Cene junadi i gotovih bikova

Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

MILOŠ D.T je napisao(la):
I ja sam tad kupio ali im dajem ZORT da stignu za oko mesec dana pa da ih liferujem.
Isto tako i kod mene. Juče pomogao utovar u komšiluku po 1,6 :zli:
Da se dopunim- ako ne stignu za mesec dana i ne prodam ih onda idu na dijetu do Vaskrsa.
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

jbg. i ja sam moje počeo da forsiram....
dal zbog ovog vremena il je neki virus, nekoliko sam lečio a nekoliko još kilave,pa sam morao malo smanjiti hranu :udri:
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Koliko su bili teški kada ih je dao po 1.6?(nije mogao da sačeka još malo) :sta:
Post je spojen: [time]1292006015[/time]
_________________________________________________
MONTOYA je napisao(la):
jbg. i ja sam moje počeo da forsiram....
dal zbog ovog vremena il je neki virus, nekoliko sam lečio a nekoliko još kilave,pa sam morao malo smanjiti hranu :udri:

Od čega si ih lečio??
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

kašalj,temperatura i malo ređe baleganje,nije baš proliv
kod mene je baš otvoren objekat i ovo vreme im ne pogoduje, čas toplo čas hladno,memljivo
samo da počnu mrazevi onda nema brige
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Molim Vas za informaciju vezanu za cene. Mene konkretno zanima do koliko kg se računa da je tele i koja je cena, i od koliko do koliko kg je june i takodje cena za june? Totalni sam laik a hteli smo da kupimo za klanje,za nas. Obzirom da nam ne treba od 300-400kg molim za info. Jer se cene teladi i junadi mnogo razlikuju. Pa da vidimo koja varijanta nam najviše odgovara. A vidim ovde sve profesionalci ! Ne sumnjam u Vaš odg. ::svaka cast::
Hvala :)
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Težinu koju tražiš je veoma teško naći bar kod mene, jer se već kod teladi težine 150- 170kg izvrši selekcija šta ide u dalji tov a šta se kolje. Jedino znam da se takva težina može povremeno naći na stočnoj pijaci u Požarevcu ili možda kod vas po Vojvodini? Junad te težine se kod mene zovu smetenjaci /reč sama govori/, i njihova cena je skoro pa ista kao i utovljenih bikova. Obično su takvi bravi iz nekog razloga zapušteni i mršaviji. Prilikom kupovine proveri da june nije lečeno i ako je lečeno da li je prošla karenca lekova. U temi gde si tražila procenat mesnatosti i cene klanja, zaboravih da kažem da sve ovo što ja pišem odnosi se na simentalca.
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Predstavih se Kengur,ne pratiš forum :p

Montoya,Francuz ok . Predpostavljam da su ž jeftinije. Nudio mi čovek 370kg žensko po 1.6e. Jel to puno? Ili baš svima ličim na ovčicu. :sta:
 
Nazad
Vrh