Cene komponenti za stočnu hranu

To sam i ja racunao. Nema leba od toga onda. Ni za sopstvene potrebe. Bas sam razmisljao kako cu sejati soju pa przim i prodajem tako.Hvala ljudi za pomoc!
 
Evo pojeftinila sojina sacma 48 dinkg apoteka sunce Kovin, ali jos uvek nije stigla ona obecana ministrova uvozna jeftina soja.
 
danas bio u Vrbasu po komponente za koncentrat uuzimao premix i sojinu sačmu,kvasac cene su sledeće: sojina sačma 45.80,s.griz 48.20,premix3% -298,stočno br. 480, inače prodavnica je Farm comerc Čantavir
 
Kod mene u poljo apoteci, gebijeva sojina sacma je 530 dinara za dzace od 10 kg, a suncokretova 208 za dzace od 8kg.
 
I kod mene u radnji je stocno 630,0 30/1, ali sam ga poodavno nabavio. Moze biti da je u nabavci otislo dole.
 
Kod mene ima.Proveravao,ali kum mi radi na mlinu vec godinama.Kaze da nije kvalitet ni blizu ko sto je bilo_Od kako je privatizovano,sve se ubacuje.Od pleve kukuruza,jer se bavi i otkupom istog,do golubijeg izmeta.Doduse sve je lepo samleveno i izmesano.:zli:
 
A jel stocno brasno isto sto i mekinje, samo sitno samlevene, mislim ima istu proteinsku vrednost? Kod nas je dzak sa mekinjama od 30kg 600 din.
 
A jel stocno brasno isto sto i mekinje, samo sitno samlevene, mislim ima istu proteinsku vrednost? Kod nas je dzak sa mekinjama od 30kg 600 din.

Nije isto, samo sto se mekinje poodavno vise nigde ne proizvode pa se umesto njih koristi stocno brasno a i naziv mekinje vremenom bledi. Za proteinsku vrednost cu da vidim pa ti javljam.
 
kod mene je sacma 44% od 48 na kolicine vece od 1 t u jumbo vrecama pa do 53 na manja pakiranja ima i gdje je dosta skuplje tj. 61 ali ta je 46% i dolazi preko austrije jer ovo sve ostalo ~90% trzista pokriva gazda Todoric preko svoje "sojare zadar", stocno brasno uzimam u zamjenu i za 105 kg mi uzimaju 90 kg pšenice, ovaj milin u kojem ja uzimam nema razdvojeno stocno i mekinje vec sve zajedno dok neki ostali imaju ali neznam koji je "tečaj" kod njih.
 
Psenicno stocno brasno se dobija u procesu mlevenja psenice i predstavlja trecu najfiniju frakciju mekinja nakon njihovog prolaska kroz svilena sita.Ima manji procenat omotaca nego mekinje, pa je samim tim bogatije u energiji.Trebalo bi da sadrzi minimalno 12% sirovih proteina i 30% skroba,a maksimalno 14% vlage i 8%sirove celuloze.Na nekim deklaracijama pise da ima i 15% proteina.
 
Nije mi samo jasno Ko i Zasto kupuje sojinu sacmu skuplju a ne jeftiniju ?!?
Kod nas je Gebijeva sacma 52 din/kga Sojaprotein 46 din/g ( ovo se odnosi na pakovanje po 40 kg )
Ima dosta ljudi koji kupju gebijevu sacmu ( ima i drugih proizvodjaca , ovo je samo primer) navodno kvalitetnija ,ne prasi ... ( a ko proizvodi tu soju??-soja protein, ) ne mogu je oni popraviti samo je verovatno izresetaju upakuju i to naplacuju
Nemam nista protiv Gebijeve sacme samo je cena preterana ( kupe u Beceju po 39 din + PDV 8% najmanja kolicina 5 t rifuz i dzakirana 40 din +PDV isto 5 t)
Drugar dao sacmu na analizu i sojinu pogacu
sojina sacma sojaproteina je imala preko 45 % proteina a sojina pogaca ( tu proizvodjaca iz okoline ) je imala preko 40 % proteina
Analiza radjena u N.Sadu
 
Moze li vise detalja o toj analizi.Interesuje me adresa i cena.Moze na PP,ako se smatra reklamom.Jesi ti video tu drugarovu soju?Interesuje me dali i ona tako prasi.Postoje neke price da su to razlicite soje i da neko taj rimfuz dzakira sa dodatkom krede,a prodaje je kao original.::jako_besan::
 
I ja koristim tu sacmu i pogacu u tovu svinja
Sacma je bila u orginalnoj ambalazi Sojeproteina 40 kg (ovo su bili beli dzakovi a nekad budu i zuti) i uzet je uzorak iz dzaka koji je bio otvoren ( kad je presipas iz dzaka ona prasi ili kad zavuces ruku u dzak i izvadis po ruci ti ostne kao prasina )
A pogaca je iz Mali Radinaca zadnja cena 40 din/kg (pre nove godine)
Detalje analize ne znam ( samo koliko proteina i masti , masti u sacmi nesto preko 8 % a u pogaci nesto preko 10%) a on ljudima koji donose premikse jednom godisnje daje uzorke cega hoce na analizu
 
@ta Peera

Samo jedna mala ispravka. Na sojinu sacmu se primenjuje osnovna stopa PDV-a i iznosi 18%.
 
Nazad
Vrh