Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

U pravu si Dejo Joe ovako moze da se radi samo u Srbiji i nigde vise
Post je spojen: [time]1266096389[/time]
_________________________________________________
Malo mi je cudno samo sto ovaj narod deluje nekako hipnotisano i ne regauje na ovakve stvari vec to shvata kao dobar dan.Mnogi su se ovde zaradovali sa subvencijama od 14000din. a nikako se nisu zapitali koliko placaju taj njihov krajnji proizvod.
Npr. Kolika je sada cena tovljenika, ne mozes ni da prodas sa 90 din. Cena jaganjca pala na 150din. Cena mleka, cena teladi itd.Zito najverovatnije bice opet oko 10din.
Opet pune budzet na kontu seljaka a da to ne primecuje niko.... Sramota
 
Dejo_Joe je napisao(la):
didi ako neko ima hrabrosti da ovako nesto radi,onda ja imam pravo da pricam o tom jer sve znam,a ne plasim se nikoga,od ovoga goreg nema,ne radim nista lose,iznosim cinjenice samo...a ti svakakvi likovi nek se jave slobodno,nemam nista protiv.A ti si neki njihov dok mi kazes da se smirim il ne kontam koji si faktor da me "smirujes"?
svaka cast, i ne treba da cutis, nego na sav glas. samo dzaba je to sve nama, kao da bi neko reagovao. procenti su u pitanju :zli:
 
el imao neko iskustvo sa fertil 18-46-0 DAP jedan mi duguje 800evra i daje mi njega za te pare neznam dali je dobar za kukuruz i sta da radim hvala unapred :ppozdrav: i ako neko zna cenu gledao sam na njihov sajt i tamo stoji 440 evra po toni sto je nemoguce :haha:
 
uzimaj kad nešto ima da ti da bolje i to pa možeš prodati leba ne traži nego da i dalje čekaš KEŠ
A DAP je isto što i MAP samo MAP ima formulaciju 12-52-0 i dobar je za kukuruz
DAP 50/1 i 48.400din veleprodajna cena
www.azohem.com/
www.fertil.rs/
 
al neko je napisao u fertil temi da ta fabrika pravi lose djubre necu da bacam nesto bezveze i da izgubim prinos ako nije dobro el ga koristio neko zanima me to moram da resim za 2 dana a neznam sta da radim pomagajte!!!
 
ja sam hteo da ga bacim jesenas ali ga kod mene nije bilo a što se tiče fertila samo da je dobre granulacije da nije kao šečer u prahu ali ti pitaj još nekog za savet u pp
 
paracinac je napisao(la):
el imao neko iskustvo sa fertil 18-46-0 DAP jedan mi duguje 800evra i daje mi njega za te pare neznam dali je dobar za kukuruz i sta da radim hvala unapred :ppozdrav: i ako neko zna cenu gledao sam na njihov sajt i tamo stoji 440 evra po toni sto je nemoguce :haha:
18-46-0 ili dap jesenas sam platio 3000din .uzimaj neces se pokajati :cao:
 
paracinac je napisao(la):
ja ga dobijam na 1400dinara otprilike po dzaku bez racuna!!!
DAP je trenutno oko 3000 za keš sa računom... e sad na tebi je da proceniš, dali ti se isplati da kupiš bez računa jeftinije(ako je u dug, onda i to treba da proceniš dali taj dug možeš da uteraš na drugi način)
 
Taj DAP je dobar,imam dosta iskustva sa njim,e sad na cega treba obratiti paznju...sve te sirovine se uvoze iz rusije uglavnom,i neka kolicina je samo prevrecena u te Fertilove vrece i pustene u prodaju a primeti se po tome jer je roba u obliku klikera velicine od 3-5mm,e ako se vidi da je kao u obliku kamencica to znaci da je pustana roba kroz pogon i znaci da je verovatno krstena roba (skinut kajmak sa nje0 i oni deo upotrebljavaju za prozivodnju njihovog djubriva a sto ostane nije to ta formulacija sto pise na vreci sigurno...ali ako naletis na onu prvu varijantu sto si reko dobro ces proci :D
 
juce uzeo zadnje dve palete fertilove ureje po 24 din.

29dcl91.jpg
 
Dejo_Joe je napisao(la):
Taj DAP je dobar,imam dosta iskustva sa njim,e sad na cega treba obratiti paznju...sve te sirovine se uvoze iz rusije uglavnom,i neka kolicina je samo prevrecena u te Fertilove vrece i pustene u prodaju a primeti se po tome jer je roba u obliku klikera velicine od 3-5mm,e ako se vidi da je kao u obliku kamencica to znaci da je pustana roba kroz pogon i znaci da je verovatno krstena roba (skinut kajmak sa nje0 i oni deo upotrebljavaju za prozivodnju njihovog djubriva a sto ostane nije to ta formulacija sto pise na vreci sigurno...ali ako naletis na onu prvu varijantu sto si reko dobro ces proci :D
Onda sam ja imao sreće? Moj je bio kao klikeri... i nije prašio i jako lepo se rastapao...
 
jbga videh i ja kod mene prekjuce tu cenu. a ja glupi seljak davao zito na razmenu za an i njega posle prodavao za 930d mojim komsijama. da sam malo sacekao.
 
Kod nas urea- ruska- 26 din/kg
an - ruski - 20 din/kg
kan- subotica-18,50 din/kg
 
Nazad
Vrh