Chat u govedarstvu

Simentalac a 400 kg sa 17 meseci starosti? Deluje da je kod nje moguć problem nutritivnog (gladnog) steriliteta, pa ima sitne jajnike. Treba da je pregleda veterinar, moguće i da je terapira.
 
To tele sam kupio kao sisance , prosle godine , bilo je bas ispusteno iz hrane(hranjeno vestackim mlekom) , i stavio ga pod moju kravu da sisa .. Ostalo je onako malo deblje ali obim kosa joj je 175, nisam vagao ali svi kazu da je tu oko 400 kg , opet pitacu veterinara i videcemo .. Hvala na savetima kako god..A isto me buni imam i junad zensku,12 meseci oko 300 kg od mojih krava ( malo su lakse jer su bile na ispasi skoro celo leto) ali sada bas se popravljaju , isto nisam primetio da traze bika ni jednom ,ali ajde racunam da su jos mlade , bas sam i kupio bika i vezao ih pored njih u stalu , da bi mozda pre trazile , ali nista .. Njih nebi ni pustao do 370-80 kg .. Plasi me samo to sto sam davao mozda 15-ak dana koncentrat za tov junadi Gebijev , pa da to nije uzrok mozda ..
 

Kakav je vaš komentar na ovaj oglas.3800E po kravi.Žuta steona 3 meseca a šarena osemenjena pre 40 dana.Mlečnost nije navedena.
 
Da si bio u Moroviću, momci nisu verovali cenama rasplodnog materijala u realnom svetu.
 
Redovni u isplati ,ne posebno zahtevni što se tiče MB ,ne tolerišu vodu i stroga kontrola na antibiotike.
Isplata 10tog i 25tog osim ako pada vikend.
Ako je subota dan pre ,a nedelja dan posle.
 
Poslednja izmena:
Sam na godišnjoj skupštini uzgajivača holstein rase.
Dele se diplome. U 2022-23 24 životinje su prošle životnu proizvodnju 100.000 kg, najbolja 116.391 kg.
Do sad 246 životinje su prebile tu granicu.

Najbolja prvotelkinja
50127031.jpg

Najbolja krava, u drugom redu životna proizvodnja
50127030.jpg

Najbolja 3 stada
50127033.jpg

Stada do 20g mesta
50127032.jpg
 
Poslednja izmena:
У америци, пронашли су вирус птичјег грипа код крава музара и у млеку. План да забране коришћење за употребу обрађеног и необрађеног млека.
 
То ми је и пало на памет, ето вируса и овде. У видеу је речено да није 100% сигурно који је начин преношења вируса, спомињали птице селице, заражену храну и директан контакт здравих и заражених животиња.
 
Korona im je bila poligon.I u ovom slučaju će naterati stočare da krave prodaju klaničarima.Dijagnostikom virusa ne možeš prodavati mleko i mlečne proizvode.
 
Тамо је тренутно у пуном јеку акција против малих сточара, у појединим државама их терете за загађивање водозахвата. Нешто слично због чега су пољопривредници штрајковали и у европској унији. Сад чекамо ресавску школу да и наши нешто препишу од закона и забрана.
 
Nazad
Vrh