Cene junadi i gotovih bikova

ako neko zana za koje novce mogu da prodam junice u tipu simentalca sa pase iz sistema krava tele.Te junice ne znaju sta je stala i oteljene napolju i ceo zivot na pasi , imam 7 junica nesto je steono od hereford bika. Ali je problem sto su sada u malko losijoj kondiciji .pa me zanima posto se mogu prodati
 
Dal da se smejem ili placem , dao sam robu na odlozeno a Turi lajos zatvorio dve radnje prosle nedelje, nadam se jos uvek da nece biti problema sa isplatom .
 
Koliko sam ja uspeo da se raspitam,vise nigde nema solarnog placanja.Sve je na odlozeno i na racun u banci.Pa kad ti odveze robu ti gledaj kad ce je platiti.
 
drugar juce dobio poziv za sud ,da da izjavu,kada, pošto, i u kojoj valuti je prodavao bikove šiptarima
 
pričao mi je prijatelj kad je bio u englesku i tamo farmeri kad završe tov samo okrenu tel. i kazu tov je završen on farmer ide da radi maltene i ne vidi kamion kad dođe po stoku u klanicu se izmeri i pare na račun nesmeju ni 1cent da ga ukradu u suprotnom zatvaraju klanicu uništavaju sistem i drzavu.mora da krene legalni izvoz kvote da se ispune da se zna koj je izvoznik i da svako dobije deo kolača,a ne da vas zajebavaju mesari ko što su naučili ha suša seljaci nemav hranu mora prodavav stoku ko ih j... će ih ucenjujemo a pare će vidiv sutra al malo sutra
 
Koliko sam ja uspeo da se raspitam,vise nigde nema solarnog placanja.Sve je na odlozeno i na racun u banci.Pa kad ti odveze robu ti gledaj kad ce je platiti.
Ima samo treba traziti. Ja sam jesenas, od nakupca dobio pare pa odvezao bikove od valova. Jevreji su me cak isplatili akontaciono za 3 komada. Na pocek iz mog dvorista, moze da iznese nesto, samo jedan mesar iz Jakova i niko vise. On ima dobar kredit kod mene.
 
Nije mlečna u mom slučaju znači da nemas dovoljno mleka. Prva laktacija bila je bila 3900 kg, to je oko 17 kg u vrhu proizvodnje, bila je debela kao junica,i uprkos dijeti, nije uspela da bude u normalnoj kondiciji, a takva grla daju manje mleka u laktaciji. Dam joj drugu šansu, druga laktacija započne ok, otelila se u septembru, hrane koliko hoće, ona u maksimumu da 18 kg, perzistencija joj nije jača strana, a ima 750 kg. Najveća krava u štali a po proizvodnji najlošija, inače na oko izvanredna, krupna. Dobra krava je krava koja ima dobro usklađenu proizvodnju sa svojom masom, dobro zdravlje i reprodukciju. Ova naprimer ima veliku masu i velike uzdržne potrebe a relativno nisku proizvodnju, što je čini ne ekonomičnom. Ona ne bi rebala sa tom masom da bude ispod 23-25 kg mleka, tj ispod 4800 kg mleka da bi bilo ekonomično njeno držanje. Inače simentalka je u pitanju. Odoh dobrano u off topic, izvinjavam se, ako ćemo da diskutujemo o ovome ima srodnih tema pa možemo tamo!:ppozdrav:
 
Nije mlečna u mom slučaju znači da nemas dovoljno mleka. Prva laktacija bila je bila 3900 kg, to je oko 17 kg u vrhu proizvodnje, bila je debela kao junica,i uprkos dijeti, nije uspela da bude u normalnoj kondiciji, a takva grla daju manje mleka u laktaciji. Dam joj drugu šansu, druga laktacija započne ok, otelila se u septembru, hrane koliko hoće, ona u maksimumu da 18 kg, perzistencija joj nije jača strana, a ima 750 kg. Najveća krava u štali a po proizvodnji najlošija, inače na oko izvanredna, krupna. Dobra krava je krava koja ima dobro usklađenu proizvodnju sa svojom masom, dobro zdravlje i reprodukciju. Ova naprimer ima veliku masu i velike uzdržne potrebe a relativno nisku proizvodnju, što je čini ne ekonomičnom. Ona ne bi rebala sa tom masom da bude ispod 23-25 kg mleka, tj ispod 4800 kg mleka da bi bilo ekonomično njeno držanje. Inače simentalka je u pitanju. Odoh dobrano u off topic, izvinjavam se, ako ćemo da diskutujemo o ovome ima srodnih tema pa možemo tamo!:ppozdrav:


A da li dugo drži tu količinu mleka.
 
Ne drži, to je problem, napisao sam da joj je perzistencija slaba strana, sad je na nekih 10 kg, a ogromna je. Imam prvotelku RHF, tu je između 450-500kg bolja je duplo od nje što se mleka tiče. Inače majka joj je bila jedna od najboljih krva u štali, ali bik je domaći Morwit, mada je to i za njegove ćerke ispod proseka. Dobro došao Zoki sa novim-starim imenom.:ppozdrav:
 
Prodao Djurdjevicu juce bikove 564,5 kg. *57.97{posto mesa}*3.6 eura {podeljeno sa 564,5 kg. ispada cena 2.086 eura}
 
Nazad
Vrh