Dnevnik: od nule!

Update: pilići su sada na većem prostoru, žive kao carevi... Osim kada uginu, to jest. Danas mi je zaginulo jedno od 700g, na žalost. Ne znam šta im se desi pa padnu u položaju kao na slici?


Bratac srcka, gledao sam kad mi pored noge tavko od 700gr samo ispusti neki zvuk i obrnu se na ledja.
Moras svetlo da gasis od 3. dana po sat vremena i da produzavas vreme mraka
 
Vec si sve izracunao 😀
I znas sta je posle svega najgore . Odradim sve tako , istranziraju se , noge ne dajem , na noge im odneses i dobijes komentar kako je skupo .
Probajte bar jedno rucno da odradite . Moras sve da probas da bi znao 👍
Hoću probati ručno, naravno, da vidim razliku. Uvek će ljudi impulsivno komentarisati cenu ali je odgovor jasan i lako je objasniti zašto to ustvari nije skupo već jeftinije na duže staze. Na kraju krajeva, ništa nije skupo već je štampani novac izgubio vrednost te 500 dinara ne kupuje isto kao što je kupovalo pre 2-3-5 godina itd. To su neke malo dublje teme, ostaviću to za drugu priliku, odoh u off-topic :D
 
4€ . Skoro duplo skuplje nego po prodavnicama kada daju akciju .
Mislim da je cena skroz korektna, po istoj idu i moji.

Ljudi koji porede cene 'domaće' piletine sa grill pilićima iz marketa bez pomena o kvalitetu, nutritivnim vrednostima, GMO sastojcima itd., nisu prava 'ciljna grupa' rekao bih. I od jeftinijeg ima jeftinije, za onog koji traži. Pravo pitanje je koju cenu plaćamo na duže staze?
 
ovo je bio napredak mojih pilica
kupljeni 22.8
27.8---90g
1.9---203 g
8.9---430 g
18.9--940 g
28.9---1550 g
9.10---2025 g
------------------------
inace ja sto je visak prodajem zive po 240 dinara i to je dogovoreno unapred. sad ima primeraka tu blizu 4 kg
napomena, sa pola kile se pustaju napolje i udeo koncentrata se smanjuje a kukuruza povecava.. sad je otprilike 8 kg kukuruza se mesa sa 1 kg koncentrata i onda prelaze na cist kukuruz,,,,naravno svako jutro pustanje napolje i zatvaranje uvece.
 
Sjajno 👏
Jel im nije hladno sada ? I jel napreduju na toj razmeri 8/1 ? Kada predju na cist kukuruz 0 kg napreduju a neki i kaliraju.
 
Ja sam jedne godine najsitnju koku ostavio sa ostalim sto idu po dvoristu, jedu zrnevlje i travu koju sam im brao, klao juna i u ovo vreme je imala oko 6kg, medjutim nije prezivela, posto one spavaju u kokotarniku ali ima 2 reda drva gde se penju ta bila teska pa lezala na zemlju i moguce da je zbog toga i nastradala.
Ujutu ih pustam ona onakva velika medju prve strci da jede.
Cekao sam da pronese da vidim kolika su jaja ali nisam docekao, od tada nisam ni smeo da ostavljam.
 
Sjajno 👏
Jel im nije hladno sada ? I jel napreduju na toj razmeri 8/1 ? Kada predju na cist kukuruz 0 kg napreduju a neki i kaliraju.
pa imaju nisku nadstresnicu od kartona i kad se zavuku ispod odma temperatura ide gore a vec imaju debelo perije. Oni celo vreme napreduju, naravno sporije nego sa cistim koncentratom i mogu da doguraju do 6 kg kokoske i 8.5 kg petao,, mada za tu kilazu im treba skoro 10 meseci. Najduze sto sam imao su imali 18 meseci, i sa otprilike 5-6 meseci pocinju da nose jaja koja su mnogo krupnija od nosilja i cak bude dosta sa duplim zumancetom .
Prednost ovog postepenog smanjivanja koncentrat kukuruzi je to da oni ne primete razliku i jedu normalno celo vreme, a kad jedu kukuruze onda odma dobijaju i salo sto sa cistim koncentratom mislim da nije moguce, a i sa cistik koncentratom pretpostavljam da ne bi mogli ziveti dugo jer je jaka hrana.
 
'Zeznuto' danas 100 komada, prosečna težina ~3.5kg. Ja sam iskreno zadovoljan, očekivao sam prosek od 3kg a nadao se boljem, tako da je dobro ispalo. Komentari kupaca su zadovoljavajući, idemo dalje.
 
Nazad
Vrh