Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

Kako mi rece jedan prijatelj koji prodaje djubrivo, moguce je cena da ide gore za neki dinar zbog uskladjivanja kursa dolara i dinara.Ne znam samo dokle ce da dizu cene i ovako je danas proizvodja na ivici rentabilnosti?
 
Nelogicno je da cena djubriva ne prati cenu nafte. Za ovu cenu nafte azotna djubriva treba da budu vidno jeftinija, a ona ostala na nivou prosle godine.
 
bice izgovor kao i za sve druge stvari koje bi trebale da pojeftine.. recice da cena nafte - gasa kao sirovine utice 4% na cenu proizvoda..
 
Cena djubriva je vezana za dolar, koji stalno varira. Nema logike, trebalo bi da utiče cena energenata, ali tako je. Mada to su samo izgovori da više zarade, da je nafta otisla u nebesa, a dolar isti, izgovor bi bio, poskupela proizvodnja. Obrni okrenu, nas klepaju.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Cena djubriva je vezana za dolar, koji stalno varira. Nema logike, trebalo bi da utiče cena energenata, ali tako je. Mada to su samo izgovori da više zarade, da je nafta otisla u nebesa, a dolar isti, izgovor bi bio, poskupela proizvodnja. Obrni okrenu, nas klepaju.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Naravno da nas klepaju jer berze kazu blac sea uree je u novembru i dec bila na istom nivou kao i nov dec 2014.

Nada poslednja umire.
 
Takticki sam se odlucio da cekam. Ne mogu izgubiti nista, cena nafta pada iz dana u dan. U krajnjem slusaju ce AN/SAN/UREA kostati koliko i sada.
 
Nece biti jeftino,treba love za Bg na vodi :haha:.....
Sta znam kako ko hoce,al mislim da je vreme polako uzimati vestak dok nije krenula navala,brzo ce kraj Januara pa treba gledati i na prihranu zita.
 
Nazad
Vrh