Davanje redovnog koncentrata zečevima

Mojima kad napunim uvece i ujutu ranilicu uvek isprazne do kraja. U ranilicu stane jedna zidarska fandla granulata, i vode koliko oce nek piju to je bar dabe.
 
Evo moj granulat koji ja koristim, cena je 245 din 10 kg!
sl381497800x600.jpg


sl381496800x600.jpg
 
Cantavirski Farmkomerc! Cena je dosta dobra. Siguran sam da Suboticki vet zavod, Serum pravi najbolje granule za zeceve, ali bogame je cena opasna, ide ja mislim preko 300 din za 10 kg
 
Bogame cena koncentrata ide li ide gore :sta: U poslednje dve nedelje Cantavariski farm comercom koncentrat za kunice je dva puta poskupeo. Pre nedelju dana je je poskupela sa 255 na 265 din, a evo danas je cena jos otisla gore na 280 din :zli: Pitam zenu koja prodaje da sta je ovo, kaze poskupeo kukuruz, eto zbog toga i koncentrat... nikako ne vodi ovo dobrom ::lose:: ::lose::
 
@ tomos rider

Posto si na granici sa Rumunijom sto ne pogledas dal ima kod njih nesto sto je jevtinije.
 
Ja moje zeceve obicno hranim travom i ono sto moji zecevi obozavaju da jedu je DVOPEK... Dajem im jos i jarmu, malo je pokvasim kako se ne bih udavili... Jako brzo i dobro raztu zivahni su vrse veliku nuzdu jako puno... :D eto ja vam preporuzujem da im dajete dvopek od bajatog hleba ubazite u rernu da se ispece i to im izlomite na sitne komadice. Jako je dobro za zube da jacaju a i nece da grizu sta stignu...
 
Suhi kruh je prvenstveno dobar zbog B kompleks vitamina iz kvasca i soli, tu je naravno još i žitarica od koje je napravljen kruh. Nije dobro pretjerivati sa kruhom jer se on ionako u ustima kunića razmoči, pa baš i nije dobar za probavu
 
Dosad sam koristio granule sa 15% proteina, mislio sam aj necu da im dajem od 18 % bice dobrih rezultata i sa ovim od 15 %, al uvideo sam da ova 2-3 posto vise proteina bogame mnogo znace!
 
Nazad
Vrh