Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

Danas bacao rusku ureu pakovanu u Fertilu. Sasvim lepo je islo i jako je dobra granulacija. Popravili su kvalitet u odnosu na pre 5-6 godina kada sam revoltiran nejednakom granulacijom presao na Kutinu. Sada posle danasnjeg posla, mozda se i vratim na rusku.

Inace je 40din ruska, a kutina, linzer 42din

To ti je Ruska urea oni je samo pakuju i ja sam je uzeo u dzambo vrecama i dobio deklaraciju o kvalitetu na kojoj pise da je ruska a pakuje fertil.
 
Razočarao sam se danas u Kutina Ureu, ima poprilicno prašine, što nikad nije bio slučaj. Počeli i oni da guraju fuš.
Jel imao ko od vas ovakav slučaj sa Kutinom?
 
Bar u Kutini nisu poznatiji od nas po proizvodnji ureje.

Mada sam je i sam koristio,iz najprostijeg razoga jer u zadruzi nije bilo druge,da je bilo kutinu bih preskocio.
 
Kod nas je Kutina kvalitet, platiš, al' je zato granulacija perfektna, bez prašine, i ima sta piše u sebi. Na ovo ostalo sam se opekao više puta, jeftino, a ispalo skuplje.

A gde mi to proizvodimo Ureu osim što je prepakujemo? Nisam upućen...
 
Elixir Zorka Urea(ruska)je zaista dobra,niti je prašila niti je bilo grudvi,granulacija dobra a i jeftinija od izvikane Kutine za dva dinara...
 
Nebproizvodimo je to bar svako zna,ona je postala berzanska roba i prepakuje je dosta firmi. Da sam imao u ponudi npr pwkovanu u Elixir vrece(da oni garantuju kvalitet) kupio bih je.
Jos dok smo je tovarili u zadruzi zezali se ko zna kakvo je djubre od djubriva,kad je cuvana u supi pa se etikete razmazale i ofarbale ruke kao da smo s druge planete,srecom u pakovanju je sve bilo OK.
 
Elixir Zorka, je valjala samo prvi put kad su počeli da proizvode, tj. pakuju, nakon toga, katastrofa, prasine, nejednaka granulacija, i grudve. Pa ih zaobilazim. Prošle godine kod nas ljudi nisu mogli da bacaju, iz dzambo vreće nije htelo da izadje djubre, udarali čekićima, i na kraju odustali i vratili ne znam koliko šlepera.
Šteta kako nisam slikao. Stigla sledeća tura, nesto malo bolja.
NP 20:20 im je bilo dobro, zanemarljivo je bilo prašine.


Svako za svoj novac kupuje sta hoce, i sta mu odgovara, ja sam postavio pitanje dal je neko imao sličan problem ove godine.
 
Koliko znam a i proverio sam informaciju vise puta AzotaraPancevo i dan danas proizvodi Ureu i ne prepakuje tudje.Nemaju neki asortiman robe KAN,SAN,UREA i mesana 15-ca ali je oni proizvode pa kakva je takva je.
 
KAN Pancevo 27% ima nenormalno mnogo prasine, dok je SAN33% vec druga prica... Ocigledno da azotare ne salju uvek isto djubrivo, kod mene je Zorkin 3*15 i 6:12:24 +S6% odlican, cak sta vise kada su ljudi u mom kraju nosili na analizu uvek je bilo od 1- do 3 % vise nego sto pise na dzaku od 25 kg.
 
Iskreno nisam primetio da kutinska urea ima imalo prasine, kao ni pancevacki san, a ni eliksirov npk. Ni jedno od ova tri proizvodjaca nemaju prasine, ali je zato fertil imao za svo troje zajedno.
 
Nazad
Vrh