Claas

Odustao sam od kupovine Claas Mercatora 75 kojeg sam gledao neki dan, ali sada imam u ponudi povoljno Claas Dominator 85..E sad, ima li neko iskustva sa tim? I kako su se uopste pokazali ti kombajni? Reklo bi se da su iz nekog razloga veoma rijetki? U sirem podrucju oko mene ja ne znam da ima bilo ko takav kombajn, a na sajtu za prodaju vidim svega dva takva kombajna i stoje vec duze vrijeme..
Ja ga posedujem od 2010. Kod mene je uradio 900 rh časova koliko je to kj ili ha ne znam.Kombajn je star ali je kvalitetatn tako da 200 kj godišnje bez problema uradi, moj je rever-matik nema rikverc na ručici menjača nego nego stisneš kvačilo ides napred stisneš drugi put ides nazad,za sada radi ali te savetujem da izbor pada na običan menjač.
Imao sam problem sa varijatorm vožnje dobio je luft pa je zezao.Pitao sam u Almeksu za nov cena je bila nešto preko 500000 din tako da je jedan majstor udesi plastičnu čauru kao kod 76,86... I radi bez greške.Od ostalog standardni problem kao kod svih,ležajevi remenje,noževi.......
Po meni najveća mu je mana kabina I udobnost tu se vidi da je deda ko da se voziš na rikši.

- - - - - - - - - -

Mislim da su problem caure na polugama od ladje
Nisam primetio da nešto fali ,imaju mazalicu redovno se podmazuju I teraju tako.
Imao sam problem sa elektro ventilima od hidraulike ali sam to premostio I napravio srpski omiljeni system čista mehanika otvara I zatvara dovod ulja.
 
Zemlju moze da uhvati jedino kad naidje na krticnjak i kad misevi pokriju onu njihovu gomilu. Kosa se pomera +- 20 cm gore dole. Moze u zreloj soji da se vozi 10 km/h a da pokosi tako da ne ostane ni jedna mahuna.
Samo održavanje i rezervni delovi u odnosu na klasničnu varijantu sigurno se razlikuju cenovno. Imali kod nas da se nađe kosa kao rezervni deo,
 
Ma nema ni obicna kosa da se kupi mora da se poruci. Ja sam za mog avera narucio u almexu i stiglo za 2 nedelje...

Послато са GT-I9195 уз помоћ Тапатока
 
Iskrivi se prut vremenom pa hoce da pojede kanale na duplim prstima i "zabice" sto stiskaju kosu,moze da posluzi jedino za prvu pomoc ako ova kojim slucajem nastrada...

Ima u Klenku covek sto pravi pruteve za kosu sa sve rupama,vase je samo da nitujete.

Mislim da je na Flexu obican prut,prvo proveriti pa onda delati,nemoj da bacate pare bez veze.
 
Mixer,da li si sa hederom dobio rezervnu kosu?Da li rezervna kosa spada u osnovnu opremu hedera(novog) ili ne?Pitam iz razloga zato sto sam ja sa polovnim kombajnom dobio i rezervnu kosu.
 
Prut kose je Flah celicni oznaka (c45) ja sam ga kupovao i pravio sam sebi kosu eno je pokosila trecu sezonu bez greške 6m toga cca 25eura, imaju ga sve ozbiljnije prodavaonice crne metalurgije...
 
Danas probali heder vrti sve ok radi ne trese nista,ostalo jos da se vidi hoce moci ove duple kose da kose zito , ili da stavim odma duple prste da ne razmisljam.
lexion_h.jpg

lexion_h2.jpg

dupla_kosa.jpg
 
Malo kontakti zezaju resice se i to nece da dize vita i uvlaci i izvlaci
solenoid.jpg

Bitno je da smo krenuli na vreme sa spremanjem :ppozdrav:
 
Mixer,da li si sa hederom dobio rezervnu kosu?Da li rezervna kosa spada u osnovnu opremu hedera(novog) ili ne?Pitam iz razloga zato sto sam ja sa polovnim kombajnom dobio i rezervnu kosu.

Dobija se rezervna kosa, ali ja sam polomio obe. Kugla dobila luft i pucaju na svaki 2-3 dan i to obe na istom mestu. Na kraju zavario obe kose i promenuo kuglu i od tada ide bez problema. Ona nova stoji neotpakovana...
 
Svaka cast! Jel to ispod cekica?

Послато са GT-I9195 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh