Centralno i etazno grejanje.

Nije sve u novcu, nešto je i u zdravlju i komforu. Kod svakog loženja bale sit se nagutam letećeg pepela i prašine. Iz tog ugla je bolje 600 puta gutati to nego 1000 puta.
Osim toga kod loženja 1000 bala je interval između dva loženja otprilike 2 sata (ja tošim oko 900-1000 bala pa poredim sa mojim loženjem). Sa 600 bala bi taj interval bio npr. oko 3 sata. I to nešto znači...
Da ne ispadne da palamudim, i ja sam u potpuno istoj situaciji, neizolovana kuća i uvek je nešto preče od izolacije koju može premostiti sa xy bala više izloženih...
 
Biomasa nikako toplotne pumpe su super ai ne u radijatore.vec samomdole.


Toplotne pumpe su dobro rešenje ako je dobra izolacija, jer one rade na niskom toplotnom rezimu, optimalna temp. vode je 35-40 stepeni slično kao sa kondezacionim gasnim kotlovima. Dalje velika prednost toplotnih pumpi što većinom koriste bunarsku vodu, tj. 2 bunara, napojni i upojni, i što je jako interesantno za tu vrstu grejanja ide kombinacija podnog i fenkoil radijatori koji zimi greju a leti hlade, hlađenje na taj način je neuporedivo prijatnije, jer je temp. bunarske vode stalno oko 14 stepeni.
 
Ja na 3h lozim bale, a mogu i dve odjednom pa onda ubacujem na 5-6h kad je ova hladnoca velika, kad je oko 0 i toplije onda sam duze miran, grejem trenutno 200 kvadrata ,treba jos u hodnik da ubacim radijatore on je jos 50 kvadrata ali su prozori losi i dok njih ne zamenim necu ih stavljati.
od bala nema jeftinijeg grejanja, baliranje 1000 bala i dovozenje me je kostalo oko 7000 din
da vidim gde ima jeftinije, celu sezonu da se greje za 7000 din 200 kvadrata .
lozim i slamu i vrsenu detelinu i soju. cuo sam od nekih u selu da su stapovi od suncokreta jos bolji i od soje, moram probati dogodine.
kod mene ima pepela samo kad cistim jer ja to na brzinu, inace kad lozim nema nista, ni dima ni pepela


Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Video sam 2 resenja sa toplotnim pumpama u selu. Mislio sam da ta resenja manje trose struje.

Biomasa i automatizacija, za teren Vojvodine mislim da je best buy.
Zaboravio sam da napomenem da je termostat zakucan na 22 C, sto se mene tice nema jeftinijeg, konstantnijeg i komotnijeg grejanja od podno+toplotna pumpa a ako sve uzmes u obzir ni jeftinijeg
 
Meni nesto ne deluje da tvoja kuca ima 190m2 sad ne mogu da se setim jel imas podkrovlje.

- - - - - - - - - -

Aj da napisem i ja pa da i mene malo pljujete sto prodjem zimu sa 750-800 bala soje, bala me kosta 10din. znaci 8000din.
Kuca je starog tipa sa debljinom spoljnih zidova od cigle ipo veliki format, naravno zidana i malterisano sa zemljom jer je gradjena 64god. sa jako kvalitetnim materijalom. Prozori su 50% pvc dobro zadihtovani, a druga polovina je uradjena al nismo stigli da postavimo. Ove godine dolazi na red i spoljna izolacija sa stiroporom tako da ce za sledecu sezonu biti zdravo zadihtovana...Mada je i sada dosta toplo i lako se ugreje ipak je zemlja zemlja.
Zadnje lozenje je bilo u 00h a jos sedim u majicu kratkih rukava :ppozdrav:
Sve ti ima svoje,zavisi koliko kvadrata grejes i na koju temperaturu i kakva izolacija

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Do 21 stepen nije problem doci ali ako hoces 25-26 pa sigurno jedno 35% vise potrosis ogreva

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
@rabadzija
Koliko potrosis struje u dinarima za period oktobar - mart? Komforno jeste, to ne sporim.
 
@rabadzija
Koliko potrosis struje u dinarima za period oktobar - mart? Komforno jeste, to ne sporim.
Danas sam dobio racun, 12300 din za decembar mesec komplatna potrosnja sa grejanjem
Ponavljam da ves masina vikendom radi jedna za drugom i plus susilica a to trosi najvise struje, zena kuva na struju, sve je na struju u kuci ja PREZADOVOLJAN
 
1033/423 Kwh skupa jeftina ?
Ja niti se grejem na struju niti kuvam , standardno ko svi bojler,frizideri,zamrzivaci,tv,komp ,svetla sve led a stize mi 800-900kwh.
Koliko h dnevno radi toplotna ?

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Eve gi turčin.
2movaqv.jpg
24b2re9.jpg
29zodpg.jpg
33wl9xs.jpg
 
Da,liveni ali navodno sa tri promaje. Tako pise u manualu. Nisam ga nesto previse zagled'o ali i meni deluje kao da je sa dve promaje.
 
1033/423 Kwh skupa jeftina ?
Ja niti se grejem na struju niti kuvam , standardno ko svi bojler,frizideri,zamrzivaci,tv,komp ,svetla sve led a stize mi 800-900kwh.
Koliko h dnevno radi toplotna ?
Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
Eebem li ga nisam pratio, al recimo 15 min radi pa 45-60 neradi zavisi od hladnoce napolju, kod mene u ulici zadnje 2 godine 3 nove kuce sagradjene i svi stavili toplotne pumpe
 
Nazad
Vrh