Cene traktora i priključaka

Evo cene rolo presa claas:
claas rollant 340 27200e+pdv.
claas rollant 374 rc (sa seckom) 37000e+pdv
i claas rollant 355 31800e +pdv.
 
Ako je pitanje za mene nemam pojma ja sam ovo zvao za sebe pa reko ajde da stavim,ako nije onda nista nisam reko ;)
 
Ma nako uopsteno se raspitujem za kose posto cu najvjerovatnije kupovati drugu kosu,sad imam bocnu a kosim bas puno svaki je dan po ljetu kosa u fukci posto dovlacim kravama sirovo sijeno.
 
Pa sto ne uzmes poljsku 165 ona je oko 1100-200e cini mi se,kolko sam ja upucen ljudi su zadovoljni,mi isto imamo dosta se kosi i radi dobro.
 
Problem je u tome što i engleski uvoznik ima svoju zaradu,a našem je to očigledno malo,tako da 6000 dobro dodje.
Ustvari,problem je još i veći od 6000 ako obratite pažnju na ostale cene.Naprimer Mf5445 ili CLAAS Arion su kod nas jeftiniji nego u UK,što je i logično(u bogatijoj državi treba i da bude sve skuplje npr. njihov uvoznik sigurno daje veće plate zaposlenima itd.),naš uvoznik sigurno ne gubi pare,znači problem je do konkretne firme.
Logičan zaključak - svaka čast ljudima iz ALMEX-a i MASFERG AGRO-a,za ostale sami izvedite zaključak.
Ova tema je super,zamolio bih samo da se što više ljudi uključi.

Što smo više informisani to manje mogu da nas pljačkaju.

Problem je samo sto U ALMEX-u nikada ne znas sta dobijes svi satovi su vracani osim ako uzmes nov a i onda nisi siguran... Iskreno za kupovanje masina najbolje je direktno sa sajma tako si uvek siguran da dobijes trazeno... Pre 2 godine sam uzeo polovnu Proximu 7421 i kad sam procitao listing zgrozio sam se Dodatna oprema: Rotacija,prikljucak za radio, krovni farovi, brzo kacenje (bez brzog toplinga to je posebna stavka), donja poteznica, tegovi GUME NA ZADNJIM BLATOBRANIMA !!!, zadnji radni farovi, siber (koji ima svaki) malo (pomocno) sediste na levoj strani, sediste(najobicnije kao kod slovenackih 7011 nekad ko zna nije kao ni kod ceskog koje ja imam na 7011) sve naplaceno predhodnom vlasniku prilikom kupovine... Ne treba kupiti traktor kod uvoznika zato sto ce pored marze bukvalno da ogole traktor do te mere da s njim samo mozete da se odvezete kuci a sve ostalo je dodatna oprema... Gledao sam preko dilere i kod svih je 90% ovog sto sam naveo standardna oprema koju dobijete za cenu(nizu od nase) osnovnog traktora...
 
I novi nisu svi novi ima sto su radili po 300-500 sati pa su vraceni i prodaju se kao novi . Delta je nudila skoro neku mehanizaciju placanje u jabukama itd uzimali kombinat iz Obrenovca i jos neki ljudi neznam sve detalje .

- - - - - - - - - -

Konkretno kod nas su preskupi traktori sve je to pokupljeno iz inostranstva sa groblja smesne su cene placene tamo a ovde traze mnogo .

I sa domacom mehanizacijom stoji ista situacija cene visoke a izradjene masine poprilicno , po meni poosto nema spasa nasem IMT -u i IMR -u nuzno resenje pustiti godinu dana uvoz na registroovane poljoprivrednige sa manje od 100 xa uvoz po 1 traktor na gazdinstvo bez carina ,taksi poreza itd da se malo poboljsa slika mehanizacije .
 
bilo je u emisiji znanje na poklon da se imt i rakovica udruzuju da se pokrene tj.da se uveća posoproizvodnja traktora kao vraćaju se u igru.
 
Ma nema od toga nista ,kao sto sam prico vec par puta nema dovoljno jaka volja nema konkretan cilj sve je to okaci macku o rep prazne price . Ljudi prodali su sve zivo i IMT I IMR samo montiraju delove nemaju nista svoje . Prvo treba da pokupuju opet sve one masinerije da bi napravili svoj odlivak svoj deo . Ovako treba da se preimenuju u montazni centar delova iz EU ,ali najcrnje sto uvoze i iz MNOGO DALJIH DRZAVA.
 
kosta 10000.00(deset hiljada) evra covek kod mene kupio prosle godine dao milion dinara!
 
Da li uopste postoji potraznja za IMT 560? Kupili smo ga novog ali ga nismo puno koristili jer imamo manji 539 koji nam zavrsava sve poslove. Traktor je mislim 1988 godiste. Imam samo jednu sliku, dodacu ovih dana jos neku...
101151244999955843193033.jpg
 
Ne mogu da nadjem trenutni cenovnik IMT, IMR, jel zna neko koliko kosta novi 539 s? I nova R65s? I da li se uopste proizvodi 539 4x4?
 
Nazad
Vrh