Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

To i jeste poenta, lako ce mo u kisnoj.
Ja dosta idem na stajnjak, na petu-sestu godinu obrnem krug, na novo vlasnistvo, na trecu godinu preponovim 30-40t/kj.
Na arende mora Map, al ne kad je 70din. tad izostaje 100% Ova godina je bila idealna da se neke njive povrate, rod dobar, cene vestaka pristupacne.
 
Kod nas je najjeftinija bila 33 dinara u septembru, sada je 38 dinara (pakovanje 25 kg). Na drugom mestu je 34,5, pakovana po 50 kg, ali su mi odmah napomenuli, ,moraš prvo da je vidiš pa ako ti odgovara onda plati i vozi. Verovatno je zgrudvana.
 
Eh,druze i ti si u pravu ali i ja sam. Ti divanis za tvoj šor a ja za moj. 2012-te kukuruze su vrli samo oni koji nisu bacali apsolutno nista vestaka. Znaci sto je njiva bila posnija sa tim je prinos bio bolji i obrnuto. A predjubrena njiva.... he,he... Mozda kod nekoga i jeste bilo,ali znam da kod nas nije.
Da ne budem skroz o.t.,cene uree kod nas skocile izmedju 2 i 4,5 dingosa. U novcu ~38din.
 
Danas zvao da cujem cene po gradu za Ureu. Najpovoljnini Produkt Doo 35din/kg ruska promist pakuje.
 
Poslednja izmena:
Eh,druze i ti si u pravu ali i ja sam. Ti divanis za tvoj šor a ja za moj. 2012-te kukuruze su vrli samo oni koji nisu bacali apsolutno nista vestaka. Znaci sto je njiva bila posnija sa tim je prinos bio bolji i obrnuto. A predjubrena njiva.... he,he... Mozda kod nekoga i jeste bilo,ali znam da kod nas nije.
Da ne budem skroz o.t.,cene uree kod nas skocile izmedju 2 i 4,5 dingosa. U novcu ~38din.

Ja sam se naslusao ovih prica.Tipa izgorece od djubriva.Kod mene se to nikada nije desilo cak naprotiv nove zemlje koje kupim uglavnom budu posnije i losije rode pogotovo u susnim godinama.Tako da slobodno bacajte i ne bojte se.
 
Jeste da.Nije svuda ista zemlja.Kod nas 2012 isto kao i kod Siniše ko nije bacio grama đubriva imao je kukuruza a ko je uradio domaćinski u fulu nije imao ni cvonjka.
 
Slobo nisi onda nastaradao 2012. Meni je 2012 bio najbolji prinos na najposnijoj zemlji, a na ful ful je bilo 1t/kj manje kukuruza. E sada nije njiva do njive, vec je razbacano, ali bukvalno gde je vise baceno vestaka tamo je rodilo slabije. U ostalim godinama nikada nije izgorelo i moglo bi se reci da je bojazan od previse vestaka jako mala.
 
Pa nemcemo se nadati sad bas takvoj susi.. kod nas se kaze kad bi znao gde ces pasti ti bi seo.
radit se mora a kise kolko Bog da.
 
Ali nije ista "masnoca" zemlje iz nekih dela Banata (teska ritska crnica), i Severne Backe (pesak). Mislim da su zato dugacija iskustva.
 
Slobo nisi onda nastaradao 2012. Meni je 2012 bio najbolji prinos na najposnijoj zemlji, a na ful ful je bilo 1t/kj manje kukuruza. E sada nije njiva do njive, vec je razbacano, ali bukvalno gde je vise baceno vestaka tamo je rodilo slabije. U ostalim godinama nikada nije izgorelo i moglo bi se reci da je bojazan od previse vestaka jako mala.

To ti gorelo i izgorelo na repistu?priznaj
 
Nazad
Vrh