Cisterne za osoku

Na tom crevu i pratim situaciju ali mi nije jasno zasto nekad i na 70% uvuce u pumpu. Tada stanem istresem iz case i nastavim i tada napuni do kraja i sve ok. Na onom oku gore za nivo nikad ne moze da pokaze a da ne povuce unutra. Cak sam mislio da odsecem onu cev sa korpom sto se nalazi unutra pa da probam i to.

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Nebi trebalo. Pre nego sto sam je pustio u rad prekontrolisao sam iznutra sve. Pumpa dobro radi. Sat obicno pokazuje 0.2-0.3 bara i sve izgleda normalno i onda cujem promenu zvuka u pumpi i znam da se casa napunila. Posto imam i malu od 3200 uporedio sam i ta mala je vise nagnuta nazad.

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Premeri visinu usisa u odnosu na "oko" na nekoj fabričkoj cisterni i tu visinu namesti na ovoj
To "usrkavanje" hoće da se desi i kada je mnogo gusta osoka ili dugačko crevo
 
Pozdrav svima
Imam pitanje pa ako neko može da pomogne - treba da mi stigne poslovna cisterna is FR (preko 3.000 lit.). Crevo na njoj je 150mm I prilicno je tesko za rad/razvlacenje. Obzirom da je crevo pocelo da se cepa na kraju planiram da ga menjam pa sam mislio da uzmem neki reducir na manji fi, npr.100mm.
Pitanje je da li smem tako uraditi, a da pri tome ne napravim problem pumpi, tj.da joj ne napravim na ovaj način neki dodatni otpor zbog sužavanja protoka?
Inace, neznam koja je pumpa u pitanju, ali ću pokusati da saznam
Hvala unapred
 
Reducirnih komada (treba da) ima kod svakog trgovca cisternama, sad jel na lageru ili narudžba... Najsigurnije pitaj Jugometal.
Makar se više neg uže traži šire crevo, da se brže radi. Probaj prvo s tim od 6 cola kako će radit, pa ako možeš pozajmi i probaj reducir i 4 colsko crevo, te tek onda donesi odluku.
 
Hvala Tine
Imam nekakvo crevo od fi-150mm koje mogu da skratim I koristim (mislim da je kratko za rad), ali bih uzeo taj reducir pa da probam I sa užim crevom npr. fi-100mm a I to je mislim ok za rad.
Nego da li to može da uguši pumpu?
Šta mogu da očekujem ?
 
Mislim da ne bi bilo problema, ali ne bi ja radio na previsokim obrtajima kardana, jer ne znaš snagu stena cisterne.
A to bi bio problem i sa 6 colskim crevom ako nabiješ previše vakuma. Trebaš imat ispravan sigurnosni ventil.
 
Ako neko zna nelu cisternu gde ima na prodaju oko 3000l trebala bi mi hitno zbog zalivanja, Ako neko zna gde ima, po nekoj normalnoj ceni bio bih zahvalan.
 
imam mali problem sa cisternom agrar,kapaciteta 3000 litara, naime cisterna radi odlicno na izbacivanje, medjutim na usisavanje nece nikako,ono sto bi trtebalo odraditi je da provjerim da li zaptivaju siv poklopci,tj da li su lijepo sjeli,medjutim da vidim ako neko ima iskustva sa ovakvom ili slicnom cisternom/pumpom da li ima neka caka,za taj vakum tj uvlacenje /usisavanje
IMAG0109.jpg
[/URL][/IMG

IMAG0111.jpg
[/URL][/IMG]
 
ne znam,tek sam kupio cisternu,covjek kaze da je sve "radilo". Ona izbacuje ko luda medjutim kad prebacim na vakum onda nista
 
na slikama koje sam postavio,lijeva strana je za top koji se ne vidi na slikama,desna strana je za izbacivanje i valjda vakum/usisavanje,i gore sto ima ona remenica sto se vidi ona se poveze sa desnom stranom i to je za mijesanje,muljanje,ovo mi je prva cisterna tako da nemam iskustva u radu sa njom,e sad za ovu lijevu stranu ima polugica za iskljucivanej/ukljucivanje(ein aus),takodje ima i za desnu,i ima ova poluga iznad plocice agrar i njom bi trebalo da se vrsi to prebacivanje izbacivanje/uvlacenje,uglavnom radio sam sve preko ove desne strane
 
A zašto nema remenja na mesaču?Kada se ručka okrene na pumpi,pumpa promeni zvuk drugačije se čuje kada vuče tečnost i kada izbacuje.Ili je problem sa ručicom neotvara dobro kanale gde vazduh prolazi ili je gore u cisterni plovak problem koji čuva pumpu da neusisa tečnost.
 
remenje je popucalo jer je cisterna bila na suncu,a covjek je nije koristio,sama rucica ne klize,tj barem vizuelno otvara i zatvara kako treba,e sad opet moram sve to dobro pretresti da vidim u cemu je problem
 
Mesač bolje da vratiš u funkciju jer će ti se stvarati talog zemlje i peska.Biće teža na rudi teže ce se dizati kada se otkačinje,dok sam imao jugometal svilajnac cisternu od 3200 litara nekada je bilo taloga i do trecine cisterne i toliko je sabijen da sam morao ašovom da vadim iz cisterne.
Probaj na zasun gde kopčas crevo da satvis neku ploču metalnu,plasticnu,neki karton da vidiš dali vuče.Ako vuce bez creva normalno onda ceš morati crevo da menjaš.Ja sam imao gumeno crno crevo sa vasara iste sam muke imao kao i ti nece pa nece da vuce dok nisam kupio originalno crevo.
 
Ma vratit cu ja mjesac u funkciju,meni je prioritet sad da vidim sve njene nedostatke i da ih otklonim dok imam vremena za to,da ne bi bilo u toku rada problema,problem je da sam ja to sa najlonskom vrecicom vec radio na mjestu gdje se kaca crijevo i nije bilo vakuma
 
Nazad
Vrh