ga koristim više,eno nabavila korovaču...
Kupljen je prevashodno baš zbog lišća od oraha i izduvavanja kombajna,i obe stvari radi besprekorno,čak sam juče i presu izduvavao sa njim i brže mi i lakše neko pištoljem na komresoru...
 
E da,pošto mi dobar deo dvorišta nije betoniran već sam nasuo grebani asfalt,ostane mi često rasute slame od loženja,ili sad kad dižem na tavan,i to villager izduva za medalju...
 
To blato koje se razgazilo i prešlo u prašinu je pod krovom? Ako je pod krovom uzmeš crevo sa vodom i zalivaš ga dok ta prasina ne ode dole kroz taj tucanik i opet ti ostane čist sloj kamena od gore. Odgovor je za Boderlicu. Ne radi mi nešto citiranje posta.
 
Pitanje za Vas što nosite duvače sa sobom u kabini kombajna: zar vam ne smrdi benzin ceo dan u kabini? Kad god negde nosim kolima trimer,motorku ledjni atomizer čim sednem u auto osetim benzin. Pitam iz razloga sto razmišljam o nekom duvaču,verovatno benzinskom ali ga sigurno ne bih drzao sa sobom u kabini ceo dan.
 
Ja sam pred žetvu kupio stihl bg50, samo jedan dan je bio u kabini. Ipak se oseća.
Ne nosim ga ni na njivu.
Meni je dvorište i okućnica velika, 4 hektara, izduvam kombajn kad dodjem kući.
 
To blato koje se razgazilo i prešlo u prašinu je pod krovom? Ako je pod krovom uzmeš crevo sa vodom i zalivaš ga dok ta prasina ne ode dole kroz taj tucanik i opet ti ostane čist sloj kamena od gore. Odgovor je za Boderlicu. Ne radi mi nešto citiranje posta.
Celo dvorište je pod krovom. Ne može, tucanik je sabijen od ranije ( tucanik+pesak+zemlja+godinama kiša) i nije izvodljivo.
 
Ma gde ne smrdi! Kombajn ne vracam kuci pa jednom ostavio u kabini preko noci da ga zakljucam i ceo dan se sutradan osecalo. Inace se vozi na prikolici ili kao ove god posto je i zena radila ona ga vozi u Amaroku sa pivom i alatom za ne daj Boze... :) Ako radim u selu opet je pozovem da mi donese kada zavrsim. Ili ako ne stignem, odem u zadnji deo dvorista pa tamo izduvam.
 
Nazad
Vrh