Dnevnik: od nule!

Digitalac

Član
Učlanjen(a)
8 Sep 2023
Poruka
31
Lokacija
Ruma
Kao što naslov kaže, danas useljavam 200 jednodnevnih pilića. Nemam prethodnog iskustva tako da je ovaj forum meni zlata vredan, za malo vremena sam došao do mnogo korisnih informacija.

Temu otvaram prevenstveno kako bih dokumentovao rast i razvoj pilića i delio sa drugima svoje iskustvo.

Očekujem piliće kroz sat vremena, ide slika kada ih napojim i ušuškam.


Još jednom hvala svim dobronamernim ljudima na ovom forumu!
 
Kao što naslov kaže, danas useljavam 200 jednodnevnih pilića. Nemam prethodnog iskustva tako da je ovaj forum meni zlata vredan, za malo vremena sam došao do mnogo korisnih informacija.

Temu otvaram prevenstveno kako bih dokumentovao rast i razvoj pilića i delio sa drugima svoje iskustvo.

Očekujem piliće kroz sat vremena, ide slika kada ih napojim i ušuškam.


Još jednom hvala svim dobronamernim ljudima na ovom forumu!
Hoces li iskustva pisati ovde ili u temi tovni pilici?? To ces toviti za sebe ili za prodaju?? Ja imam trenutno 60 komada u trecoj nedelji, tovim za svoje potrebe.
 
Hoces li iskustva pisati ovde ili u temi tovni pilici?? To ces toviti za sebe ili za prodaju?? Ja imam trenutno 60 komada u trecoj nedelji, tovim za svoje potrebe.
Koliko ti imas ukucana ako vam treba 60 komada tovnih od recimo 2,5 kg uredjenih do kraja proleca sledece godine 😳
Ja trenutno imam 40 komada i usli su u trecu nedelju . 10 je za moje potrebe a ostalo ide u promet .
Ja vec znam racunicu na 40 komada @Digitalac . Vec godinama isto radim pa je lako izracunati .
 
Hoces li iskustva pisati ovde ili u temi tovni pilici?? To ces toviti za sebe ili za prodaju?? Ja imam trenutno 60 komada u trecoj nedelji, tovim za svoje potrebe.
Ovde ću pisati sve što se tiče mojih pilića, da ne spamujem druge teme i da nam je svima lakše za pratiti.

Tovim za prodaju, imam solidan objekat tako da bih voleo to da iskoristim maksimalno.

Plan je hraniti piliće receptom koji se odlično pokazao za produženi tov (ako je verovati baki), kako bi meso bilo što kvalitetnije i ukusnije.

Za početak to izgleda ovako:



 
Poslednja izmena:
Koliko ti imas ukucana ako vam treba 60 komada tovnih od recimo 2,5 kg uredjenih do kraja proleca sledece godine 😳
Ja trenutno imam 40 komada i usli su u trecu nedelju . 10 je za moje potrebe a ostalo ide u promet .
Ja vec znam racunicu na 40 komada @Digitalac . Vec godinama isto radim pa je lako izracunati .

Šta kažu brojevi za 40 komada? :)
 
Što se tiče ishrane: prve tri nedelje hranim sa 'Jabukom'. Prvih 5 dana dajem živimicin (probiotik), druge nedelje AD kapi, posle po potrebi.

Recept posle startera je sledeći:

* 25kg kukuruzna prekrupa
* 25kg ječmena prekrupa
* 10kg stočno brašno
* 10kg sojina sačma
* 10kg SUPER

Čitao sam o dodavanju masti ili 'moče', ukoliko bude potrebe i to ću im dodavati kao i bilo šta drugo što bi pospešilo kvalitetan rast i razvoj pilića, a da nije hemija.
 
Ovde ću pisati sve što se tiče mojih pilića, da ne spamujem druge teme i da nam je svima lakše za pratiti.

Tovim za prodaju, imam solidan objekat tako da bih voleo to da iskoristim maksimalno.

Plan je hraniti piliće receptom koji se odlično pokazao za produženi tov (ako je verovati baki), kako bi meso bilo što kvalitetnije i ukusnije.

Za početak to izgleda ovako:



Od cega je ta prostirka??
 
8 nedelja tov :
Oko 24.000 ulaganja
Rad - pola sata dnevno dva meseca + rucno cerupanje , tranziranje po sat vremena po komadu .
Prosek od 2,6-2,8 kg uredjeni .
Dobra je to računica rekao bih, mada bih ja voleo da su moji za 8 nedelja na 3-3.5kg uređeni. Navodno sa onim receptom bi trebalo da bude po 2kg samo od grudi, videćemo kako će se pokazati...
 
Dok smo držali piliće ubacivao sam im balone sa vodom od 5 litara. Naspem toplu vodu i stavim direktno ispod sijalice da nastavi zagrijavati vodu.
Rasporede se oko balona i griju, a u slučaju da nestane napajanja ili sijalica pregori imaju još najmanje sat vremena dobar izvor toplote.

Svaka čast ko se toga setio, hvala puno na podeljenoj ideji!
 
Živimicin nije probiotik,to su samo vitamini.
Moj savet je da odmah ubaciš enrocin kapi 5 dana,da ne bi dobili livpro.
 
Živimicin nije probiotik,to su samo vitamini.
Moj savet je da odmah ubaciš enrocin kapi 5 dana,da ne bi dobili livpro.
Onda lažu a ja nisam dovoljno stručan da nanjušim :D

Što se tiče ovog drugog, sačekaću malo da vidim kako se ponašaju. Uslovi su im 'kao u apoteci' tako da možda neće biti potrebe za dodatnim lekovima. Sutra ću da nađem domaće jabukovo sirće pa polako ubacujem u vodu.

 
Ni ja nikad nisam koristio zivimicin, pratim situaciju i ako primetim da samo jedno sumnjivo odma enrocin, posto je to antibiotik,, ovaj zivimicn su samo vitamini.

moji su 3 nedelja i imaju tu oko pola kile. Ja njima jedan deo napravim nadstresnicu od kartonskih kutija i spustim nisko i oni odu ispod toga i od svoje toplote zagreju taj pokriveni prostor i bude im toplo. Sledece nedelje planiram da pregradim jedan deo napolju i polako ih ucim da izlaze, posle celo vreme provode napolju, pasu travu i hvataju insekte ko i domace kokoske, a mesam svake nedelje koncentrat sa kukuruzima i smanjivam udeo koncentrata i povecavam kukuruze i na kraju predju samo na kukuruze, vidi se ogromna razlika kad su napolju i kad jedu samo kukuruze.
E sad ako neko hoce brzo da ih utovi onda hrani koncentratom a meni nije bitna brzina tova.
 
Ovo je Živocin,nisam ga koristio do sad.Vidim da u sastavu piše da ima i probiotik.
U živimicinu ga nema.
 
izgleda da vi mesate pojam probiotik i antibiotik.
Probiotik je isto sto i za ljude poboljsava crevnu floru za bolje varenje a antibiotik je za lecenje...
Probiotik nece pomoci ako se pilici razbolu.
 
@Maglap - zanimljiv nacin tova 👍
Sa koliko meseci ih onda koljes i da nisi malo zakasnio sa turom jer ce uskoro krenuti hladnije vreme ?
 
Što se tiče ishrane: prve tri nedelje hranim sa 'Jabukom'. Prvih 5 dana dajem živimicin (probiotik), druge nedelje AD kapi, posle po potrebi.

Recept posle startera je sledeći:

* 25kg kukuruzna prekrupa
* 25kg ječmena prekrupa
* 10kg stočno brašno
* 10kg sojina sačma
* 10kg SUPER

Čitao sam o dodavanju masti ili 'moče', ukoliko bude potrebe i to ću im dodavati kao i bilo šta drugo što bi pospešilo kvalitetan rast i razvoj pilića, a da nije hemija.
Ne bi odmah da te kritikujem, ali slaba je to smesa i sto se tice proteina i sto se tice vitaminsko mineralnog dela.
 
Nazad
Vrh