Chat 7

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Podseti me ova Momina priča da sam i ja dva puta tako sleteo sa traktora prilikom silaženja, oba puta s' Rakovice. Srećom bez posledica, ali prvi put sam baš naglavačke letio jer sam promašio stepenik na Rakovici. Drugi put sam se lakše proso jer mi je skliznula ruka sa vlažnog blatobrana prilikom silaska. Uvek izlazim prsima napred, i uvek praktično potrčim kad dođem do zemlje, prosto inercija radi svoje. Moj ćale je ceo vek izlazio unatraške, mislim da je tako bezbednije, al' eto ja sam navikao onako unapred... Jedino mi je na 560 bilo lako, em nizak, em imao samo jednu stepenicu i to baš veliku (ćale pravio umesto originalne)...

Momo, brz oporavak! :sreca: :ppozdrav:
 
Nadam se da ces brzo ozdraviti...meni se isto svasta desavalo ali sam imao ludu srecu da nista bisam slomio nikad..
Jedared sam skliznuo sa voza slame i kad sam se docekao na noge ruda je bila na 2cm od mojih kraljevskih dragulja...isto sam se okliznuo na rusu i padao al eto ostajao citav,a tek kad nagrabusiš onda vidis da nema mesta žurbi....

- - - - - - - - - -

Deda mojje isto pao iz kabine rusa.okliznuo se,al pao ramenom na neki blok i ostao invalid do kraja zivota...sranja se desavaju kad se najmanje nadas
 
@Momo

Posavetuj se sa nekim dobrim lekarima u vezi operacije.Ja sam imao lose iskistvo sa lokalnim doktorima u vezi povrede tetive ruke.Pa sam nastavio lecenje i pokusaj otklanjanja gresaka u Klinickom centru,Klinici za ortopedsku hirurgiju,Odeljenje za mikrohirurgiju i hirurgiju sake.Nacelnik je tvoj zemljak prof. Marko Bumbasirevic.Zadovoljan sam sa ucinjenim,obzirom da su prognoze bile lose jer je povreda pogresno lecena i tetiva se dosta povukla i tako zarasla.
Kod mene u sobi je bio i jedan policajac/inspektor iz Brckog isto sa povredom tetive na ruci,koju je morao da operise,ali nije zeleo to da radi u BiH,zbog loseg iskustva od ranije.Imao je pre prelom ruke koji je morao da se operise sa sipkama ili plocicama,ne secam se.To su mu radili u Bosni i ruka mu je ostala vidljivo kriva.
Upute daju za Bg,ako se snadjes da ih dobijes.
Ali prvo bi trebao da privatno odes na pregled,pa da vide je li tu stvarno neophodna operacija.
 
Nadam se da ces brzo ozdraviti...meni se isto svasta desavalo ali sam imao ludu srecu da nista bisam slomio nikad..
Jedared sam skliznuo sa voza slame i kad sam se docekao na noge ruda je bila na 2cm od mojih kraljevskih dragulja...isto sam se okliznuo na rusu i padao al eto ostajao citav,a tek kad nagrabusiš onda vidis da nema mesta žurbi....

- - - - - - - - - -

Deda mojje isto pao iz kabine rusa.okliznuo se,al pao ramenom na neki blok i ostao invalid do kraja zivota...sranja se desavaju kad se najmanje nadas

Kod mene na selu covek padne sa prikolice dok istovaro bale i polomi 3 rebra i probusi plucno krilo jedva ziv ostane.

Inace Momo bez sekiriacije to je verovatno lom radijusa na tipicnom mestu i najsigurnije je da se fiksira plocicom, moze samo i gips ali treba biti ekstremno pazljiv i najmanji pokret napravi belaj, ne pitaj kako znam.

Ja sam dva puta lomio radijus, prvi put sam bio klinac drugi put istovarao neku paletiranu robu vukao paletar u nazad i omasim rampu i propadnem i docekam se na saku pukne kao staklo, stave mi samo gips i tako par dana ja krenem da se obujem i mahinalno se rukom naslom ni zid jedva sam na nogama ostao od bola, odem kod ortopeda kaze dzabe smo stavili gips kao jel si udario ruku, ja reko nisam :haha: sa kim si ovde ovo mora da se hiruski odradi i prenocih na odeljenju pa kuci gips 4 nedelje, 5 nedelja rehabilitacija i sad funkcioniše sve po ps-u.

Nemoj da te uplasi kad skines gips jer treba par nedelja da se ruka ispravi iz "bajoneta" pa deluje kao da je ostala kriva.
 
Da ali kod mene se prelom prenio i u područje zgloba . Čudno mi je i što je langeta postavljena tako što je šaka blago povijena prema unutra , ili to tako treba ? Mislio sam da ce biti pod špagu.
 
Momo, takodje zelim brz oporavak!

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Sa tim zglobovima bas krenulo danas u komsiluku izvlacili neku svinju da kolju drug jedan polomio na 2 meste.
 
Momo,brz oporavak. Jel su slikali posle kad su namestili ruku? Tu longetu valjda tako stavili jer kad budes isao na kontrolu za 7 dana onda bi trebalo da slikaju pa ako nije dobro namestena pa ides kod kostolomca pa opet namestanje. Zeznuta stvar

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Da ali kod mene se prelom prenio i u područje zgloba . Čudno mi je i što je langeta postavljena tako što je šaka blago povijena prema unutra , ili to tako treba ? Mislio sam da ce biti pod špagu.

Jel ti nije radio repoziciju? Ako nije onda je ostala u "bajonet" (ortopedi to tako zovu), zato ide malo u krivo,a bajonet zovu jer uporedjuju sa zubarskim klestima koja jelte zovu bajonet.

Mada ako je predlozio hiruski onda je samo imobilizovao do zahvata.

Zahvat nije nista strasno, ali produžuje oporavak za par nedelja.

Kad skines gips uz rehabilitaciju napuni kadu ili kofu vodom i sipaj so i pomera ruku kroz taj rastvor ubrzava rehabilitaciju znacajno, al otom potom.
 
Jeste radio repoziciju . prvo su vukli šaku njih dvojica , jedan je doktor a "sestra" je najsličniji sumo rvaču. To nije boljelo , a kad je doktor onda da uvrće i namješta , e tad mi se supruga malo uplašila u hodniku :haha: . Danas popodne bilo baš gadno krenulo malo da otiče došlo mi da isječem gips . Kad sam našo pogodan položaj i stavio smrznuti gel smirilo se .
Al se treba čuvati .

Mislim da ovo predlažu

 
Ako otice slobodno popusti zavoj do 5. dana se javlja otok, a posle ides na kontrolu, pa ce svakako da skinu i stave nov.

Bas to naprave rez i spoje titanijumskom plocicom.

Ja imam na butnoj kosti, na radijus i 6 srafova u nozi, lomio sam se kao za pare :svinja:
 
Svi želimo Momi brz oporavak a oporavak će ići svojim tokom.
Primjetio sam i kod mene, a neko je gore naveo da iz traktora izlazi licem naprijed. Uglavnom to rade mlađi. Ovdje je prekršeno prvo pravilo penjanja,i silaženja uz lotre, ljestve, merdevine... koje glasi:
Nikad im ne okreći leđa ili će te ..bati.
 
Momo,sad kad se oporavis pa ako budes opet zurio iz traktora probaj bez ruku da padnes :)

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Drz' se Momo, i povedi racuna o tim doktorima, burazer je tako lomio ruku, blizu zgloba i nije to bas ni bezazleno, ostale mu neke posljedice.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh