Claas

Onda je problem neodgovarajuće ulje. Upravo o nečemu sličnom se vodila polemika u temi Ulja i Maziva. http://poljoinfo.com/showthread.php?547-Ulja-i-maziva!&p=719773&viewfull=1#post719773 Doduše tamo je bilo reči o motornim uljima a ne o hidrauličkim. No simptomi su isti. Viskozitet ne odgovara.
sipao sam hd68 od ateco proizvodjaca kada me je pocelo zezati bila je46-ca,ali kada sam usuo 68-cu opet isto

- - - - - - - - - -

sipao sam hd68 od ateco proizvodjaca kada me je pocelo zezati bila je46-ca,ali kada sam usuo 68-cu opet isto
da li postoji neki filter na njemu u posudi za ulje
 
Ne mogu da nađem specifikacije za ta ulja na netu. Šta piše na kantama? Ako među specifikacijama nije navedeno HVLP onda to ulje nevalja za kombajnsku hidrauliku.

A filter postoji u posudi, naravno. Samo hajmo prvo da utvrdimo specifikaciju ulja. To mi se već ne sviđa što piše HD. Moram proveriti literaturu.
 
Ne mogu da nađem specifikacije za ta ulja na netu. Šta piše na kantama? Ako među specifikacijama nije navedeno HVLP onda to ulje nevalja za kombajnsku hidrauliku.

A filter postoji u posudi, naravno. Samo hajmo prvo da utvrdimo specifikaciju ulja.
pise hidra hm68 mineralno h ulje odgovara specifikacijama din 51524/2hlp proizvodjac adeco novi sad
 
HLP ne valja! Zeznuli su Vas kao što je često slučaj kod trgovaca. HLP ulja su namenjena za hidraulične sisteme koji rade na konstantnim temperaturama (dakle unutar hala i slično) a kombajn mora da radi u različitim temperaturama tokom dana. To slovo V je veoma bitno jer to označava aditiv koji poboljšava karakteristike viskoznosti ulja, upravo zato da bi moglo da se koristi na različitim temperaturama. Dakle menjajte to i nađite ulje sa specifikacijom HVLP.

Drugo: nemojte uzimati 68-icu jer on je namenjen za temperaturni opseg 0-50 stepeni celzijusa. 46-ica je od -20 do +40. Možda ćete imati kasno branje kukuruza ove sezone, ne znam. Pa bolje da bude ovaj opseg.
 
HLP ne valja! Zeznuli su Vas kao što je često slučaj kod trgovaca. HLP ulja su namenjena za hidraulične sisteme koji rade na konstantnim temperaturama (dakle unutar hala i slično) a kombajn mora da radi u različitim temperaturama tokom dana. To slovo V je veoma bitno jer to označava aditiv koji poboljšava karakteristike viskoznosti ulja, upravo zato da bi moglo da se koristi na različitim temperaturama. Dakle menjajte to i nađite ulje sa specifikacijom HVLP.
da li se zbog toga brzo ugreje i da li moze i 46-ca ako ima oznaku hvlp

- - - - - - - - - -

koliko tacno ulja stane u sistem
 
Jednostavno Vas zeza viskozitet jer nije konstantan na različitim temperaturama. A čim varira viskozitet, variraće i pritisak, što Vas i zeza. Uzmite 46-icu jer kao što sam napisao, ona je namenjena za temperaturni opseg -20 do +40 stepeni Celzijusa. U zakasnelom branju kukuruza ćete biti srećni sa njim.

Nemam nikakvo uputstvo za Vaš kombajn, pa Vam ne mogu reći tačan podatak koliko litara stane. Bitno je cilindri budu skroz uvučeni kada budete punili, u protivnom će nakon potpunog spuštanja hedera biti ulja na sve strane. Čekajte da vidim od sličnih kombajna koliko ulja ide, čisto okvirno da znate...
 
Džaba, nemam korisnička uputstva za Claas kombajne, samo kataloge delova i hidraulične šeme (a u njima piše da za količinu treba konsultovati korisničko uputstvo). Tako da Vam sa ovim već ne mogu pomoći.
 
to za uvlacenje klipova sam naucio lekciju i jedva oprao kombajn i nasao cep:sjasi:

- - - - - - - - - -

Džaba, nemam korisnička uputstva za Claas kombajne, samo kataloge delova i hidraulične šeme (a u njima piše da za količinu treba konsultovati korisničko uputstvo). Tako da Vam sa ovim već ne mogu pomoći.
pomogao si mi posteno,i ako ne bude do ulja svejedno hvala i kad budes u blizini :ppozdrav:
 
Ako ne bude samo do ulja (Mada to je sve tako kako sam napisao i stojim iza toga: HLP u hidrauliku kombajna ne valja nikako. Nije za to namenjeno. Samo HVLP) onda Bože moj! Mozgaćemo dalje. Srećno Vam bilo pa javite šta ste sredili.

Pozdrav!
 
Fotografije sa danasnje vrse.
2w2e7uf.jpg
2uykuid.jpg
 
Proverite Vi pritisak ulja i ako nije odgovarajući zamenite pumpu.
na moju veliku zalost vi ste izgleda u pravu ulje shelovo novo i opet ista prica verovatno pumpa samo mulja ulje greje ga tako a samim tim i nema pritiska ::novac::

- - - - - - - - - -

Proverite Vi pritisak ulja i ako nije odgovarajući zamenite pumpu.
na moju veliku zalost vi ste izgleda u pravu ulje shelovo novo i opet ista prica verovatno pumpa samo mulja ulje greje ga tako a samim tim i nema pritiska ::novac::
 
Žao mi je što to čujem. "Povoljno" nećete nigde naći, pošto se cene kreću između 1000 i 1500 evra za novu zupčastu pumpu. Naručite kod Gospodina Panonstiba, to Vam je najsigurnija opcija.
 
Jel ti samo odjednom otkazalo ili si primetio i ranije neke simptome? Sporo dizanje i sl. Možda ali samo možda postoji mogućnost da skrpiš pumpu da ti izgura sezonu eventualno godinu,ako si u škripcu s lovom, ali nova ti ne gine svakako..... Pre bilo kakvog šrafanja uradi ono što je Panonstib napisao. Proveri pumpu.... A i uslikaj je i okači sliku ako ti nije teško.
 
Sa slike se ništa neće moći zaključiti. Problem nije u spoljašnjosti. Priključi se merno crevo sa manometrom, očita se vrednost i ako ne odgovara, pumpa se može baciti. Nema tu krpljenja.
 
Žao mi je što to čujem. "Povoljno" nećete nigde naći, pošto se cene kreću između 1000 i 1500 evra za novu zupčastu pumpu. Naručite kod Gospodina Panonstiba, to Vam je najsigurnija opcija.

Prosle godine sam menjao pumpu na mojoj bivsoj 108 pa sam se dosta raspitivao oko cena:

Original pumpa je kostala:

u Almexu je bila oko 1200-1250 eura + PDV
u Axialu u HU 1400 eura + PDV
u Claasu Romania 1650 eura + PDV
......moguce da sam pogresio kod neke cene za par desetina eura ali vise ne

Na kraju sam kupio u Axialu NEORIGINAL ( identicna originalu samo je neki drugi proizvodjac ) pumpu za 600 eura. Pumpa je prosle sezone odradila oko 400 KJ i nisam primetio nikakve nepravilnosti.
 
Nazad
Vrh