Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

A nema ni 5276, hibrid koji najviše traže ali on je u drugoj cenovnoj grupi, treba ga izbaciti pa da seljaci uzimaju nove hibride koji su skuplji a nisu ništa bolji od pomenutog, 5276 nije nešto stari hibrid na našem tržištu, vode računa o našim džepovima ali no.

Sale, stari je hibrid.Kad je krenuo dekalb kod nas bio je odmah u ponudi.:ppozdrav:

Bio stari i li ne, ne treba ga mijenjati dok ima lošijih od njega.

Tako je svojevremeno bilo s BC 468. Imao je na večini stabljika 2 normalna klipa, a znala se naći i koja stabljika s 3 klipa normalne veličine. Održao se u prodaji svega nekoliko godina i prestali ga proizvoditi. Tko je onda tu lud?

Nigde nisam ni napisao da ga treba menjati.


@sale ratar je izjavio da na tržištu nema 5276 iako nije stari hibrid. @ljusha, ti si naveo da to jest stari hibrid pa sam ja shvatio da na taj način opravdavaš izbacivanje iz prodaje. Ispričavam se ako sam krivo shvatio citirane postove. Drago mi je ako imamo jednak stav po tom pitanju.
 
5276 mislim da nije više od 10 godina na našem tržištu e sad kad je stvoren i pušten u masovnu proizvodnju neznam.
 
Pa ninje ni sam dkc mnogo duze , ako me secanje nevara 5276 i 5873 su bili medj prvim dkc hibridima kod nas.
 
Ljudi gde da nadjem 5222 ovde u okolini nigde ga nema ako neko zna dajte neki kontakt!!!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Nasao pred,pred kucom mi bio.
 
Poslednja izmena:
Meni je nosioc proizvodnje na pesku 4590 preko 50% povrsina, i sve predeklarisano seme iz 2016god. Al nas ebedu sa starim semenom pa to je strahota!!
Isto i 5007, pa se ti drzi onda proverenog i zaista starog semena.
 
Stigao mi je DKC 5222, 19.1 kg 80000 zrna. Sitno...

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Gde je niklo odlican sklop,4717 odlican tamodje i p 9241 i 9911 ,a ovo sto je sejano malo kasnije niklo od 30 do 60%,ostatak ceka vlagu,i to ce biti sareno bas bas
 
Kod mene je nicanje na DKC 5222 bilo odlično, dve nedelje posle setve je terao četvrti list. Po mojoj proceni devedeset odsto biljaka je izašlo isti dan i dosta su ujednačene.Za sada gura odlično osim na jednoj parceli gde su ga vrane razredile. Nisam tretirao seme protiv ptica pošto nikada nisam imao tih problema. Vadile su iznikle kukuruze sa tri lista možda traže žičare ali ih kod mene nema ili seme iz kog je iznikao nemam pojma.
 
Nazad
Vrh