Dimenzije kunicnajka

Milose ja moj trenutno opravljam slicnih dimenzija je kao taj sto ga ti pravis kad zavrsim ubacicu slike na 3 sprata je drven ima jedno 15 godina a nista mu ne hvali :D
 
Poslednja izmena od urednika:
Ja sam odlucio da pravim kavez na 3 sprata dimenzije:duzina sirina visina:100 x 60 x 40 .Dva ce biti za tov a treci za dve zenke znaci da ce kavez za jednu zenku biti 50 x 60 x 40 i kotilice spolja 40 x 30 x 30. Pitao sam coveka koji uzgaja panon bele kunice i rekao mi je da su te dimenzije odlicne za tu rasu.BICE SLIKA
Bice da ce ti malo biti mali kavezi. Ne tebi nego kunicima. Najmanje bi trebo da imaju dimenziju 80*60*40. Inace mogu one da budu i na manjem prostoru samo ce se guzvati.
 
@peto1 ja sam video sta pise u dimenzije kaveza a i pitao sam coveka koji drzi bas dosta panonaca i rekao je da su dimenzije dobre
No code has to be inserted here.

rasplodne ženke; kotilice vani - ne manje od 0.25m[SUP]2 a to je 50 x 50 ako se ne varam a meni je 60 x 50 x 40 i kotilica spolja jos 40 x 30 x 30 tako da to dodje na isto [/SUP]80*60*40
 
Svako pravi kako njemu odgovara. Moji su isto panonci al je kavez 80*60*40 plus kotilica spolja pa se majka moze ispruziti da legne a kad dodu mali i pocnu da izlaze iz kotilice videces kako im fali prostor.
 
@peto1 zanima me kako trebam da postavim pojilice jer imam one sto idu na dole a video sam da i ti imas pa bih hteo da pitam da li treba da se spuste odmah pored zice ili treba razmak(KOLIKI)od zice i za kotilicu me zanima da li da je stavljam u pravcu poda ili da idi nekoliko cm ispod poda jer neznam da li moze da udje u rupu posto je 12 cm uzdignuta od poda hvala unapred a i u pravu si ti za male zecice jer kad izadju bice malo tesno i sigurno tvoji zive mnogo komotnije :osmeh:
 
Kod mene su rupe na kotilici 18sm, podignuta od patosa boksa nekih 5 sm. A untra je od donje ivice rupe nekih 12sm. spusten pod kotilice.

Za pojilice ako mislis na one zute idu direktno na zicu i od unutrasnje strane ima nekih5 sm od zice.
 
Znaci da mi od poda zice do rupe bude 5 cm a iz kotilice do rupe 12 cm mislim na one automatske pojilice sto se kace na creva i sve ide iz jedne zajednicke posude da i njih odaljim od zice 5 cm
 
Poslednja izmena od urednika:
Zdravo ljudi,nov sam,a od skoro sam poceo da gajim kunice.interesuje me kolike dimenzije kaveza za muzjaka treba da budu.
 
Je li neko skoro kupovao punktovanu zicu za kaveze?Kakve li su cene? Ja cu morati najverovatnije da zapucam za Uzice ili Cacak da bih je pronasao,jer ovde kod nas ima samo okrugla pocinkovana pletena 12mm precnik okca.Nije ni ona losa ali ne moze za podove..
 
Имал неко савет за зидане кунићарнике?Унапред захвалан!
 
Evo prema stručnom radu jednog studenta sa net-a to bi trebalo da bude ovoliko:



Dimenzije kaveza
za uzgoj kunića ovise o namjeni i spolu životinje.

namjena i spol
dužina (cm)
širina (cm)
visina (cm)
rasplodne ženke; kotilice unutra
70-80
45-50
35-40
rasplodne ženke; kotilice vani
ne manje
od 0.25m2

rasplodni mužjaci
70-80
45-50
35-40
remont
30
40
45
tov
60
42
31
zadnja faza tova (2 jedinke na mjesto jedne)
30
42
31
kotilice; pocinčani lim + plastika
50
27
29
Treba samo malo pregledati pa se prilagoditi svojim zamislima.
 
Pozdrav imam par pitanja napravio sam dva kunicnjaka za bel. Orijase 120x80x60 dali je to dosta da im kotilica bude unutar kaveza
 
Pozdrav imam par pitanja napravio sam dva kunicnjaka za bel. Orijase 120x80x60 dali je to dosta da im kotilica bude unutar kaveza
Evo mog kaveza za B.orijase 120x80x60 i sa kotilicom unutra videces preko slike kako to izgleda a za sada kod mene to i fukcionise dobro...
dscn1755.jpg
 
Cim uspijem ubacit slike ako ikad naucim kako vidjet ce te i moje kunicnjake i moji su vani nadam se da to nece smetat
 
Poslednja izmena od urednika:
Pa ne bi trebalo da im smeta,po meni ce im vise smetati leto tj temperature preko 30 C,jer opet kada su kavezi u nekoj prostoriju sunce ih negreje direktno,tako da jedino to moze da ti bude problem,i najverovatnij neces smeti da paris tj da ti se zenke kote od juna do kraja avgusta,tada su i muzjaci i zenke manje plodni i velika verovatnoca je da zenke pobace ali i da nedaj boze uginu usled kocenja kada je temperatura preko 25 do 35 C.to ti je neko moje misljenje!
 
Nemoj ni pokusavat oblagat stiroporom..Tu u stiropor ce da se uvale misevi i tek si onda nadrljao..
Pricam ti iz iskustva, jer sam oblozio kotilice stiroporom..sve sam morao poskidat i oblozit sa sperplocom..
 
Nazad
Vrh