Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Evo da se ubacim malo u tu temu i ako nemam taj hibrid ali ista prica je i kod mene,negde 2009ili10 nisam siguran imao sam dobar prinos negde oko 12t h tj na jednoj parceli od 37ari bilo je 4t zrna to je malo manje od 12t h ali nebitno,to je rekord za moj kraj ali hteo sam drugo da kazem,kisa je preterala ove godine,padala je kada je kukuruz bio mali,davila ga celo vreme,kukuruz se nije razvio onoliko koliko bi trebalo,kisa je ostavila traga na njemu,stres je ucinio svoje,gledano sa druge tacke gledista kukuruz ima idealnu godinu ali nebih se slozio jer koliko vidim 90%kukuruza u mom kraju ponelo je dva klipa a odbacilo po jedan a zasto?dva dobra klipa ima samo tamo gde je jedan struk u metar a svuda gde je gusce druga prica.te 2010 moj kukuruz je imao po dva klipa 90% i to kakva ali videlo se od starta da grabi,raste,bilo je toplo imao je vlage e kada je bilo pred svilanje pale su dve obilne kise i zavrsile posao.ove godine kukuruz mi je ponegde izrastao samo dva metra a klip mu je na pola metra od zemlje sve zbog vode jer on izbaci klipove onda kada napuni odredjen broj dana a to sto nije izrastao je do prirode.dugo nisam imao kvalitetan rod a sada je najbolja godina od te 2010 pa na ovamo.sada bar rastu klipovi krupni i bez zastoja bice dobro svuda ali moglo je da bude bolje,mislim da je godina u pitanju a ne hibrid.
 
Potpuno se slažem željko , i ove godine , iako je bila više nego vlažna , pokazaće se razlike u prinosu u zavisnosti od geografskog mjesta i vremena sjetve . Skoro pa svi smo imali idealne uslove kasnije u sezoni , ali u početnim fazama i pogtovo 4-6 lista nisu baš svi imali dobre uslove a tu se dosta od roda definiše.
Evo moj primjer jedna njiva Pionir F38 sijan u martu na 17 cm , sad izgleda idealno , kao šuma , biće tu dobar prinos sigurno , ali ipak u prosjeku klipovi 16 redi sa 36 do 38 zrna a taj hibrid je mogao i više , znači da mu nije bilo baš idealno u fazi 4-6 lista , tako kaže teorija.
 
Vidim sta ce biti kuruz ce jesti bikovi bikove MESARI!a cu pojesti znate vec sta...ako me soja ne izvuce onda ce nova Min Poljoprivrede:haha:izvuci il povuci a na kraju cu ja onaj deblji kraj da znate vec sta.
 
ja sam posejao dosta pionira t-56 i posejao sam 4 lanca dekalba 6101 iz FAO 660 grupe cini mi se.sta mislite kakav je taj dkc 6101?

Strasan hibrid za ovu godinu, i ja ga prvi put ove godine sejem, odusevio me je.. Sto bi rekli samo mu peruska fali da poleti, peet je to sve lepo rekao u postu #2566 :osmeh:
 
Poslednja izmena:
dkc 4608 sejan na 16 cm.
e80pci.jpg

34nqog6.jpg
 
koja je gustina setve?


Postovi se ne citiraju odmah nakon autorovog postavljanja!Pročitajte pravila foruma i unesite vašu tačnu lokaciju!
 
njiva broj 1, prva klasa, 5276 sejan na 21, trenutan sada oko 64000

2014-08-19-725.jpg

njiva br 2, prva klasa, 5276 sejan na 21 slop sada oko 66000
2014-08-19-730.jpg

2014-08-19-727.jpg

njiva br 3, treca klasa 4795 sejan na 21 slop sada oko 65000

2014-08-19-732.jpg


prva dva klipa su sa prve njiva, 4 kom levo od metra su sa druge a desno od metra treca njiva

2014-08-19-733.jpg


5276

2014-08-19-739.jpg


4795
2014-08-19-740.jpg
 
zanimljiv ogled dkc hibrida hibrida ,povrsina oko 6ha, 4 reda dkc ,sledi hibrid druge semenske kuce iz iste fao grupe...npr,pionir.pa 4 reda sledeca fao grupa dkc,pa drugi dominantni hibrid ,opet neke trece poznate semenske kuce...i tako redom ...nisam poverovao,pa dobijem broj tel.pa zovem...lik potvrdi,i pozome me kod sebe ,kad bude prezentacija,a mogu i odmah da idem kod njega,vec moze mnogo sto sta da se vidi...meni ovo zanimljivo,jedan drski i provokativni izazov...zamolio bih neki komentar na ovu temu...aj zdravo
 
Korektno , ali ipak i to zavisi d godine do godine , svaki hibrid ima neke bolje i lošije tačke , vezano sa rokove sjetve , tip zemljišta , vremenske prilike , sto kombinacija . Ipak može dosta da se zaključi iz takvog ogleda , ali idealno bi bilo da svako sebi to radi i to za svaki tip zemlje i više godina zaredom . Uglavnom , javi nam šta je bilo , aj zdravo.
 
zanimljiv ogled dkc hibrida hibrida ,povrsina oko 6ha, 4 reda dkc ,sledi hibrid druge semenske kuce iz iste fao grupe...npr,pionir.pa 4 reda sledeca fao grupa dkc,pa drugi dominantni hibrid ,opet neke trece poznate semenske kuce...i tako redom ...nisam poverovao,pa dobijem broj tel.pa zovem...lik potvrdi,i pozome me kod sebe ,kad bude prezentacija,a mogu i odmah da idem kod njega,vec moze mnogo sto sta da se vidi...meni ovo zanimljivo,jedan drski i provokativni izazov...zamolio bih neki komentar na ovu temu...aj zdravo
Ovo je vrhunska stvar, bas bih voleo to da vidim, jedino o cemu treba voditi racuna da jedan do drugog ne budu 2 hibrida koji se po visini osetno razlikuju, jer bi na taj nacin jedan dobijao manje sunca a to moze da napravi poprilicnu razliku.
 
Nazad
Vrh