Crna hronika....

Svi mi znamo koliko je tesko imati ispravnu istalaciju na starijim traktorima, ali trebao je i vozac motora sa svojim svetlom da uoci traktor na putu.

Saucesce porodici.

I poruka vozacima motora: oduzmite malo gas bar noci radi vase i nase bezbednosti.
 
Za nesrecu je kriv traktrorista i niko drugi. Za koji krasni nije imao rotaciju kad je obavezna,ni ispravna svetla?!?DA je bio ispravan decko bi bio ziv.I nemojte da pocinjete pricu zasto je vozio brzo.Isto bi prosao i sa 60km/h u toj situaciji.
Ovih dana samo molim Boga da nenaletim na necije vile na traktroru,jer dripci nenadju za shodno da se oznace na putu.Ma trakoristi su prava posast,cast izuzecima koji postiju propise i ponasaju se odgovorno.Mada ih ima bas malo kod nas.
 
Auuu Niikola koliko je ova tvoj post pristrasan,ako vozis traktor zar ti se nijednom nije desiilo da krenes iz dvorista ispravan a posle radova da nesto od instalacije ne radi?
 
Da je samo 80% signalizacije na traktoru bilo ispravno, da je traktorista imao upaljenu rotaciju i da je motorista samo trideset km. prekoracio brzinu ishod ne bi bio ovakav... nazalost. Treba svi da postujemo propise koliko to mozemo i ovakvih tragedija ce biti manje.
 
Kada sam pre nekoliko godina stavio rotaciju na traktor svi iz komsiluka su mi se smejali da izvodim, ali sad svi vide koliko je korisno kada se vratis nocu iz njiva a nesto ti ko za inat otkaze od instalacije,pa sad brze daj da svi stavimo rotacije, mora se ne samo zbog nas nego i zbog drugih
 
Nisam pristrasan nego realan.I meni je pun krasni klinaca na motorima,ali je sad decko stradao bezveze totalno.
 
Ljudi motoriste treba zestoko derati po dzepu za kazne i ja sam jedan od skuterista,jednom mi oproste za kaznu,drugi put platim i od onda je stalno nosim kao i vecina i ja sam imao saobracajku u kojoj mi kaciga spasla glavu,nju sam bacio ali je tintara ostala citava zbog uteranog straha od kacige da ne platim kaznu i da je stavim na glavu cim krenem.
 
Možda će zvučati malo čudno, ali zašto je vozio 200 na sat! Da se pridržavao ograničenmja brzine, verovatno nebi tako prošao!
Dobro je sto nema tragova kocenja i sto je velika brzina,Znaci Da nije se puno mucijo,Bolje tako nego do kraja zivota u kolicima,Volim motore Kad se izadje na put obilazi se sve,pravi bajkeri obaraju krivine sa 100-140 km/h,Ali nocu zna se dobra svetla I ne preko 180,bez kapi alkohola i stalna voznja po sredini puta jer i ako nesto primetis imaces vremena da odreagujes,Ja i ortak isli smo prosle godine za kovin,bili na kupanje i kad se vracali nisam ga spustao ispod 180,Sa 4-5 metara kad sam ugledao Balu slame odsekao sam se,ali uspeo sam da odreagujem i zaobidjem je.
 
Ove sto toliko prze motore, samo kazne po dzepu i dovesti malo u red.
 
Poslednja izmena:
@Rakin

To kako si ti napisao, tako vozi većina motociklista. I onda se ne treba čuditi kad ginu na putevima.
Voziti 180 na putu gde je dozvoljeno 90, pa da li time ne dovodiš i sebe i ostale u nepotrebnu opasnost?
 
@rakin

Sa 180 km/h i sa 4-5 m si uocio balu i eksivirao je? Pa to ni bicikljista ne bi uspeo sa 4-5 metara! Smanji ribu!
 
Zajebite vi to 180km/h nije to bas normalno iamm ja takve drugove ovde, jedan je pao 2 put ove godine a jedan jedanput... samo sto je jedan bolje prosao a drugom su pukli prsljenovi. oboje voze motore po 150 konja i misle da je sve u zavrtanju gasa... Budimo realni da je postovao ogranicenje motorista koje je 60km/h nebi doslo do toga sigurno video bi traktor kao sto je video njegov drug koji se vozio sa njim i smanjio na 120 dok je onaj proleteo pored njega... budimo realni da je imao rotaciju cisto sumnjam da bi ga video i onda jer je prikolica zaklonila traktor a puna slame. Motor sa 200kmh predje za 5sec 280m za 10sec 560 ... prebrz je jednostavno da reaguje kadaje stigo da ga uoci svojim farovima motora... Neka mu je laka crna zemlja , dobar covek...
 
Te motore treba zabraniti za javni saobracaj, samo za trkačku stazu, pa kad se neko polomi zbog sumanute vožnje bar neće niko odgovarati za njega. Naravno i da traktori treba da imaju ispravnu signalizaciju.
 
Motoristi se dele na one koji su pali i one koji će pasti treće nema.

Jah, baš tako. Poznavao sam tri momka, stvarno dobre ljude, koji su poginuli na motoru (u Tuzli i okolini) a četvrti je imao stravičan udes al je ostao živ (u Ugljeviku). Ovog u Ugljeviku sam upozorio da se ne igra (prešao sa skutera na motor od 100-120 konja) i nedugo potom se zakucao u auto u sred bijela dana i na pravcu - jednostavno nije znao kontrolisati takvu mašinu i tačka. Od ove trojice što su poginula dvojica su sami krivi (jedan je preticao kamion i uletio u "makaze" pa je završio ispod drugog kamiona). Drugi se zakucao u autobus koji je izlazio sa glavne stanice u Tuzli (isto u sred dana, probio je limove na busu pa je motocikl zavšio u gepeku a vozač u komadima koje su odnijeli u nekoliko vreća) - to se desilo na čistom i preglednom pravcu a on je po procjeni vještaka išao više od 200km/h). Treći je poginuo tudjom krivicom sa najboljim prijateljem koji je bio pozadi kada ih je udario kamion.
Imam poznanika (lik u četrdesetim godinama, ozbiljan skroz čovjek) koji je došao do nekog novca i kupio prošle godine baš neki bijesan motor. Uz njeg je naravno kupio i novo profesionalno odijelo sa štitnicima na kičmi i zgloboima, te oklopom za zaštitu rebara, kaciga, čizme, rukavice, ma sve što se može zamisliti. On stvarno ne vozi brzo već se opušteno vozikao i obilazio BiH, nikad ni kazne nije platio. Proljetos se vratio iz Sarajeva, došao u Tuzlu, sve fino i lagano i pažljivo i neka pijana budala s autom izleti iz sporedne ulice na magistralu i gadno ga udari (on je išao 70km/h) i on naravno završi na asfaltu. Opremi koju je imao na sebi mogao je da zahvali što je prošao samo sa malo težim povredama (par gadnih lomova, potres mozga, uboji...) al ništa ozbiljno. Poenta je što se čak i najpažljivijem vozaču kad-tad mora desiti sranje a on se nema čime zaštiti (čak ni odijelo ne šiti 100%). Motor je opasna mašina i treba je se kloniti, posebno ako dopadne u ruke neozbiljim i nesavjesnim ljudima. Dok sam studirao u Tuzli (o0d 2004. do 2008.) samo u gradu na motociklima je poginulo 14 momaka i djevojaka (tu ne brojim one koji poginu na skuterima a i njih je bilo 7-:cool:. Moj poznanik je inače prodao taj motor kada se malo oporavio i nedavno je kupio auto, kaže nikada više neće sjesti na motocikl.
 
Ne treba zabraniti ni motore ni motoriste samo ih treba nauciti da budu odgovorni i prema sebi i prema drugima.I ja sam jedan od obozavatelja dvotockasa samo nisam pristalica kamikaza,i skidam kapu momcima sto voze Harlejke njh sam video da jure samo po autoputu.
 
Ne treba zabraniti ni motore ni motoriste samo ih treba nauciti da budu odgovorni i prema sebi i prema drugima.I ja sam jedan od obozavatelja dvotockasa samo nisam pristalica kamikaza,i skidam kapu momcima sto voze Harlejke njh sam video da jure samo po autoputu.

Slažem se, treba uvesti drastične novčane kazne, oduzimanje dozvole i konfiskaciju vozila u krajnjem slučaju te trajno oduzimanje dozvole. Slažem se za "prave motordžije", ti ljudi nikad ne prave probleme. Imao sam zadovoljstvo sresti veeeeliku grupu na autoputu u Njemačkoj kada sam bio tamo prije nekoliko godina. Bilo je je nekoliko stotina a vozili u tako uredjeno da apsolutno nisu ometali saobraćaj. Mislim da oni jedini znaju cijeniti vožnju motocilkom i uživati u njoj.
 
@rakin

Sa 180 km/h i sa 4-5 m si uocio balu i eksivirao je? Pa to ni bicikljista ne bi uspeo sa 4-5 metara! Smanji ribu!

Pa Sorine,sobzirom da sam vozijo sredinom puta i nisam bas bio na njenom putu,samo sam oduzeo gas i zaneo motor,Inace potpuno si upravu to je put bez povratka kada naletite na balu slame ;)

A tog lika sto mu je ispala bala voleo bi da Znam ko je!
 
@zombie

Taj tvoj drugar je napravio pametan potez.
Četiri točka su četiri. Niti kiša, niti promaja, niti možeš pasti kao sa motorom...
 
Nazad
Vrh