Dali neko zna šta je ovo?

Odg: dali neko zna staje ovo?

rode to se kod mene zove zukva ustvari je korov raste na niskim područjima sa obiljem vode sa livada se neda iskorjeniti stoka je ne voli za oranje je jako teško jer ima duboki i široki korjen (naraste do 1.5 m u promjer
_________________________________________________Post je spojen: [time]1237490943[/time]_________________________________________________
ta se "trava" koristila nekad za vezanje snopova kuruzine i snopova pššenice prije nekih 20-30 godina
 
Odg: dali neko zna staje ovo?

nemanja a stose tice sunca dali tu ima nekih zavrzlama oko njega mislim dalitreba sunca ili zasenceno mesto? banijac znaci da mu ili njoj nesmeta zima otporan je kad kazes dagaje tesko iskoreniti sa njiva?
 
Odg: dali neko zna staje ovo?

Voli vodu i moze i na sunce a moze i u blagu senku a ako ga ostavis van lisce,cevcice mu svenu ali krenu na prolece nove.
 
Odg: dali neko zna staje ovo?

Juncus effusus ili sita. Posadi to u dvorište, nije saksijska biljka. Uspeva i na direktnom suncu, ali više joj odgovara polusenka i puno vlage u zemljištu.
 
Odg: dali neko zna staje ovo?

vojo a dali mogu daje kosim kao travu sa kosacicom ili daje ostavim tako , ijos nesto posto ima dosta suvih tih listova da odsecem to ? i kako prezimljava?
 
Odg: dali neko zna staje ovo?

Prezimljava u bašti bez problema, nadzemni deo u proleće ošišam do zemlje i ona ponovo krene. Pošto raste na vlažnim zabarenim zemljištima preko suvih listova koren dobija kiseonik pa se ne preporučuje uklanjanje suvih listova. raste u busenima i ja je ne kosim u toku godine. formira seme, a liči na seme sirka metlaša samo znatno manje.
 
Odg: dali neko zna staje ovo?

eto, naši preci konoplju sadili...danas je zovemo popularno " travom "...a ti si brate omanuo i kod predaka i kod trave :haha: :haha: :haha:
pa gde nađe baš taaj supstrat da kupiš :udri:
nego, porosi je , ako ništa drugo, kad već nećeš da je zalivaš. :kisa: :kisa:..i konačno, šalji slike da vidimo da li je još uvek u životu bre ( :nono: )
 
Odg: dali neko zna staje ovo?

Kod mene tu travu zovu zukvica.Raste žbunasto u močvarama ili vodoplavnim njivama čak i pored izvora.Ima oštar vrh i šuplje stablo. ::svaka cast::
Koren joj je dug i tanak veoma žilav. Nakada se koren koristio za pravljenje ribaćih četki. ::novac::
Šta radi u supstratu sam Bog zna. Što reče kombajner 100% je radioaktivna. :ppozdrav:
Dve pune godina je trebalo za odgonetanje, sigurno imaš par hektara toga. :haha:
 
Nazad
Vrh