DEUTZ

Ima li neko iskustva sa ovakvim Deutz-om?

Deutz-Fahr-D-7006-AS-648218.jpg


Uskoro će lik u u susjednom selu da ga uveze (nije to ovaj na slici, al isti ovakav) iz Švajcarske, pa mi ga ponudio, kaze nece biti skup (al ne znam posto ce biti :) ). Kakvi su oni, ima li gdje dijelova? Valjda je 80-neko godište, duplak.
 
nisam ga imo ali predpostavljam da je dobar,prvi most je zf isti na mom case-u,predpostavljam da mu je bosch hidraulika(pumpa),pa mislim da mu je i zf mjenjac,ovo je garant sestak,zrakom hladjeni motori sto je ok,traktor je odlican,. :D
 
torpedo je napisao(la):
Može biti samo 70 i neko godište ako ti kaže da je mladji od 81, laže te :nono:
http://www.konedata.net/Traktorit/deutz.htm
pogledaj malo ovde

Ma nije on nista rekao, čak nisam ni siguran da je u pitanju 7006. Rekao mi je da će dovesti jedan Deutz duplak od 70KS, pa sam pretpostavio da je mozda u pitanju 7006. Inače sam mu rekao da neću starijeg od 80' tog godista, pa sam zato kontao. Ne poznajem Deutz traktore bas nesto posebno jbga. Lik je totalno pošten i stvarno ne nabija cijene, kad dodje traktor otići ću da vidim kakav je. Jbga, mozda je neki DX u pitanju?

Post je spojen: [time]1299175122[/time]
_________________________________________________
Ovo je zenski Deutz, Doutzen Kreus :ppozdrav:

doutzen.jpg
 
Sumadinac-Gruzanin je napisao(la):
Slusam juce na b92 reportazu o deutz fahr u i kad sam cuo da se samo traktori preko 200 konja proizvode u nemackoj a da se jos proizvode u indiji , poljskoj i italiji nisam mogao da verujem. Ima li ikog osim imta da ne proizvodi traktore u indiji ? A u nekadasnjoj fabrici djuro djakovic proizvode kombajne ali samo po narudzbini . Sve se svelo na indiju .

Da se uključim u temu.
Nije tačno ovo gore navedeno.
Serije Agrotron K, M i X se proizvode u Lauingenu u Nemačkoj (svi imaju Deutz motore Euro3 i ZF menjače), modeli Agroplus, Agrofarm, Agrotrac(Euro1 Same) i Agrotron L u Italiji, grad Treviljo stim što se tamo dostavljaju motori iz Nemačke (Euro 3) kao i većina propratnih delova, menjače za njih proizvodi Same.
U Indiji se proizvode samo traktori Agolux koji su slični IMT-u (bez ikakve elektronike) od 50-70 KS, oni su i nižeg standarda što se tiče izduvnih gasova, a i mnogo su jeftiniji.
 
Mehanizator_mr je napisao(la):
Da se uključim u temu.
Nije tačno ovo gore navedeno.
Serije Agrotron K, M i X se proizvode u Lauingenu u Nemačkoj (svi imaju Deutz motore Euro3 i ZF menjače), modeli Agroplus, Agrofarm, Agrotrac(Euro1 Same) i Agrotron L u Italiji, grad Treviljo stim što se tamo dostavljaju motori iz Nemačke (Euro 3) kao i većina propratnih delova, menjače za njih proizvodi Same.
U Indiji se proizvode samo traktori Agolux koji su slični IMT-u (bez ikakve elektronike) od 50-70 KS, oni su i nižeg standarda što se tiče izduvnih gasova, a i mnogo su jeftiniji.
Mi na ovom forumu,praktikujemo da se novi clanovi na ovoj adresi predstave.
http://poljoinfo.com/index.php?topic=2.0
Dobrodosli!
:cao:


Cita li neko ta pravila kada se registruje ili svi samo na pitanja odgovaraju yes,yes...
 
mirko_markovic67 je napisao(la):
Sumadinac-Gruzanin je napisao(la):
Slusam juce na b92 reportazu o deutz fahr u i kad sam cuo da se samo traktori preko 200 konja proizvode u nemackoj a da se jos proizvode u indiji , poljskoj i italiji nisam mogao da verujem. Ima li ikog osim imta da ne proizvodi traktore u indiji ? A u nekadasnjoj fabrici djuro djakovic proizvode kombajne ali samo po narudzbini . Sve se svelo na indiju .
Gledao sam i ja, a ona tri "ponosna" vlasnika na pitanje kakvi su utisci, kao da ih je neko naterao da ih kupe, jedan otvoreno rece da to nije kvalitet kakav je ocekivao od nemaca. nezna covek da to nemacku nije videlo.
Ta trojica su bila takva, verovatno zato što su putovali autobusom 3 dana do Francuske pa su bili malo zatečeni jer se u busu :ppozdrav:.
Traktori su dobri, desilo se par puta da ne izvade piljevinu od bušenja plastičnih rezervoara pa se smanji dovod goriva u filter separator al to se desilo na 3 ili 4 traktora od 60 prodatih i lako se očisti.
To se i desilo jednom od ta tri čoveka koji su govorili pred kamerom. Desi se, ljudi očekuju da bude sve savršeno, to su sitne stvari koje se lako reše ako se uopšte i desi. Samo treba sipati kvalitetan nekršten Eurodizel, preporučeno ulje i antifriz i nema problema.
Ja sam u tom poslu pa znam od kolega koji rade u drugim firmama, ima mnogo gorih slučajeva i grešaka kod drugih proizvođača tipa pucanja glava motora, klipova, karika, klipnjaka, ventila, opruga na ventilima, kvarovi na menjačima, o elektronici da ne pričam pogotovo kod čuvenog Censored.
Takvi kvarovi na Deutz-u se ne događaju. Elektronika vrlo retko, po neki davač ali kompjuteri i kontoroleri nikad.
Zavisi ko vozi taj traktor i koliko pazi, ako nešto otkinu ili unište na silu jer ne znaju da koriste mašinu to nije greška proizvođača već onog ko ga eksploatiše. To važi generalno za sve marke traktora.
Ljudi su čudni, kupe mašinu od 50, 100 hiljada evra pa misle da mogu na mesec da se penju. Niko neće da pročita ni uputstvo za rukovanje pa im posle :zli: kriv. Sve lepo piše razumljivo na Srpskom samo treba odvojiti nekoliko sati da se vidi šta i kako i nema problema.
Zato postoji obuka za kupce kako bi ljudima skrenuli pažnju na važne stvari i upoznali ih sa mogućnostima mašine. Pa opet mnogi ne dođu dođu pa posle zovu kad treba uključiti nešto i pitaju kako ovo, kako ono.. O takvima ne treba ni pričati. ::lose::
 
Gospodine Mehanizator_mr
Vi privi post pa odma reklama o Delti Mehanizaciji i odma da se veliča Deutz, a da se omalovažavaju drugi traktori.E to ovde nije moguće tako pisati i ako tako nastavite budite ubedjeni da ću svaki sledeći post izbrisati.
Ako hoćete da reklamirate firmu postoji način za to, ali se to plaća.
Ako hoćete da omalovažavate druge traktore e takvi postovi se brišu.
A to da li je Deutz najbolji traktor to treba da dokaže neka kontrolna kuća, a ne Vi da propagirate jer niste merodavni za to.
S poštovanjem
panonstib :cao:
 
Ne veličam ja nikog, samo hoću da kažem ono što je istina. Hteo sam da kažem da se i ostali traktori podjednako "kvare", što više elektronike to je ranjiviji ceo sistem, a Censored ima najviše elektronike pa se zato najpre i kvari. Dobar je al je i najskuplji je za održavanje, a održavanje znači biti u potpuno ispravnom stanju.
Ipak mi nismo na stupnju na kom je Nemačka da možemo sve to da izdržimo, ljude zanima uglavnom cena korišćenja, odnosno koliko će taj traktor da zaradi. Treba prvo sam sebe da isplati i da ostvari profit, a ne samo da radiš za gvožđe na šta je poljoprivreda kod nas svedena.
U tome je bila moja poenta, ne da reklamiram nekog.
Pričaju i ovi gore da su skoro svi Deutz-i iz Indije pa njih nećeš da brišeš.
Jel i oni znaju šta pričaju? Ja znam da nije tako pa sam zato i napisao ovo.
 
Prvo gospodine Mehaniyator_mr bilo gde da se pojavite prvo se predstavite, a Vi to ne radite nego odmah objašnjavate gde se koji traktor proizvodi.I ipak je ispalo da se proizvode osim u Nemačkoj još u Italiji (fabrika SAME) i u Indiji.
Drugo navodite kako se radi kod Vas u Delti, to je ipak reklama i postoji deo foruma gde možete da reklamirate Deltu naravno uz odredjenu novčanu nadoknadu.
Koliko je meni poznato, a verujte da sam dosta upoznat Fendt proizvode ste prvo Vaša firma prodavala pa ste nekom "čudnim" slučajem to pravo izgubili i normalno sada nevaljaju Fendt traktori.Dok ste bili eksluzivni zastupnici onda su bili najbolji, a sada se kvare.Koliko je meni poznato ima otkaza i na novim Deutz traktorima pa nisam o tome pisao jer to nije reklama kao što Vi pišete da je to sitan kvar jer su bušili rezervoar pa "špen" upao i zagušio dovod goriva.Da li je to sitan kvar ili nemarnost prilikom proizvodnje?Niste samo izgubili licencu od Fendt traktora već još za neke poznate brendove pa ja nisam pisao o tome, a znam.
Prema tome drago nam je da ste se uključili u rad Foruma ali izbegavajte reklame i realno pišite i pomozite ljudima sa savetima koje imate, a sigurno znam da ih imate.
Koliko vidim nisam ni Vaš post izbrisao.Svako može da iznese svoje mišljenje, a vi ste tu da objasnite gde se koji traktor proizvodi bez reklamiranja distributera i bez ponižavanja drugih proizvodjača. :cao:
 
Nemam šta da se dokazujem, nisam trebao ni spominjati firmu da ne ispadne da reklamiram. Kompresori klime se fabrički ugrađuju od drugog proizvođača i na većinu traktora svih marki idu identični. Bila je neka loša serija gde su svi kompresori odkazivali, zamenjeno je u garanciji drugim istog proizvođača i sad sve radi ok. Kompresori su Japanski, čak se i njima podkrade neka greška.
Ne želim ni sa kim da se prepucavam ovde, već sam samo hteo da kažem kako jeste. Ne pljujem ni jedan brend, a kakav je koji traktor to se pokazalo u praksi.

@panonstib Što se tiče licence, to je svar firme. Jednostavno je isplativije držati brendove koji su dostupniji našim ljudima, a pri tom su istog ili boljeg kvaliteta. Ako sam te lično uvredio što toliko voliš Fendta izvini molim te. On važi za najboljeg ali je zato i najskuplji u svakom pogledu. Ja nigde nisam napisao da ne valja već da je skup i da se kvari približno isto koliko i ostali traktori što je normalna stvar za bilo koju mašinu. Ne treba ga baš toliko dizati u nebesa.
Ovo je ipak tema o Deutz-u, ne koji je traktor bolji od kojeg tako da ne bi više da spamujemo temu! Ako nekog zanima nešto u vezi Deutz-a tu sam da pomognem, i odgovoriću bez pristrasnosti. Kome se ne sviđa Deutz ne mora gledati ovu temu ::namigivanje::
 
Mehanizator_mr je napisao(la):
Nemam šta da se dokazujem, nisam trebao ni spominjati firmu da ne ispadne da reklamiram. Kompresori klime se fabrički ugrađuju od drugog proizvođača i na većinu traktora svih marki idu identični. Bila je neka loša serija gde su svi kompresori odkazivali, zamenjeno je u garanciji drugim istog proizvođača i sad sve radi ok. Kompresori su Japanski, čak se i njima podkrade neka greška.
Ne želim ni sa kim da se prepucavam ovde, već sam samo hteo da kažem kako jeste. Ne pljujem ni jedan brend, a kakav j

Post je spojen: [time]1300052272[/time]
_________________________________________________
TOTALNO SI U PRAVU. DA NIJE BILO OSTALIH MARKI MI NE BISMO BILI MEHANIZOVANI NEGO BI SMO TERALI KONJE JOS UVEAK.
 
Gospodine Mehanizator_mr,
Nažalost ima ljudi koji malo više znaju o tim licencama tako da ne morate da mi objašnjavate šta je isplativo šta ne ostavite to za neke druge da im objasnite.Malo više sam upoznat nego što vi mislite pa mi ovo malo smešno izgleda Vaše objašnjenje.Još nešto ja se na moju sreću nisam zaljubio još u nijedan traktor niti marku traktora.To mogu da uradim jedino ako je osoba ženskog pola, a što ste vi privi spomenuli taj tip traktora pa samo da Vas podsetim da ste to Vi privi prodavali!!! Onda je bio dobar, a sada ne valja! Zamislite Vi to!!!Ako pročitate moje postove u nijednom nisam veličao ni jednog proizvodjača ni model.Tu sam da dam savet kakav je koji traktor da predočim njegove mane i njegove prednosti.Za reklamiranje postoje sajmovi pa tamo svako hvali svoga "konja", a ovo je ipak Forum pa tako neka i ostane.
A to da ne čitam na žalost ne mogu jer mi je dužnost da pročitam sve teme u delu gde sam urednik. :ppozdrav:
 
:ppozdrav: i ti meni uredniče, da nam je više takvih, gde bi nam bio kraj.. :cool:

P.S. Za licence ne znate toliko koliko pričate, već su to neki vaši lični zaključci. Moje objašnjenje je takvo kakvo je jel ne želim o tome da raspravljam na forumu niti uopšte jer to nije moja stvar niti ima ikakve svrhe da ovde dokazujem nešto (niti to pripada ovoj temi). Ako želite da dokažete svoju inteligenciju pred članovima foruma, otidite u Mensu ::namigivanje::, pa stavite rezultat u neku novu temu foruma, npr "Ko je najpametniji". Da ne spamujemo temu, ovo stvarno nije način..

P.P.S. Koliko je koji traktor dobar mogu reći samo ljudi koji su ih servisirali, a kažu od kad se radi Deutz odmorili su se :cool:
 
Nazad
Vrh