Chat 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U da ga jb.. planski. ajd planiraj koliko ce nas ovi iduce godine osisati na nekoj kulturi. Srecom nisam sejao soju jer nisam mogao uci u njivu do setve kukuruza pa kada sam to zavrsio , onda sam tek usao u tu njivu i posejao suncokret. Srecom posejao suncokret da sam posejao soju nebih izvukao na ovu susu ni 800 kg po kj. ovako suncokreta je bilo cisto za isplatu 1870 kg po kj. Sta sejati tu iducu godinu ? Treba bacati pasulj ? M.... J.... L......
 
Cena soje ove jeseni (a i svake druge) će zavisiti od naše reakcije, ako budemo predavali i čekali da dobijemo cenu koju nam oni daju, tada će cena biti mala, zato što će otkupljivači podmiriti svoje potrebe, roba kod njih i zašto bi platili više ?
 
U z duzno postovanje ,meni ovo deluje na planirano propadanje,samo nismo svesni ili ima tvrdoglavijih....
Svi dobro znamo ka cemu se ide i ova kao i sva prosla i buduca vlast,nije ona koju narod zeli vec ona koju oni zele.I nisu dosli da pomazu nas niti bilo koju sirotunju vec da prave sto vecu sirotinju.Svaki zakon koji se izglasa pravi se i izglasava ne za srednje i siromasne nego za bogate.Sto pre to ukapiramo bice nam bolje I LAKSE
 
A sejaćete banane,a?
Takav ste narod,kad nešto izda,okrenete mu leđa,mene su učili,da kad nešto izgubim,ako netražim tamo gde sam izgubio,neću nikada ni naći
Tako da svake godine držati neki nivo,nešto će ubosti,a sve neće nikada ubosti
A sta te ubolo ove godine da si zadovoljan sa cenom,psenica, suncokret soja ?
 
Na rod psenice cena je super. Oni koji su je kupovali su se zajebali sto su toliko dali. Neki kod mene imaju vise psenici po jutru nego sto ce da imaju kukuruza. Zatim ide suncokret na osnovu roda kod nas cena je tu negde , mogla je i malo bolja. Soju vi koji je sejete bolje znate kako ide a za repu necu nista da kazem to kod mene nije sejano oko 25 godina a nece ni u narednih 25 godina ako nastave ovako da placaju.
 
Ja koliko se sećam do pre dve godine nisi ni repu ni kukuruz sejao, samo soja i pšenica, šta sad bi ove zadnje dve godine.
Bila pauza od 4godine i sa repom i sa kukuruzima,a razlog tome je neka druga tema
Baderljica,nisi u pravu,možemo mi svi čuvati soju kao ti,do nove,ali će oni opet platiti onoliko koliko oni hoće,a ne onoliko koliko ona vredi ili koliko bi mi želeli

- - - - - - - - - -

A sta te ubolo ove godine da si zadovoljan sa cenom,psenica, suncokret soja ?

Čuće se...
 
Nažalost,da,to je Viktorijina nova politika,oće da uzmu sve novce ovog sveta! Gebi ima skladište za celogodišnji kapacitet,a ostali se nebune,šlepaju se za velikim otkupljivačima
 
E sam tim potezom su nam namakli omcu na vret jos samo jedan potez da neko onu hoklicu izvuce i caos poljoprivredo. M.... J..... L...... Treba upoznati sa tim i ostale koji to neznaju ili nece da znaju.,....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh