Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Može li mi neko od članova iz okoline Bačke Topole reci okvirnu cenu ha poljoprivrednog zemljista u njihovom kraju, tačnije KO Gornja Rogatica? 2. i 3. klasa. Zahvaljujem
 
Pisalo se a dali neko zna tacan postupak i zakon?
Kada kupite od nekog zemlju a nije ponudjeno komsijama.Koliko mora da prodje vremena a da komsija nemoze da tuzi ili kako vec ide?
Bilo je price 2 godine kada prodje nemoze nista
 
Pored roka od 2 godine, koji je objektivan, postoji i subjektivni rok od 30 dana (od dana kada je komšija saznao za prodaju).
 
Pisalo se a dali neko zna tacan postupak i zakon?
Kada kupite od nekog zemlju a nije ponudjeno komsijama.Koliko mora da prodje vremena a da komsija nemoze da tuzi ili kako vec ide?
Bilo je price 2 godine kada prodje nemoze nista

Vidi ovako. Pored drugarovih 30kj je pre 5-6meseci prodao neki naslednik iz Austrije 10kj u komadu za 50000e.. Kako se nisu našli nemam pojma.... Niti je dobio ponudu ni ništa.... Hteo je da kupi putem prava preče kupovine... E sad depozit u sud se uplaćuje na osnovu tržišne vrednosti. A poreska uprava je procenila da zemlja vredi 9870e/kj na osnovu čega je i kupac platio porez na prenos apsolutnih prava. Da bi on to kupio morao je da plati tu zemlju 9870e/kj a ta cena bi se isplatila tom kupcu što je kupio po 5000e kj i on bi bio u zaradi. Naravno da nije ništa radio. Tako da to pravo preče kupovine ustvari ne važi ništa. Jer te poreska odere sa procenom i nabijanjem cene zemlje.

(neki su govorili da treba da se uplati cena iz ugovora 50000e ali ne može ta cena nego cena poreske uprave)

Mi smo kupili pre par godina neko 1kj pored nas i platili 7200e. Da bi procena poreske uprave stigla na 15000e obrazloženje je bilo sa sve slikama u boji. Da se zemljište graniči sa zemljištem u građevinskom reonu. I da je cena zbog toga ta. Bukvalno ništa ne možeš. Plati pa se klati. Hoćeš da imaš više, e sad ćemo ti skinuti kožu sa leđa. To je taj moto otprilike.

Kupili smo neke parcele pored nas na 6-7-10km od kuće plaćane su 4000-4500e/kj a procena poreske uprave da vrede su 8500e/kj da bi ućarili veći porez na promet. I veći porez na imovinu.
 
I mi smo pisali u sve ugovore stvarne cene po kojima je kupovano. Tako su i drugi plaćali u toj okolini, a ne samo ja.... Samo je problem što neki paćenik pored sebe kupi 25-30ari i plati više i time nabije cenu. Ili da bi ušao u neku parcelu kao suvlasnik kada naslednici prodaju kupi 10ari te parcele za 2000e i onda ostatak otkupi mnogo jeftinije, ali je sa tih 10ari nabio opet cenu u poreskoj upravi... Ili upiše veću cenu da komšija ne bi kupio sa one strane i tako su došli do napumpanih cena. A stvarno nisu realne.
 
Drugar uplacuje tih 9800 dal na racun suda ili koga vec kao garanciju da je zaintereson da kupi, a na parnici se gleda koja je cena u ugovoru, onda se od tih para placa kupcu suma koja je navedena u ugovoru a ostatak novca vraca drugu.. Ukoliko je cena u ugovoru 10000 drug doplacuje "kupcu" razliku.. Neka proveri sa advokatom.. A poreska procenjuje na osnovu prosecnih cena iz ugovorsa posto su svi nabijali cene bas zbog ovih stvari sad smo sami sebi napravili problem
 
Na primer opstija Odzaci ima nerealne cene po kojima se NIJE trgovalo. Porez me izlazi preko 2500din/kj a zemlja 3 klase. Najgori katastar imaju takodje koji predmet da ne urgiras nikada ne bi uradio. Opstina Sombor je bolja situacija. To sve je klasicna monopolisticka partokratska banda koja pljacka narod.
 
Jeste 2.5% ali osnovicu preteruju. Imao sam situaciju da smo trgovali po 6000e i platio sam preko racuna prodavcu. Oni su racunali 7000e/kj bez obzira na izvod iz banke gde se vidi transakcija. Zalili se, zalba odbijena kao neosnovana itd.
 
Kupili smo pre nekoliko dana jednu parcelu od 2ha 9a 69m2 (3,6kj) u blizini sela za 23 000€. Inače njiva je prve klase. Cena je već godinama takva il možda u blagom rastu. Zaboravio sam da napomenem, prodavac plaća porez na prenos apsolutnih prava( što je i po zakonu obaveza prodavca). Eto da se i ja malo pohvalim.
 
Svaka cast. To je bitnije od skupih traktora i masina. Ista je cena i kod nas, jeftinije je samo gde su peskovi.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh