Dabrovi i kukuruz

MOMOSARIC

Član
Učlanjen(a)
10 Dec 2010
Poruka
23.433
Lokacija
Nožičko,Srbac;BiH
20201021_152054.jpg

Prvo ,neznam zasto, sto slikam telefonom i dignem na dodaj.rs slike budu okrenute .Ako neko zna kako da izbjegnem.
Zanimljivo pitanje ,znate li sta je unistilo kukuruze u dijelu njive ovako ? Nema ni kukuruzovine ni klipa . Ovako izgleda pojedinacno.
20201021_152108.jpg
 
Momo...
Ja bih rekao da je isečeno srpom, šalovom....
Nekada, kada sam sekao kukuruzovinu u snopove za stočnu hranu, a posle ručne berbe kukuruza, tako izgleda njiva...
Mi to zovemo "čaponjak"...
Ume to da bude oštro i ošteti ili čak probuši gumu na traktoru...
 
И мени тако изгледа неко је проредио. Можда још боља варијанта( на то ми личи) направи се нож од старе косе. Сече боље него срп.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Tu sam te ceko . Lici na srp totalno ,ali nije . Ko bi to radio ? Ako ukrade kukuruz ,ali zasto bi lopov srpom sjekao i odnio sas ili kuruzovinu ? Pogadjaj dalje.
 
Vidi, umeo sam i ja da tako napravim u državnoj tabli kad treniram konje, pa se malo "počastimo" Miškovićevim 'kuruzima !!!!!!! :ppozdrav:
Onda nema ni stabla ni klipa !!!!
A znaš čime sam sjekao !!!!????
Motikom !!!!! 😂 😂 😂 😁
 
Nije to . Pomoc , bitno je geografija gdje ja zivim. U pitanju je tipicna delta , usce dvaju rijeka , Vrbasa i Save . Ovde je ravnica rijecna dolina ,delta , ili je rijeka ili je nekad hila.
 
Drugar pre nekoliko godina,na Savi ćapio jednog meredovom :haha:
Pobeg'o iz Zasavice...vratio ga i dobio za njega gajbu piva.:osmeh:
 
Odsjece stablo kao srpom , odvuce sve u podvodni ulaz u svoju jazbinu ,kasjnije zimi kad pojede klipove stablo izvuce i stavi u svoju branu koju prave na staracama i rukavcima . Ne zamjerimo im , uredni su, uzmu samo kolko im treba . Jako pametne zivotinje . Obaraju tanja stabla topole i vrba , zamislite odsjece tolko da jos ne padne , onda ceka povoljan vjetar da drvo pada u vodu i tad dovrsi .
 
Evo sad dođe sa žetve soje i zakasni na odgovor. Dabar dabome. Kod nas ih ima i previše. Ljetos sam izbrojio na jednom mjestu 15 kom. Noć mjesečina pa izveli mlade. Prije nekoliko godina su se ljudi podozrivo gledali i šaputali da im neko krade kukuruz. Sada je to redovna pojava. Uz rijeku na nekim mjestima nema po 5 m u širinu njive , nigdje kukuruza. Nekad su sjekli visoko kao srpom a sad su se spustili niže pa po noći nezgodno za hodati. Nogu da iščašiš.
 
Neka ih . Ponovo su se pojavili nakon dugo godina , a kazu da su oni i vidre pokazatelji ciste prirode , i slabe industrije :haha: . Iako se ljudi tj stoka ovde trude suprotno ipak se priroda oporavlja .
Evo slika sumraka u mom kraju

20201021_180552.jpg
 
Nazad
Vrh