Chat 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zivan Pasic


2 сати ·




"Paljo Ruman rođen 1.08.1859 godine, iz Stare Pazove, kirijaš, imao je najlepše konje u Pazovi , na čemu su mu zavideli mnogi posebno njegove komšije. Kirijašio je za pekara Dimitrijevića iz Pazove, prilikom jednog puta do Novog Sada po robu, na Banstolu ga sačekuju komšije i ubijaju, telo su bacili u šumu, a konje su prodali na vašaru u Debeljači. Telo su pronašli u fazi raspadanja, prepoznali su ga po čarapama pletenim. Konje je jedan pazovčanin prepoznao i novi vlasnik je opisao do koga je kupio. Ubice su negirale ubitstvo i nisu priznale, tako da su bili oslobođeni krivice. Ali , svi su oboleli teškom bolešću, a vođa je tek na samrti priznao ubitstvo. Prezimena znam svih tako da ih ne navodim, jer su njihovi potomci još živi. "




 
Nisam znao u koju temu da postavim pitanje pa sam ovde postavio. Moderatori neka ga obrisu ako nije za ovu temu. Danas i sutra je sajam poljoprivrede u Sapcu, jel bio neko tamo? Kako je na tom sajmu? Jel veliko?
 
Da ne opterećujem teme, danas mi kaže kolega da ima dobar majstor za kosačice u Bačkom Petrovom Selu. Da li neko zna nešto više ? :ppozdrav:
 
08.03.2015 у 21:47 часова по локалном времену регистрован је земљотрес магнитуде 4.6 јединица рихтерове скале у региону места Косјерић.Интезитет у епицентру процењен је на v степена Меркалијеве скале.Земљотреси оваквог интезитета могу изазвати врло мала оштећења на објектима у епицентралној области.
Републички сизмолошки завод
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh