Chat 5

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Negde sam čitao da je pirinač broj 1 po proizvodnji iako mi zvučalo neverovtno po mom ubeđenju je bila pšenica br 1,
Sada jopš reci da je sirak pa da uzmem kanap.
 
Ako je verovati ovima Momo je u pravu. Prosto mi neverovatan podatak.
Šećerna trska se kao usjev najviše proizvodi u svijetu od svih drugih poljoprivrednih kultura. U 2010. FAO (Organizacija za prehranu i poljoprivredu) je procijenio da se šećerna trska uzgaja na 23,8 milijuna hektara, u više od 90 država svijeta, a godišnje se ubere oko 1,69 milijarde tona širom svijeta. Najveći svjetski proizvođač šećerne trske je Brazil, a iza njega slijede Indija, Kina, Tajland, Pakistan i Meksiko. 80%
 
Jes kako ne,pa da oće nešto samo da raste kod nas a da vredi čemu bome teško ili i ono što je čemu moraš upreti ko volina da dođeš do njega odn. više energije nego koristi .
Kad bi preveli na naški bilo bi dobro da raste kudelja po tim kanalima ali ona prava i eto zanimanja ,užitka a bome i koji proizvod od toga kao neki viši proizvod.
 
Ti si ko ciganče kad su našli sa tatom uzde od konja! Već zamišljali kako će naći i kobilu,pa će da se oždrebi,kaže mali da će da jaše ždrebe! A ciga mu odvali šamarčinu,jest pa da mu polomiš leđa :haha:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh