Cene junadi i gotovih bikova

Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

ne znam tamo kod vas al ja sam juce dao 5 komada po 1.5 eu nece ni da cuju vise
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Radoslav Ilić, vlasnik klanice iz Stare Pazove, jedva je pristao da bilo šta komentariše za Kurir. Odbivši da se slika, on kaže da je tačno sve što smo čuli od meštana.

- Albanci dolaze već godinama. Diktiraju cenu junećeg mesa u Srbiji. Kupuju bikove simentalce prve klase, koje smo izvozili u Italiju i Grčku. I ne samo ovde kod nas već i po Banatu, Mačvi i ostalom delu Vojvodine. Niko dosad od nadležnih nije reagovao. Dođu sa Kosova tri do pet puta godišnje i odvezu sve. Bez ikakvih papira. Kada sam hteo da kupim bikove za svoju klanicu, nisam imao gde - priča za Kurir Ilić.

On dodaje da su i preksinoć tovarili životinje.
- Kada idem samo pet kilometara odavde da kupim životinje, moram da imam dokumentaciju, da platim u dinarima i da mi veterinar overi transport. Nekad se desi da neće da mi overe sve što treba. A Albanci nose bez ičeg. Za 1,65 ili 1,8 evra po kilogramu. Domaći klaničari plaćaju 1,5 evra. Seljacima se više isplati da prodaju njima - priča Ilić.

citat iz prethodnog teksta

pa daj i ti frajeru 1.8 ili 2e pa ce tebi da prodaju, njima se isplati da ga plate 1.8 i da ga teraju na Kosovo, a ovom nasem lopovu se ne ispalti a tera 5km :zli:
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

kod mene tih albanaca nema,lokalni mesari drze cenu na 1.5 i to ti je to...a ja moje do decembra treba da drzim,a do tad ko zna sta sve moze da se desi
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

ima li neko br. telefona od tih albanaca? imam da prodam 20 kom.
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Zvanično i konačno krenuo izvoz žive junadi *baby beef*, težine do 600 kg, cena 1.75-1.8 e/kg za arapsko tržište :D
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Po nekim , sumnjivim informacijama prica se da su siptari otkupili u vojvodini 4000 komada junadi a da se trenutno u tovu nalazi 40 posto manje junadi nego prosle godine ,kod mene u siroj okolini zrenjanina je dosta teladi poklano a kod mene u selu vise ni oni sto su nekada drzali po 10 komada u tovu nemaju ni po jedno ja sam proletos uzeo petoro a stalno mi nude telad u8 zadnjih mesec dana pa se razmisljam sta da radim , nema ni detelinu ko da kupuje po selu ja juce uzeo dvesto bala po 100 din balu
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

100 din je skupo,po 80 se mzoe naci odlicna lucerka,bala 15 i vise kg,pogledajte malo oglase
:ppozdrav:
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

pa seno kod nas ovi zadnji otkosi mozes jos da kupis ako nadjes po 35 din samo da mu platis uslugu baliranja kosenja i skupljanja , jer moraju da odrzavaju senokose jer nesme da se pali
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

U vezi gore navedenog teksta iz Kurira.
Tog Radoslava Ilića lično poznajem, jer sam sa njim svojevremeno sarađivao. Za njega što se tiče plaćanja imam samo reči hvale, jer je jako korektan. E sad, što kuka na Albance, to je druga stvar.
Albanci su inače nakon raspada SFRJ bili glavni kupci goveda i kukuruza.
I što su uvek više plaćali, i što su plaćali odmah. A pošto naša država ne može u to trgovinu da se "ugradi" onda diže ovakvu frku.
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Vojvođanska junad otplovila u Liban
Postavio redakcija
Friday, 13 August 2010
Iz Srbije je preko luke Bar kupcu u Libanu prodato 530 komada utovljene junadi prosečne težine oko 600 kg. Izvoznik – holandska kompanija – robu je kupila uglavnom u Vojvodini, a uskoro se priprema i novi prekomorski transport. S obzirom da troškove brodskog prevoza plaća krajnji kupac, farmeri su mogli da ostvare cenu od 1,75 evra po kilogramu. Bora Živanović iz Žablja, jedan od najvećih odgajivača „bebi bifa“, za „AgroServis“ kaže da posle ovog izvoza u Srbiji neće biti junadi za bagatelne iznose jer se ceo tov sveo na oko 20.000 grla, a nekada smo imali u tovu više stotina hiljada.


- Velika je šteta što država nije prepoznala ulogu stočarstva, a posebno tova junadi, u razvoju konkurentnosti poljoprivrede. Zamislite kako mi prolazimo na tržištu na kojem se nudi junad subvencionisana i sa 300 evra po komadu. Ti farmeri ne pitaju koliko košta tele za tov, a mi za podmladak treba da damo polovinu od utovljenog juneta, - kaže Živanović.
Telad za tov u Srbiji prodaju preprodavci koji po kilogramu zarađuju 1-1,5 evra, pa je cena teladi od 150-180 kilograma oko 500 evra.
Agroekonomista Jelena Krstić, analitičar u nevladinoj organizaciji „Agroprofit“ iz Novog Sada, kaže:
- U Srbiji je davno pukao lanac uslužnog tova, a ništa novo nije uspostavljeno. Zadruge se ovim poslom ne bave, a izvozne kompanije su odustale od posla zbog slabe konkurentnosti, tako da naša šansa za izvozom od 8.000 tona – ostaje samo šansa. Zapravo, mi ni nemamo nacionalni program razvoja govedarstva – opredelili smo se za mlečno govedarstvo, a nemamo zdrave odnose u tom sektoru, pa su mnogi i propali, - kaže Jelena Krstić i tvrdi da bez povezivanja celog lanca u stočarstvu, od tova do klanica i izvoznika, neće biti rezultata, a država u čijoj poljoprivredi stočarstvo ne čini više od polovine je agrarno nerazvijena. Sa 36 ili 38 odsto stočarstva u tom okviru, mi nismo agrarna velesila, kako se često čuje.
Privredna komora Srbije je pre dve godine donela odluku da osnuje klaster za tov junadi, ali nisu uspeli ni da popišu tovljače, zainteresovane klanice i izvoznike.


(AgroServis)
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

matijevic polako dize cenu oko 5 din nedeljno,sad je 150din
 
Nazad
Vrh