Centralno i etazno grejanje.

Jesi sreo coveka u okolini da ima zglavan kotao ? Ili svuda ovi izvikani iz sente,ade i slicno da ne kazem smece ?
Dodji da vidis na slamu kako se greje i koliko dugo drzi bala. ima vise pepela ali mi drzi sasvim dobro. soja drzi 3h bala a zitna slama 2.5. i naravno kad je temp u minusu. kad je u plusu kao danas i duze.
od 7 jutros do sad sam ubacio 4 bale slame , temp na kotlu je 85 stepeni i drzace sigurno jos 2h, do nocas 11h mozda ubacim jos dve bale.

nema jeftinijeg vida grejanja od bio mase pogotovo svoju balirku kad imate.
koji to vid grejanja moze grejati kucu za 10eur mesecno i to kucu od 230+ kvadrata ? ( kad raspodelim koliko me je ogrev kostao na mesecnom nivou)

ko ne veruje neka dodje da vidi, ja ne znam kako drugacije da ubedim ljude. ili
da nabavim kameru i snimam 3h. onda bi bilo da sam montirao snimak verovatno.

komsija mi je isto clan foruma video je i on koliko lozim. i njemu niko ne veruje ni u selu kad nekom isprica.

https://youtu.be/4ojgJZogDFk

bas lose gori slama





Sent from my LG-D802 using Tapatalk
Ajde kad budem imao vremena pa da svratim na kafu,voleo bi da vidim tu pecku,a odakle si? Ja imam od nekog bajusa

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Daner vidim da je kotao Sukom Knjazevac. I ja imam kotao na drva Sukom. Stvarno je mnogo dobar. Fenomenalan u svakom pogledu.
Jedino neznam trajnost kolika je a ostalo extra. One cevi gore bas dobro ohlade dim.
 
Dener ti treba da dobiješ 15% popusta+20% PDV-a od Šukoma za reklamu!
Jesi probao drva da ložiš? kako se inače ponašaju ti kotlovi na slamu kada koristiš drva ili ugalj? Jel iskorištenje isto ili manje?
 
Xaxa bas vala ;-) Nisam sem bala nista probao loziti.
ali mislim da bi se dobro pokazao i sa drvetom.

fora kod ovog kotla je sto kad ventilator stane kad dogura do zadate temperature dim i toplota mogu u dimnjak ici samo kroz rupu precnika 4-5 cm i samim tim sprecava odlazak toplote u dimnjak. kroz nju ventilator vuce iz kotla dim. ventilator se pali sam na zadatu donju temperaturu.

a mogu da prebacim klapnu nazad onda radi bez ventilatora sa prirodnom promajom iz dimnjaka kao i svi ostali kotlovi.

ja hocu svoje iskustvo da podelim sa drugima i da im pomognem u odabiru da se ne zeznu.
jesu ovi drugi jeftiniji ali razlika je ko **greška i oko.

komsija ima taj iz sente, lozi bale,korune, i na ulici svake god 25 kubika drva vidim kad mu dovezu. a greje duplo manju kucu od mene


Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Jedne sezone sam ložio drva i sušeni ugalj u moju peć za bale, i mogu reći da to nije rentabilno, nije to isto kao kada se loži u peć sa kosim ložištem koja je namenjena za tu vrstu energenta.
Ovo je peć sa velikim ložištem, i ona radi dobro samo kada u njoj gori veliki plamen, tako da bale i šapurike su idealne, ali drva i ugalj samo tinja u njoj.
Isto tako i montažni gorionici za naftu, gas ili pelet nemaju takvo iskorišćenje, kao kada se loži u namenske kotlove.
 
Jedna tona kvalitetnog peleta koliko moze da zameni metara drva, uglja? Kako ide taj odnos?

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
[FONT=&quot]2 kg peleta ≈ 1 lit ulja za loženje;[/FONT][FONT=&quot]1,85 kg peleta ≈ 1 m³ zemnog gasa;[/FONT][FONT=&quot]Potrošnja peleta 1 kg/h ≈ 5 kW snage.[/FONT]
 
3e65d45c80e256a60b56efa2c91c4058.jpg


Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
temperatura ide do 85 koliko sam nastelovao i tu je konstantna dok se ne pocne hladiti.
danas sam jutros u 7 nalozio dve bale, do pre pola sata kad sam otisao od kuce temp na kotlu je bila 85

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Ja imam Bajusov kazan iz Sete ujutro u 5:30 sam ubacio 1 sojinu slamu sad je 13:51 termometar pored mene pokazuje 23,8C a napolje 11,4C. Temperatura u kazanu momentalno 25C!
 
Jel probao neko od Vas da lozi baliranu kukuruzovinu zajedno sa cokovima? Ja sam jedne godine tako i nije bilo lose,presovao sam iza osmorednog adaptera....
 
Nazad
Vrh