Dunja

Lepo je neko napisao ranije. Sa ervinijom ili imaš sreće ili ne.

Sent from my XT1635-02 using Tapatalk
 
Znaci toliko o tome, jbg lepo zvucalo ☺
Ostaje jos esencijalna ulja da probam osim ako neko nije i to probao, jer jedino sto sa nasao su te dve stvari

Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka
Šta se radi sa esencijalnim uljima?

- - - - - - - - - -

Mislim da tu leka nema, da direktno gađa u erviniju i da se oslobodimo toga. Ko je imao tu nesreću da zapati erviniju samo higijena voćnjaka i jačanje same voćke i njenog imunog sistema da bi donekle ublažili štetu, konačno rešenje ne postoji. Znaši samo borba... borba... pa ko duže izdrži.

- - - - - - - - - -

Jbga tema o dunjama se pretvori u temu o erviniji... niko ne piše kako su prezimile dunjice imali neke štete od onih zimskih minusa... Kod mene za sada stanje izgleda ok, cvetanje počinje lagano... pupoljaka spremnih za cvet više nego dovoljno. Vranjska cvetala, Leskovačka za koji dan... e o tome sam juče baš razmišljao ove godine ću da ispratim vreme cvetanja pošto dunja makar kod mene dosta neravnomerno cveta pa imam osećaj da će se Vranjska jako malo preklopiti sa cvetanjem u odnosu na Leskovačku... a navodno joj je oprašivač...
 
Šta se radi sa esencijalnim uljima?
To sam citao dosta studija ima po netu ...u principu prskali devicanskim uljima raznih lekovitih biljaka al nigde nije navedeno da je efikansnost 100% u najboljem slucaju 80% u odnosu na kontrolne....a prskali su od prilike ko sa bakrom sto se prska pre cveta, cvetu precvetavanju na 7/10dana....al valjda i 80% je bolje nego nista
Zato pitah dal je neko mozda i to probao


Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka
 
80% je više nego dobro... daj neki link da vidimo i mi... piše li direktno koje ulje odnosno od koje biljke i koja je koncentracija. Pošto se ta ulja pakuju u jaaako male bočice(tako sam viđao) kontam da bi par litara po 1ha moglo da košta kao ceo voćnjak.
 
80% je više nego dobro... daj neki link da vidimo i mi... piše li direktno koje ulje odnosno od koje biljke i koja je koncentracija. Pošto se ta ulja pakuju u jaaako male bočice(tako sam viđao) kontam da bi par litara po 1ha moglo da košta kao ceo voćnjak.
Kucaj u google essential oil erwinia amylovora izbacice ti brdo clanaka i studija obicno izbaci prvo pretrazi na google schoolar....tu su ti naucne studije, ozbiljne stvari koje rade institucije i priznati naucnici....
Origano, majcina dusica, susam, kukuruzno ulje i sl....
Od prilike idu male koncentracije ....
Jeste u pravu si oko 700,800 do 1200 i preko din a npr 30ml sto jeste da izadje na mnogo za l/ha
Moj zakljucak posle vise meseci citanja je sva sredstva ne daju bas skroz zadovoljavajuce rezultate...jedino ta studija za bakterije streptomices koje su probane i u invivo i em zaustavile em satrle erviniju al gde da.nadjes ti sad takav preparat sa bas tim sojem bakterija...kod nas jedino biokliner ima streptomices al ko zna koji soj kad covek reko da ga pocepala ervinija a prskao

Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ima li ko dobar predlog za prskanje u cvetu onako po fazama... hvala unapred

Sent from my XT1635-02 using Tapatalk
 
Pa, ne znam čemu se čudiš? To je naš kolega,kolega sa našeg foruma, inače poznatiji kao Oktopod, koji nesebično daje PRAVE savete...
 
Danas prskao kupromat, kubik plus i extrasol.
d206b37a9ed0045fe3e0565abee0f673.jpg
2767074672de0098f270c3ea8ffa3e6d.jpg
907fc0030a3067ad6a2ccf84c3ee6dff.jpg


Sent from my XT1635-02 using Tapatalk
 
Kole koja je cena kubika?
Marčeta , ja sam na žalost tek danas uspeo da oprskam prvi put u cvetu. Koristio sam mankogal, vidim da si i ti. Međutim tek po kupovini preparata skontam da izgleda nije protiv monilije. Znam klasične preparate protiv monilije. Međutim hteo sam da prođemo jeftinije
 
Ok hvala ti.

- - - - - - - - - -

2l/ha =1000l vode , mislim da onda nije na 400litara?
Litra fungicida kubik bi išla na 500l vode
Jbg onaj zaštitar priča da je 2l po hektaru a količina vode ne igra ulogu a vodu povećati kads bude više lišća. Kaže to je isto kao kad odeš kod lekara pa te pita koliko imaš kila i da ti dozu leka bez obzira na godine....sad jebiga...

Sent from my XT1635-02 using Tapatalk
 
Pa, ne znam čemu se čudiš? To je naš kolega,kolega sa našeg foruma, inače poznatiji kao Oktopod, koji nesebično daje PRAVE savete...
Ako se ovo odnosi na mene ne vidim razloga zašto bi se čudio
Samo sam hteo da podelim tekst u kome je po meni lepo objašnjeno ono najosnovnije , Kada , Zašto i Sa čim....
A za Oktopoda pozdrav . vrlo dobro !
 
Nazad
Vrh