Da li spaljujete žetvene ostatke

Alal im cufte ako domacini do sada nisu uradili kukuruze.
 
Ima još kukuruza u ataru.Velike su vlage pa ljudi čekaju a neki su do juče radili soju pa jednostavno nisu mogli ranije.
 
Ja cu sutra kositi to sto mi ostalo.Vlaga bila velika.
Oko njiva obrazdjeno tanjiracom da slucajno neko ne upali.
 
Pa prosle godine izgorelo u jednom delu 200-250ha kad vatra uhvatila. I tu bi trebalo verovatno svi da najebu po satelitu.
Kaze ministar da moramo da cuvamo njive da neko ne upali, jedino spavanje na njivi i da dozvole upotrebu oruzja. Ali morace onda da se postavljaju ceke kao za divljac :osmeh: :osmeh:
Ovde jos nema ozbiljnijeg paljenja, a kad bih probao da obrazdim sve njive verovatno bi morao da ponesem dve-tri kante sigurnosnih srafova minimum. A tanjiraca ne moze da zatrpa nista skoro samo mesa kukuruzovinu po povrsinu pravi jos sitniju masu za potpalu.
 
Luda godina.Da je bar pala kiša da zalepi tu masu za zemlju bilo bi dosta bolje i lakše.Ovako se samo tumba ispred tanjirače i gadiluk kako izgleda.Juče sam baš bio uporan na jednoj parceli i iz 5-og prolaza uspeo da zatrpam kukuruzovinu, isplativost ravna nuli.
 
I šta ti mogu?Ako te zateknu na njivi koliko je njihovo da si ti zapalio toliko je tvoje da nisi.Jednostavno si došao da gasiš a vatru je zapalilo N.N lice koje je pobeglo u nepoznatom pravcu.Nema svedoka i to je to.
Potpuno si u pravu,samo ce oni izmisliti da si ti kao vlasnik parcele odgovoran za paljenje i neces/mo moci nista.
To je isto kao kad prodas auto pa ga ne prepises pa novi vlasnik pravi prekrsaje a policija pise kazne na osnovu registarskih tablica a one na tvom imenu iiii sta mozes nista.........s rogatima se ne vredi bosti...... :ppozdrav:
 
Tako će otprilike i biti.Po njima treba da obezbedimo njive i tako ih sačuvamo od paljenja.Odem da kampujem u atar i neko me zapali sa sve šatorom ili uhvatim nekog gancija, Mirka, Slavka ili koga već u akciji pa ga izdevetam a on me kasnije tuži za nanošenje teških telesnih povreda pa se i tu lepo plati a ne daj Bože da se zapuca, direktno u Hag.Zakoni su nam ne na dnu nego duboko ispod dna i na nas sirotinju raju primenjuju se bez presedana dok se na drugoj strani žmuri na oba oka.
 
Ne brate... Kao i do sada lepo zapališ, a malo kasnije, kad se fino razgori i nemoguće je ugasiti ti prijaviš policiji NN lice. Overenu kopiju prijave uredno čuvaš.

Mrzi te komšija, svađao si se oko zakupa sa onijm, pojma nemaš zašto baš tvoje strnjište, možda je i prešlo sa susednog... Šta god da uzmeš kao osnov, dobro je.
 
Nazad
Vrh