Chat 7

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovo nekakav vic?

Sto bi bio vic, ljudi u 21 veku hoce vazdusna sediste, klimu i ergonomski prilagocenu kabinu nista od toga nije mogao IMT da pruzi, a pazi logiku da bi naknadno ugradili gramer IMT to ne bi prihvatio :osmeh:

I takvih slucajeva je brdo, Pobedin viljuskar uzeto 3 kom jedan reklamiram posle 2 meseca jer je pokidao nosace, zamenjeni posle 3 meseca opet isto, nezavisni majstori izadju i utvrde da je kolevka kriva, vrati se nazad u Pobedu da srede oni kao uradili opet ista prica, pa ponovo radili da bi na kraju menjali celu kolevku za to vreme svi na gubitku.

Rumuni nisu trazili nista specijalno, a opet IMT to nije imao da ponudi i na kraju se ljudi zadovolje remontovanim MF, ja mislim da ih jos uvek teraju.A da se taj IMT dovede u stanje koji oni zele vise se isplatio MF iz uvoza i njegovo sredjivanje, pa ti vidi kakav je to poluproizvod.

Da su izbacivali 10 traktora godisnje, ali da si sa njima mogao da budes konkurenta, ovako kad se na papir stavi Breznjev i IMT sta mislis sta ce neko da izabere.

TAFE je tu gde jeste jer ga sklapaju u robovskim uslovima i smena je nabavna cena.IMT to nikako nije mogao da postigne jer zamisli sta bi se dogodilo da radnik u Srbiji radi pod uslovima TAFE-a.I ovo sto su uzeli IMT je sviranje onoj stvari nista kvalitetno iz toga nece da izadje.

Stranci su zeznuti kupci on ti dodje sa taksativno navedenim zahtevima i od njih ne odstupa to su ljudi kojima je poljoprivreda biznis i hoce sto vise da je olaksaju.

I ne samo u poljoprivredi vec u svemu, skoro sam se ganjao sa Slovencima koji hoce kvalitetne teretne gume, a i znas kako reaguju kad im ponudis Riken misle da ih zajebavas :osmeh: i onda moras da im poklonis 2 seta da probaju i tek onda prihvataju.
 
Ja nisam novokomponovani gazda :ppozdrav:
ker nikad neujede gazdu,sem kad poludi.A tad,gazda uzme pusku i zameni kera sa novim.Kod kad ga konj ujede tad ga ulema jos jace,pa ga ovaj nikad vise nepogleda čakni onako ;popreko; :ppozdrav:
Nikad nijedan ;konj; nije mogao da bude ;gazda;

Veliki je problem to sto kod nas mnogi misle da su radnici konji....Da sada opovrgavam nemam nameru.A kuda to vodi,mozda je najbolje da pogledas brutalni ruski film pod imenom Cekista.
 
Kakva ironija. Dosli Rumuni u IMT jer u 21. veku hoce spejs satl za male pare. Ej Rumuni! Ja im ne bi dao ni taj prototip nego bi im reko da uzjasu onaj njihov U 651 koji je kao da su ga pravili u 12 sati nocu. Sta uopste traze kod nas kad su tako zahtevni, a vec imaju njihovo cudo tehnike. Kao ponizili nas Rumuni. Vidim ja da je ovde uvoznicki lobi dosta aktivan.
 
Kakva ironija. Dosli Rumuni u IMT jer u 21. veku hoce spejs satl za male pare. Ej Rumuni! Ja im ne bi dao ni taj prototip nego bi im reko da uzjasu onaj njihov U 651 koji je kao da su ga pravili u 12 sati nocu. Sta uopste traze kod nas kad su tako zahtevni, a vec imaju njihovo cudo tehnike. Kao ponizili nas Rumuni. Vidim ja da je ovde uvoznicki lobi dosta aktivan.
Jeste brate a ti si domoljub bas obožavas SRPSKI TRAKTOR po UK licenci

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Ja nisam novokomponovani gazda :ppozdrav:
ker nikad neujede gazdu,sem kad poludi.A tad,gazda uzme pusku i zameni kera sa novim.Kod kad ga konj ujede tad ga ulema jos jace,pa ga ovaj nikad vise nepogleda čakni onako ;popreko; :ppozdrav:
Nikad nijedan ;konj; nije mogao da bude ;gazda;
Prebacujem se ovde, nema smisla onako nagrđivati temu IMT, niti neku drugu, otišla je u nepoznatom pravcu, a niko ne reaguje...
Nisam rekao da jesi, taj "novokomponovani", niti sam, iz dosadašnjeg, stekao takav utisak...
Ali, grdno se varaš da bi gore opisanim tretmanom prema konju uspeo u nameri da ga na taj način prevaspitaš...
Za kerove ne znam, nikada nisam primenjivao nasilje prema toj vrsti životinja.....
Povišen glas i blaga "ćuška" uglavnom regulišu stvar....
Kupi konja nevaspitanog, raspuštenog, pa primeni to što pišeš, pa nam za par meseci napiši impresum, kako si prošao...
Da li ti nedostaje neki prst, prednji zubi ili šantaš u noge....
angry.gif
 
Kakva ironija. Dosli Rumuni u IMT jer u 21. veku hoce spejs satl za male pare. Ej Rumuni! Ja im ne bi dao ni taj prototip nego bi im reko da uzjasu onaj njihov U 651 koji je kao da su ga pravili u 12 sati nocu. Sta uopste traze kod nas kad su tako zahtevni, a vec imaju njihovo cudo tehnike. Kao ponizili nas Rumuni. Vidim ja da je ovde uvoznicki lobi dosta aktivan.

Kod kojih nas?U poslovnom svetu nema granica :cvetic: cist interes i da sto povoljnije prodjes, a taj IMT je na papiru bio ekstra ponuda ::novac:: ali jedno veliko ali, nece ga ni novog :osmeh:

I kakav uvozniciki lobi ti se prividja?Kod nas dodju ljudi i traze ono sto im treba, mi im to nadjemo, valjda si nekad cuo za posredovanje :osmeh: A moze i marsovac da dodje samo ako ponese ::novac:: dobice ono sto trazi :osmeh:

Evo pitaj kolege sa istoka koliko Rumuna pazari kod njih, a i kod tebe u Medvedji mislis da rade samo sa Srbima :haha: pa samo sta su tvoji sugradjani radili sa Rudnikom :osmeh:

A i vidi cuda jedan Sulok 80% prodaje Madjarima, sta mislis sto madjar dodje da uzme Trayal ovu gumu cak u Adu?
 
To su price u koje ne mogu da poveruju ni deca.IMT nije bio o stanju da napravi kabinu i da kupi Gramerovo sediste.....Pa u kinezu imam gramerovo sediste.Pao je Berlinski zid,pobednici su rekli otprilike....Pa momci,to bi bilo to sto se tice vase industrije.Nema potrebe da dalje postoji Jugoslavija.A vi Srbi se bunite.Ok idemo malo sankcije tek toliko da zavrsimo sa vasom privredom.Ali nema smisla da napravimo genocid (ali mozemo i to) pa cemo zazmureti na jedno oko i dozvoliti vam sverc.:osmeh:
 
Poslednja izmena:
Ocigledno nemamo isti pogled na svet. Meni nisu samo pare pred ocima. Jednostavno za mene nije sve na prodaju i neke stvari nemaju cenu. Ucili me jos kad sam bio mali da se dedovina ne prodaje. Pa mi onda pricali kako su moji preci pre 140-150 godina po ovim brdima terali turke i arnaute u buljuke. I sad kao da vidim dedu kad se udari rukom po obraz i kaze: " to nema cenu "! To mi u krvi. E vidis to mene kopka i gura. Ovi sto suruju i svasta rade i sto bi i majku prodali ako neko ponudi ::novac:: na njih se ne ugledam.
 
@Aca
Ali ko pita tebe, mene i nas za prodaju bilo čega kod nas?
Evo sada je AV prodao onoliku zemlju PKB-a po (navodno) 4500€/ha i samo se smeška.
I to zauvek..
I šta ti planiraš kao čovek sa nacionalnim ponosom da uradiš povodom toga?
 
Pa sto ga nisu kupili?Koliko je IMT traktora izvezeno pre 90 i gde? Al pazi taj podatak nema na guglu :osmeh:
Pa gde je mogla da izveze zemlja istocnog bloka nego u nesvrstane.Gde izvoze Kinezi traktore?...U Baden Vitemberg verovatno.....:haha:
Radilo se o desetinama hiljada traktora.Godisnje su ukupno prodavali do 40 000 traktora.E da si ekonomista znao bi da je taj traktor bio gotovo 100% domaci proizvod.Jos bi znao da je npr IMT 539 sa kabinom tezak oko 1600 kg i da je fabricka cena TAFE 42 oko 7000 dolara danas,sto je oko 4 dolara po kg sto nije mala dodata vrednost obzirom da je glavni polufabrikat celik oko 1 dolara po kg.40 000 traktora nek je prosek 2 t po traktoru je 80 miliona kg gotovog proizvoda godisnje i nek je 4 dolara bruto fabricka cena to je 320 miliona dolara bruto prihoda....
 
T110. Na netu ima podatak koliko je IMT izvezao traktora i u koje drzave. Rumuni nisu kupili nase traktore jer su ljudi navikli na konje, nisu mogli da se naviknu na savremenu tehniku.
 
@jevto
Opet grešiš(verovatno si čitao netačnu knjigu).
Proveri koliko je traktora izvezeno za USA, UK i ostale nenesvrstane zemlje..
 
Sve sto dalje citam ovu raspravu, sve blizi sam opet onom mom prvom postu na ovu temu, tj onaj koji je pokrenuo sve ovo.
 
Godinama pomalo pravim delove za izvoz za IMT u USA.
Ako te interesuje mogu ti dati link gde da kupiš seo za IMT traktor u Americi:cool:
 
@Aca
Ali ko pita tebe, mene i nas za prodaju bilo čega kod nas?
Evo sada je AV prodao onoliku zemlju PKB-a po (navodno) 4500€/ha i samo se smeška.
I to zauvek..
I šta ti planiraš kao čovek sa nacionalnim ponosom da uradiš povodom toga?

Mirosti nema ja sta da planiram povodom toga ili ne. Ja inace volim istoriju i naucio sam da se ona ponavlja. Posto sam vec spomenuo pretke i turke oni su ih odavde u to vreme u kanate terali. Pa ti sam zakljuci sta ce kad tad da bude sa tim arapima. Necu vise o tome jer stvarno nije za forum.
 
Zar SAD i UK nemaju svoje proivodjace traktora,pa im treba neki "crveni".Senator Makarti bi toga ko to uveze na lomacu.:svinja:
Ne znam koliko je tamo otislo mozda neki zanemarljiv broj,cisto da se pokaze politicka korektnost.Neki ozbiljni izvoz da je bio,morao bi zasedati kongresni odbor da se utvrdi ruski uticaj:ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh