Da li prijavljujete imovinu veću od 35 miliona ?

nisi me dobro razumeo, ici ce se od kuce do kuce i popisivati imanja, pokretne i nepokretne imovine. i na osnovu te procene, ako ti to procene iznad 35 000 000 din placaces porez, to nema veze sa ulozenim srdstavima. neznam ko koliko radi, al izrazunaj koliko imas yemlje, koliko bi ona izasla, pa svaka mehanizacija... i da im das jos 20 posto od ukupne procenjene sume, a ti vec placas poreze, osiuranje, registracije. tebi je toliko procenjena imovina al koliko ti zaradis godinje, a godisnje im placas porez na sve stvari koje si godinama sticao, kako moze da se poredi tako nesto, placas godinje porez na stvari koje si godinama sticao, a dal ces nesto zaraditi zavisi od vremena, puno je
 
Isli su i prosle godine od kuce do kuce kada je bio popis poljoprivrede, pa su na kraju rekli da je bio neuspesan, jel ljudi nisu prijavljivali pravo stanje, tako da cisto sumnjam da ce biti nesto od tog idenja po kucama...
 
Treba to sve sacekati da bude tacno precizirano i objasnjeno pa onda dizati frku ako bude potrebno,ovako samo trcimo pred rudu.
 
Poslednja izmena:
Isli su i prosle godine od kuce do kuce kada je bio popis poljoprivrede, pa su na kraju rekli da je bio neuspesan, jel ljudi nisu prijavljivali pravo stanje, tako da cisto sumnjam da ce biti nesto od tog idenja po kucama...

nisu oni glupavi znaju oni da niko nije prijavio tacnu cifru, al to ce oni sada drugacije. nemozes prijaviti na popisu 20 jutara kada se u katastru vodi na tvoje ime 100, na zeni 200, svlastiki 300...a svi ste u rodbinskim vezama. kos nas su poceli prijavljivati po svakome ukucaninu po jedno gazdinstvo, cak i na radnike, kad je bilo subvencije do 100 jutara. mislis da ih nisu blokirali
 
nisi me dobro razumeo, ici ce se od kuce do kuce i popisivati imanja, pokretne i nepokretne imovine. i na osnovu te procene, ako ti to procene iznad 35 000 000 din placaces porez, to nema veze sa ulozenim srdstavima. neznam ko koliko radi, al izrazunaj koliko imas yemlje, koliko bi ona izasla, pa svaka mehanizacija... i da im das jos 20 posto od ukupne procenjene sume, a ti vec placas poreze, osiuranje, registracije. tebi je toliko procenjena imovina al koliko ti zaradis godinje, a godisnje im placas porez na sve stvari koje si godinama sticao, kako moze da se poredi tako nesto, placas godinje porez na stvari koje si godinama sticao, a dal ces nesto zaraditi zavisi od vremena, puno je

Ako je meni upuceno
razumeo sam kako je napisano gore.
To sto mi ulozimo i propadnemo nasa je stvar.
Ne mogu ja niodkog ocekivati da mi to nadoknadi, moja stvar. Mogao sam i prokockkati taj novac.
Za imovinu ne menjam misljenje, ko ima vise vise placa.
Tako je svugde, tako da to mora i kod nas doci jednog dana.
 
Pa kada sve to znaju, sto su onda radili popis poljoprivrede, da vide koliko kokosaka imamo...


koliko sam ja upucena to nije radila nasa drzava,vec neka druga da vide u kakvom smo stanju. a sigurno znam da su dobro placeni sto su popisivali. moja kuma dobila 100 gazdinstva po 600 dinara. a obavila to za nedelju dana. nebi to nasa drzava platila
 
Ako je meni upuceno
razumeo sam kako je napisano gore.
To sto mi ulozimo i propadnemo nasa je stvar.
Ne mogu ja niodkog ocekivati da mi to nadoknadi, moja stvar. Mogao sam i prokockkati taj novac.
Za imovinu ne menjam misljenje, ko ima vise vise placa.
Tako je svugde, tako da to mora i kod nas doci jednog dana.

Izvini al ti si neka ladovina, tebi ko da je ravno sve do Kosova. Meni je pre 5 meseci suprug poginuo, upao u kombaj za zrno, imao je 33 god. Od doga dana meni je svaki zaradjeni dinar krvavo zaradjen, a da negovorim o kukuruzu iz toga kombajna. Nedam ni dinara, samo preko mene mrtve. Nek uzmu oni gore motiku i na njivu, pa tek onda mozemo da se samo gledamo, a do razgovora bice jos puno vremena...

- - - - - - - - - -



Neznam koji ti imas problem zar ovo nisu vesti i medjusobna obavestenja :sjasi:
 
Primi moje saucesce!

Ne, nisam imao nameru nikog da uvredim.
Na zalost kao sto vidite gospodjice tako je stanje na terenu.
Nisam ladovina, samo gledam realno stanje.

Necu vise polemisati sa vama, znam da vam je tesko.

Saljem vam sliku moje ruke pa procenite kakva sam ja ladovina, ne znam dali se mogu zuljevi prebrojati.
 
I te ruke sada da rade za nekoga da bi mu se sin skolovao u inostranstu, njet, vala od mene nece. zatvaramo ovu temu drugi se ocigledno smaraju tudjim mukna, pozz
 
Poslednja izmena od urednika:
Radim kao konj i nije mi zao radicu dokle god budem mogao.
kod nas se kaze
''Iza dobrog kera, ostaje lanac''.

pozdrav,
 
Ljudi malo se opustite nije to ništa strašno za većinu nas.
Porez od 20% na tih 35 miliona plaća samo onaj za koga se utvrdi da nije prijavio imovinu .Tj ovi što su na granici nisu baš zanimljivi.
Porez od 20% plaća onaj koji ima veću imovinu od prihoda. tj Kupio 5 stanova za 5 godina a prijavio da je mesečno zarađivao 300 eura.
Imajte u vidu da svaka opština procenjuje tržišnu vrednost nepokretne imovine (tako bi bar trebalo) znači treba se raspitati kolika je knjigovodstvena vrednost nepokretnosti (zemlja poljoprivredna) a kolika na stambenu poridnu zgradu.
Član Marko 22 bi treba da zna ove podatke.
Tako da ni traktor od 50000 eura posle godinu dana vredi manje za cenu amortizacije...itd.
Jedino mi se sviđa genijalni plan našeg kalifa citiram "komšije i savesni građani će prijavljivati( drukati ,cikariti) svoje bogate komšije" šta sve čoveku pada na pamet pa ne shvata da je prošla 45-ta.
Sutra svi koji imaju potrebu neka obiđu kmšiluk i pokažu dobar gest za izglađivanje loših odnosa ako su ih imali.
 
Primi moje saucesce!

Ne, nisam imao nameru nikog da uvredim.
Na zalost kao sto vidite gospodjice tako je stanje na terenu.
Nisam ladovina, samo gledam realno stanje.

Necu vise polemisati sa vama, znam da vam je tesko.

Saljem vam sliku moje ruke pa procenite kakva sam ja ladovina, ne znam dali se mogu zuljevi prebrojati.
janosj brate promeni ruku
 
Isli su i prosle godine od kuce do kuce kada je bio popis poljoprivrede, pa su na kraju rekli da je bio neuspesan, jel ljudi nisu prijavljivali pravo stanje, tako da cisto sumnjam da ce biti nesto od tog idenja po kucama...
ne moraju u opste da idu po kucama,a i zasto bi isli,donece neku uredbu ili zakon ,prilagoditi,poostriti kaznenu politiku,i pustice da svako prijavi sta prijavi,a svi znamo da u svakom selu u svakoj ulici ima drukare,i sad ako nisi prijavio to sto imas on te lupi sa kaznom od milion dva,pa se posle cesi.E sad ne znam koliki je porez na zemlju ali znam da kad sam bio klinac komsija koji je imao 8..9 hektara neke zemlje 6 i 7 klase svake godine cuvao i prodavao tele za porez,sto bi u ovim uslovima bilo 400-500 evra,e sad koliki ce porez biti ako se sete da to oporezivanje takvo vrate ne znam,ali znam da ce se setiti garant.A koliko bi bio porez na 40,50 hektara prve klase zemlje po tim arsinima..

- - - - - - - - - -

I te ruke sada da rade za nekoga da bi mu se sin skolovao u inostranstu, njet, vala od mene nece. zatvaramo ovu temu drugi se ocigledno smaraju tudjim mukna, pozz

Nece te oni ni pitati da li ti hoces ili neces..ako ne platis,zaplene otmu,dodju gilipteri u autu,stave crveni vosak i onaj papir sa pecatom okruglim velikim ko pogaca..
to mu valjda sad dodje umesto dobosara..i ode sve,onako po zakonu,a to sto cemo ti ..ja..i mnogi jos na ulicu,ma koga to briga..setimo se kako su izbacili iz zastave 35000 ljudi iz fabrike,tako ce i iz njiva..kuca..a to sto ti neces da platis icice ti uredno zatezna kamata..
 
Nazad
Vrh