Cene teladi

trista pedeset eura sisance 70 kila a 680 eura 200 kg razlika u je kilazizi 130 kg puta 1,9 e na izlazu dvest pedeset eura ,zanci sisance te kosta sesto eura a gde hrana da ga doteras do te kilaze i gde je jebada i rad plus smrtnost veca itd itd
 
Tako je momci,kako vi kažete.Samo ne pričate da vam,kako stigne tura veterinar prvi dođe po svoje.I nije razlika u kilaži 130 nego 70-80 ali u većini slučajeva ni ne znate koliko imaju kila.Za tele od 200kg sigurno treba izdvojiti oko 800 E
 
Nema odustajanja, ubacujemo nove samo da se ovi prodaju. Nikad nismo platili tele vise od 570e od 130kg tezine. Idemo dok ne propadnemo

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Ne treba Zoki 800e , ja sam jesenas napario koliko sam mogao ,ima par strana napred.Sve preslo preko vage ,kupljeno od mojih poznanika i rodbine u krugu od 2km od moje kuce.
I sa sisancetom ti je veterinar zagarantovan gost u dvoristu.
 
Ne treba Zoki 800e , ja sam jesenas napario koliko sam mogao ,ima par strana napred.Sve preslo preko vage ,kupljeno od mojih poznanika i rodbine u krugu od 2km od moje kuce.
I sa sisancetom ti je veterinar zagarantovan gost u dvoristu.
Samo da je u boksu i ne preterivati sa mlekom i ne treba veterinar.I po mogućnosti uzimati kravlje mleko a ne zamenu.
Ja letos prodao 2 sisavca od 2 nedelje za 280E i čovek uzimao od nas mleko po 40 din svaki dan i eno ih već velički.Nije imao nikakvih problema poslušavši moj savet da mu ne daje više od 6-7 l dnevno jer ima on vremena posle da napreduje kad počne da jede.Znači da ga odljučeno tele iznese oko 400E a za još 200E možeš kupiti oko 15mc kukuruza.Koliko može dostići kg sa tom hranom
 
Dobro sisance od poznatog gazde je isplativije kupiti nego odluceno tele od nakupca. A sa dobrom zamenom za mleko nema uopste problema, pogotovo za one koji ne drze krave... Da drzim krave, ne bi ni razmisljao o zameni za mleko, ali na ovu cenu mleka ne moze niko da me ubedi da ostavim junicu da mi se oteli u avliji!
 
Dobro sisance od poznatog gazde je isplativije kupiti nego odluceno tele od nakupca. A sa dobrom zamenom za mleko nema uopste problema, pogotovo za one koji ne drze krave... Da drzim krave, ne bi ni razmisljao o zameni za mleko, ali na ovu cenu mleka ne moze niko da me ubedi da ostavim junicu da mi se oteli u avliji!
Sve je rečeno ali me čudi što malo misli ljudi misle tako.Koliko sam ja iz pisanja shvatio većina misli da je bolje kupiti skupu telad od nakupaca.Normalno je da onaj koji nije u mogućnosti da telad poji kravljim mlekom da će koristiti zamenu i ako vodi računa,sve će biti OK.Godinama već prodajem telad i uginulo je samo jedno i to najbolje koje smo prodali.razlog je što je tele preforsirano mlekom.Tako su veterinari utvrdili.Toliko o veterinarima koliko su potrebni za sisavče,Nikad ga ne prodajem dok ne prođe najmanje 10 dana-kada vidimo da je tele zdravo i napredno.
Samo što se ostavljanja junica tiče,samo bih prokomentarisao.Mislim da je bolje i to jer od 2 zla biraš bolje.Da radiš u firmi za 250,300E ili da se baviš govedarstvom kao svoj gazda.
 
Naravno da je bolje da si svoj gazda, problem je u početnom kapitalu, uložiš bančin novac u krave pa mužom da zaradiš i da vratiš kredit e to nebiva, nažalost. Kad bude moglo biće i krava
 
Ponuda juce na vasaru solidna,potrznja skoro nikakva. Cena se kretala od 500 do 600e u zavisnosti od kilaze.
 
Dobro sisance od poznatog gazde je isplativije kupiti nego odluceno tele od nakupca. A sa dobrom zamenom za mleko nema uopste problema, pogotovo za one koji ne drze krave... Da drzim krave, ne bi ni razmisljao o zameni za mleko, ali na ovu cenu mleka ne moze niko da me ubedi da ostavim junicu da mi se oteli u avliji!
Ja drzim krave pa opet hranim sa zamenom,posto mi se mnogo vise isplati.
 
Naravno da je bolje da si svoj gazda, problem je u početnom kapitalu, uložiš bančin novac u krave pa mužom da zaradiš i da vratiš kredit e to nebiva, nažalost. Kad bude moglo biće i krava
Pazi,ne pričamo o tome da sada počinješ-to je sada vrlo teško,nego o onima koji se sada bave tom proizvodnjom.Kod nas danas počinjati bez početnog kapitala je dosta rizično.
 
Sve je rečeno ali me čudi što malo misli ljudi misle tako.Koliko sam ja iz pisanja shvatio većina misli da je bolje kupiti skupu telad od nakupaca.Normalno je da onaj koji nije u mogućnosti da telad poji kravljim mlekom da će koristiti zamenu i ako vodi računa,sve će biti OK.Godinama već prodajem telad i uginulo je samo jedno i to najbolje koje smo prodali.razlog je što je tele preforsirano mlekom.Tako su veterinari utvrdili.Toliko o veterinarima koliko su potrebni za sisavče,Nikad ga ne prodajem dok ne prođe najmanje 10 dana-kada vidimo da je tele zdravo i napredno.
Samo što se ostavljanja junica tiče,samo bih prokomentarisao.Mislim da je bolje i to jer od 2 zla biraš bolje.Da radiš u firmi za 250,300E ili da se baviš govedarstvom kao svoj gazda.
Nemam nameru da radim u firmi za 250 evra mesecno. Izmedju ostalog bas zbog toga sam usao u tov junadi, kao neki vid dodatnog prihoda, pored usluga u poljoprivredi, i ratarenja, zbog male kolicine obradivog zemljista u vlasnistvu.
 
Jutros u Sapcu na pijaci bio, bilo 10-15 kamiona, telad razgrabljena, svi prodali u vrlo brzom roku. Cena od 540 do 600 evra,telad do nekih 110 do 130 kilograma.
 
Nazad
Vrh