Dunja

Rezanje palo pre nekoliko dana , ali me tehnika j..e pa nikako da stavim slike, a prskanje uskoro.
 
ja sam danas uradio ulje, ali u vocnjaku i dalje voda. gospodo, da li je neko radio drenazne kanale kroz vocnjak....to je izgleda jedino resenje
 
Šta se radi u dunjama,ja sam danas bacio Ureu "tačno" dve šake po voćki onda motika da malo zatrpamo đubre da nelapi .Inače pupoljci lepo krenuli samo što neolistaju...
 
Malo kasnim sa odgovorom. Da ostaviću sve, ako EVENTUALNO bude neka velika količina, malo ću prorediti da se sačuvaju grane.
Šta ti misliš koliko može da bude roda po stablu u trećoj godini, da kažemo srednje razvijeno stablo, normalni vremenski uslovi. Moje mišljenje da ne bi trebalo da bude manje od 1.5kg...
 
Nemam pojma samo mogu da nagađam,verovatno si u pravu nebi trebalo ispod 1.5kg realno je to očekivati.Ima nekih snimaka na Youtube mislim da se i malo više spominje ali netreba biti nerealan...
 
Znam za te snimke gledao sam ih, čovek kaže da ima tu kilažu u trećoj godini, meni je to "malo puno" mada ... ne znam videćemo!

- - - - - - - - - -

Jel proširuješ asortiman voća, na neke druge vrste...?
 
Ma da izguramo godinu bez nekih "iznenađenja" biće nešto,ti si mi reper "bežiš" mi jednu godinu taman da znam šta me očekuje:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Da posadio sam i šljivu i kajsiju
 
Joj, ćuti i guraj, prošli put si mi rekao da si se automatizovao sa traktorskim atomizerom, sad je mnogo lakše, samo guraj. Ja sam ti još amater sve peške ::000::
 
Za atomizer je još rano u ovom trenutku moram nekako da izboksam bilo kakvu traktorsku frezu i kosilicu to bi me spasilo sad je to 5.5 jutara...puno za peške ,mada kad uspem da skupim ljude ide danas nas trojica bacili đubre i okopali oko dunja za četiri sata ...
 
evo i ja da se javim orezane dunje u drugoj godini i isprskane...nemam mnogo 160 kom za sada...inace brat do mene ima 1ha dunje u trecoj godini a 3ha u drugoj pa eto ima dunjara da razmenjujemo iskustva :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh