Centralno i etazno grejanje.

Puko mi je pre 4 godine na resetki pa je preko noci iscurela voda i oslabila prednja komora (lim dobijo stomak), menjana je resetka pa je predprosle godine pukla prednja komora u lozistu pa je nekako krpljena sad je opet tu puko (prednja komora) mucio se majstor 2 dana i nema sanse tanak lim ko papir, inace majstor radi u Kirka-Suri vec 20 god, hteo je da pocne da ga sece ali ko zna gde bi mu bijo kraj secenja inace kotao je star 20 godina... Ovaj meni je bijo veliki od 50kw ali kupljen je u krizno vreme pa samo smo to nasli (povoljno)... Sad bi uzeo od 36-40 kw...
 
Boki samo simens solida ,novi model od 35 kw kosta oko 800 evra tacnije 9400 hiljade,iznenadjuuce malo trosi,posebno kad imas sapurike digne temperaturu u momentu posle samo koje drvo da odrzavas,.Ja imam svoju presu svoju soju , kad sam izrecuno jako mala usteda a puno posla,.
 
Poslednja izmena:
Gde ima simens po toj ceni? I kako su se pokazali? Za sad radijator kraljevo i termomont simanovci isti princip rada kao moj slovenac...
 
Diklofen da nezbunjujemo ljude ja i ti imamo stari model,primer stari model 5 ima 26 kw a novi model 5 ima 45kw,nazalost neprave vise te starije modele.
 
Da u pravu si.Moj ima regulator temperature sa prednje strane iznad vrata,a novi ima gore na vrhu peći.

- - - - - - - - - -

2zeciys.jpg


Ovo je moj kotao.
 
Obrisao poruke
@jbrtka Sad sam zvao Uniko u Kovacici kod nas imaju par njih u selu i veoma su zadovoljni snjim, 40 kw 1070 evra. Jel Misa term neka prodavnica ili pravi on kotlove?

- - - - - - - - - -

Sad sam nasao to je prodavnica
 
to je prodavnica a i pravi kotlove i ugradjuje,uniko trose ko ludi najveci trosaci definitivno,mislim da si pogresio u izboru.posavetuj se sa nekim ko ima te kotlove,kod mise imas i bosh i megal a on je i ovlasceni serviser radijator kraljevo,ja san ove god kupovao kotao i raspitivao se,niko nije hvalio uniko kazu da mnogo vise trose od ostalih imaju malo iskoriscenje
 
Nesto da pitam ako znate. Gde da nadjem stabilizator napona za pretvarac sa 12v na 220 ? sve spojim i pumpa nece da krene da radi nego mi zuji samo. Plasim se kad nestane struje a temperaturu drzim na 70 da se nedesi neki belaj jer mi pumpa neradi a tada krene da dize temperaturu pa moram da izbacujem zar iz kotla.

И мене интересује слична ствар, ако неко познаје мало боље тематику. Да ли може да се користи УПС (уређај који се углавном користи за рачунаре) за ове намене, да пумпа остане у раду и после нестанка струје? Мени је то изгледало сасвим нормално и логично да може, мислим да је електроника иста као на оним уређајима које продају специјално за те намене.
Поставио сам са стандардном (новом) батеријом уређај да тестирам и пумпа ради (бар мислим да је радила, сад када сам видео овај пост нисам више сигуран) али се чује (зуји) више него обично.
Сад, не знам да ли је то нормално или не, плашим се да не прегори пумпа.
На излазу из УПС-а (у режиму преко батерије) параметри уредни, само је напон мало виши него номинални, 232 волта. Не знам да ли је то проблем, јер кад је укључим на мрежу где је 227 уопште се не чује, да ли су тих 5 волти пресудни или је нешто друго.
Користи ли неко овај уређај у те потребе јел имао оваквих недоумица и проблема?
 
Molim za savet i pomoć. Imam pumpu Haansaa staru 2 godine i treba da se remontuje. Izdržala je taman kolika je garancija. Interesuje me gde može da se radi remont u okolini Novog Sada.
 
Valjda nisam pogresio videcemo, imaju par moja rodjaka njihov kotao a bijo sam danas i do drugara ima bas ovu od 40kw kupljena je 2007 god on je prezadovoljon sa njom...
A recite dali vredi onaj mesajuci ventil da se stavlja?
 
И мене интересује слична ствар, ако неко познаје мало боље тематику. Да ли може да се користи УПС (уређај који се углавном користи за рачунаре) за ове намене, да пумпа остане у раду и после нестанка струје? Мени је то изгледало сасвим нормално и логично да може, мислим да је електроника иста као на оним уређајима које продају специјално за те намене.
Поставио сам са стандардном (новом) батеријом уређај да тестирам и пумпа ради (бар мислим да је радила, сад када сам видео овај пост нисам више сигуран) али се чује (зуји) више него обично.
Сад, не знам да ли је то нормално или не, плашим се да не прегори пумпа.
На излазу из УПС-а (у режиму преко батерије) параметри уредни, само је напон мало виши него номинални, 232 волта. Не знам да ли је то проблем, јер кад је укључим на мрежу где је 227 уопште се не чује, да ли су тих 5 волти пресудни или је нешто друго.
Користи ли неко овај уређај у те потребе јел имао оваквих недоумица и проблема?
Može da se koristi ali da se izvadi njekova baterija i urade kleme pa na akumulator veći
 
Boki samo simens solida ,novi model od 35 kw kosta oko 800 evra tacnije 9400 hiljade,iznenadjuuce malo trosi,posebno kad imas sapurike digne temperaturu u momentu posle samo koje drvo da odrzavas,.Ja imam svoju presu svoju soju , kad sam izrecuno jako mala usteda a puno posla,.
Pozz mogu li da te pitam kako si izracunao ovo da je malo je usteda na sojinu slamu? Ja grejem sa njim i mogu ti reci da je usteda barem polovina nasprem drva i ugaja ako ne 1/3 ja grejem 270 kvm
 
Pa ovako meni treba oko 1500 bala za sezonu,kad izracunam manila gorivo ,gorivo za prevoz ljudi za istovar utovar ,dodjem do cifre oko 50 hiljada .a drva mi treba za to kolicinu oko 15 meteri bukve to je oko 60 hiljada,i sve pod uslovom da nemam kvarova na presi,i da dodam sumska kod nas prodaje vrbu i topolu po 1300 dinara meter malo je teze doci na red ,al dodje se e onda bale soje tek nisu isplatljivije,a imam nesto i svoje sume.Mislm da je ponta posto nabavljas drva i ugalj,zato sam i napisao da je jeftinije grejanje na soju uzeci prosecne cene drva ,posto mislim da vecina sa foruma nemoze da kupi vrbu i topolu po 1300dinara.Ima i kod nas sto se greju na bale ,ali perodicno primer 2 godine drva 2 godine bale kad se Tisa izlije nema sece,Sve se svodi na to posto nabavljas drva.
 
Nazad
Vrh