Dizel D-2 i Eurodizel razlika

Jas sam jednom sipao aditiv i zaledila mi nafta posle 5km :haha: :haha: :haha: Od tada sipam euro dizel i nemam problema :D
 
Ma uspes dvije litre benzina na 50litara loze nebitno kakav je benzin i imas 100%-tni mir.Ja tako radim vec godinama i nezajebavam se.Kakav eurodizel u nase kante pa sam sebe pojede za godinu dana :zli: .
 
Macvanin 82

e to neznam sta se tice kvalitete loze.Znam da auto vise cadi sa lozom i kad dodjes na tehnicki dozvoljena je čadja 2,75 bez turba a sa turbom 3,50 kad je loza unutra onda ispod 4 nema sanse da bude čadja.Mene je to prije 3 godine opeklo i izvlacio sam sve i kap i usuo cisti eurodizel 10l nasto sam auto proganjao dobro i isturirao ga za 2 sata sam dosao prekontrolisao i čadja je bila 1,98.Nema kod nas puno pitanja sto se tice tehnickog valja ili nevalja to je sve i 20 puta mozes u danu dolaziti i provijeravati jesi li napravio ili ne a da te pusti to nema sanse ni kad bi 100 evropskih gurnuo u dzep jos bi te prijavio.Tu se sad da kalkulisati sa dovodom goriva na "bos pumpi i filteru zraka-vazduha"ali sve su to nijanse kad si na granici prolaznosti.
 
panonac je napisao(la):
Kengur je napisao(la):
Uskoro nema vise D2, saaamo ED :D
A kako ce se ponasati nasi traktori tada..
ako nista drugo veca potrosnja eudizela te ces morati da dodajes ulje u rezervoar da podmazes pumpu za gorivo.jer razlika izmedju eudizela i dizela je kao izmedju bezolovnog i super benzina
 
Da li je neki institut ili neka ovlašćena institucija ispitivala dali eurodizel šteti ili je sve to još uvek rekla-kazala?
 
Ovako

Moj ujak radi u rafineriji(kancelarija) i kaze da u eurodizelu nema skoro nista parafina i nije dobar za rotocione pumpe dal se radilo u autu ili traktoru treba dodati ulja za pravljenje mijesavine za motorku na 50litara ed pola litre ulja,a vozila na plinsko ulje koja imaju klipnu pumpu i imaju posebno podmazivanje netreba nista dodavati ali radi same gustoce je pozeljno a moze se i dodati motornog ulja a nemora ali je kraci vijek trajanja "bosh pumpe".Logika kaze tko maze taj i vozi.Isti je sistem sa loz uljem a loz ulje je nesto izmedju ed i D2 obojeno crvenom bojom jer na njega nije placena trosarina,putarina i drumarina pa stoga nije dozvoljeno sipanje u vozila koja se krecu po javnome putu(ustvari putu koji je ucrtan u kartama) i policiski sluzbenik te ima pravo kontrolisati i carinska sluzba.

Ovo sto sam rekao je po zakonima HR a moj ujak je drzavni sluzbenik.
 
Cjenik goriva
Datum: 18.12.2010




(kn/lit)
INA Eurosuper BS 95 BMB EURO BS 95 8,98
INA Eurosuper BS 95 Class BMB EURO BS 95 CLASS 9,08
INA Super plus 98
BMB 98

9,13
INA Super 95 BMB 95 8,93
INA Eurodizel BS

DG EURO BS

8,32
INA Eurodizel BS Class

DG EURO BS CLASS

8,37
INA Dizel

DG

8,11
INA Dizel Plavi

DG PLAVI

4,99
Loživo ulje ekstra lako

LUEL

5,44
INA Autoplin

INA UNP A

5,30
 
Pozdrav. hteo bih da dodam nesto u vezi ED i d2.Profesor MILIC RAJKOVIC sa kojim sam imao cast da razgovaram i u ciju strucnost uopste ne sumnjam mi je rekao da se ulje ni slucajno ne sme sipati u gorivo a price da je ED suv su obicne bapske price. ovaj razgovor je vodjen prije par godina i mogu iz licnog iskustva reci da je profesor bio upravu. s obzirom da sam zaposlen u jednoj firmi na odrzavanju kamiona i da imamo sopstvenu pumpu imam kontrolu kakvo gorivo stize i kakve se opravke rade, nisam primetio da koriscenje ED nanosi bilo kakvu stetu sistemu za ubrizgavanje goriva. :cao:
 
Nenanosi stetu ali skracuje vijek rotocionima "bosh pumpama".Bosna koja nema obicnog dizela bar dio Bosne koja je kod mene ima po "statistici majstora" vise kvarova na Bosch pumpi od HR koja je dosad imala D2.Radni strojevi koji koriste ed trose 20-30%vise goriva zasto?Kum mi radi na ICB-jki u firmi i izbijegava sipati ed ako moze jer taman ta razlika u potrosnji fali (njegovom autu).
 
Moj komsija u svoj 533 nasuo ED i stao na po puta,traktor radi a nece da vuce,a pumpa vrela,kada je izvadio ED i nasuo D2 tada je i nastavio svoj posao.
 
Ja sam zadnjih par dana proveo seksajući se sa D2 koji je bio prepun parafina (polovično sam i ja kriv jer se nisam setio da na vreme dodam aditiv. Ali isto tako ne mogu da verujem kakvo nam đubre poturaju ovi nitkovi iz NIS-a). Nakon što sam sve moguće metode isprobao (bezuspešno), ispustio sam svu tu naftu iz rezervoara, kupio 20l na benzinskoj pumpi, uneo u kuhinju da se ugreje, dodao aditiv FAM DIZEL 400, sipao u rezervoar... I nakon 12 čišćenja taložne čaše (zaostalo je i-haj parafina u rezervoaru, pa dok je ferdža prešao preko svega toga...) napokon je proradio traktor. Evo danas sam opet probao da ga upalim, i upalio je iz drugog verglanja i radi bez problema.
 
Nikada nisam imao taj problem jer sve poslove odradim pre zime i ne palim traktore zimi...probaj i ti Atila tako i neces imati problema.. :osmeh: :osmeh:
 
Attila M. je napisao(la):
Ja sam zadnjih par dana proveo seksajući se sa D2 koji je bio prepun parafina (polovično sam i ja kriv jer se nisam setio da na vreme dodam aditiv. Ali isto tako ne mogu da verujem kakvo nam đubre poturaju ovi nitkovi iz NIS-a). Nakon što sam sve moguće metode isprobao (bezuspešno), ispustio sam svu tu naftu iz rezervoara, kupio 20l na benzinskoj pumpi, uneo u kuhinju da se ugreje, dodao aditiv FAM DIZEL 400, sipao u rezervoar... I nakon 12 čišćenja taložne čaše (zaostalo je i-haj parafina u rezervoaru, pa dok je ferdža prešao preko svega toga...) napokon je proradio traktor. Evo danas sam opet probao da ga upalim, i upalio je iz drugog verglanja i radi bez problema.
Zar traktor nije hteo da upali i proguta parafin,ja mog ostavim malo da radi i sve bude ok.
 
Nazad
Vrh