Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Ha ha ha. Nisam ni mislio dragacije. Jos samo ako imate u ogledu po dva do cetri reda onda je bas verifikovan ogled. Veoma dobro znate zasto kazem 2-4 reda ( zbog oplodnje sa drugim hibridom )
 
Kolega silom prilika prolazim cesto putem Zrenjanin - Kikinda. Stanje na terenu vidim svaki dan. Skoro svi koji su imali strane oglede su skinuli table , ostalo je par tabli na suncokretu i nasi domaci kukuruzi. Ja licno sam prosle godine imao dkc 5222 i 5270. Na njivi od 1 kj sam imao licni rekord od 6800 kg po kj prosle godine sa vlagom od 17,3 i gustinom sejanja od 22 cm. Ova godina i proslogodisnja godina nemogu nikakao da se porede tako da bih molio da malo smanjite reklamiranje prinosa. Prosle godine sam imao u tabli od 7h isto 5220 i 5270 prinos sirovog zrna je bio oko 11000 kg po hektaru i kada su sveli na jus nesto malo ispod 10000 kg po hektaru. Hibridi su odlicni kada se kockice sloze ali se secam i 2012 kada nije bilo ni klipa na tablama od 20-30 h isti dkc. Prema tome kolege molim vas malo realnije prinose na ovu godinu za prinos oko 6,5t po kj kukuruza moraju da se sloze kockice za njega. Ja znam da vi morate da reklamirate al bas toliko , molim smanjite malo ili dokumentujte.
 
Poslednja izmena:
Kod mene dkc5276 izgoreo do metlice.njiva nadjubrena kravljim stajnjakom i u prolece 100 kg/kj urea.ako bude 3 tone po kj ima da se lupam nogom u g....u.
 
Pre nekoliko dana sam tanjirao pored kukuruza (5276),još je izgledao solidno.Juše sam prolazio pored njega ,toliko je izgoreo da se providi kroz redove.Preključe i juče je "izgorelo" mnogo kukuruza u našem ataru.
 
Poslednja izmena:
Kakva je razlika ,samo u boji biljke ili ima razlike u zrnu.Hoće mais da ima veliki klip a malo zrno.
 
Prošao sam pored ogleda Dekalba ,nekoliko tabli je palo .Od kukuruza najviše je pao najraniji ,tj polomljen je .

dscf3789.jpg
 
Imam na istoj parceli 5276 i P-0412, Dekalb je vidno bolji. Na jesen sve prelazi preko vage pa će vidimo.
 
Dkc 3623 ,sreća pa ga imamo samo u ogledu.Hibrid nije za naše podnevlje ,ima jako lošu stabljiku ,vetar ga je na mestima lomio .Idealan bi bio za rano skidanje,ako nekome treba nov kukuruz ,početkom septembra.

dscf3834.jpg


dscf3835.jpg


dscf3837.jpg


dscf3838.jpg


dscf3839.jpg


img033.jpg


Dkc 4717 ,kukuruz je sa crne zemlje II i III klase.Vetar ga je nakrivio ,mestimično .

dscf3832.jpg


dscf3833.jpg


dscf3840.jpg


dscf3841.jpg


dscf3842.jpg


img032.jpg
 
Ma netreba sacometrija. Vaga najbolje pokaze. ovo je sasvim ok. Jos samo da nakuca na koje je rastojanje sejano i to je to. Hvala na podatcima.
 
Nazad
Vrh